powrót do listy

Jak zorganizować zbiórkę pieniędzy dla psa lub kota i odnieść sukces?

Jeśli zdecydowałeś się rozpocząć finansowanie społecznościowe, być może zastanawiasz się, jak założyć zbiórkę pieniędzy dla psa, kota lub organizacji, która zainspiruje ludzi do wpłacania darowizn. Niezależnie od kwoty jaką chcesz zebrać ważne jest, aby założyć zbiórkę, na której opowiesz wyjątkową historię futrzaka, na którego zbierasz pieniądze. Z tego przewodnika dowiesz się, jak: 

 • Stworzyć ciekawy tytuł zbiórki pieniędzy
 • Napisać sensowną historię zbiórki pieniędzy dla zwierząt
 • Wybierzesz najlepsze rodzaje zdjęć i filmy do zbiórki pieniędzy
 • Wybierzesz odpowiednią kwotę do zebrania
 • Dowiesz się co zrobić, aby uzyskać więcej darowizn
 • Nauczysz się dziękować za wpłaty i nagłaśnianie zbiórki
 • Przeczytasz jak pisać aktualizacje, które pomogą Ci osiągnąć cel 

 

Uruchom zbiórkę NaszeFutrzaki

Jaka platforma crowdfundingowa jest najlepsza dla Twojej zbiórki na leczenie psa, operację kota lub dla ulubionej organizacji pomagającej zwierzętom?

Wraz z rosnącą popularnością finansowania społecznościowego dostępne są różne witryny do zbierania pieniędzy. Skąd więc wiesz, która platforma jest odpowiednia dla Ciebie i Twojej sprawy związanej z futrzakiem?

Jeśli nadal nie masz pewności, gdzie założyć zbiórkę na zwierzęta, zajrzyj na naszą stronę Dlaczego NaszeFutrzaki, aby dowiedzieć się, co jeszcze wyróżnia nas spośród innych.

 

Finansowanie społecznościowe dla organizacji non-profit

Oprócz zbierania pieniędzy dla swojego futrzastego przyjaciela lub psa znajomego lub bliskiej osoby, możesz też założyć zbiórkę pieniędzy dla ulubionej organizacji charytatywnej za pomocą NaszeFutrzaki. Dzięki internetowej zbiórce na NaszeFutrzaki, możesz łatwo zebrać pieniądze na potrzebujące zwierzęta w ich imieniu. Jeśli jesteś organizacją non-profit, która chce zebrać fundusze na swój cel, narzędzia zbierania pieniędzy NaszeFutrzaki mogą pomóc Ci zbudować społeczność zwolenników i zwiększyć liczbę darczyńców. 

Sprawdź nasz blog o tym, jak zbierać pieniądze na cele charytatywne i nasze wskazówki dotyczące zbierania funduszy na zwierzęta , które pomogą Ci zacząć.

 

Jak założyć zbiórkę NaszeFutrzaki w 8 prostych krokach

1. Przygotuj zbiórkę z ciekawym tytułem

Pierwszym krokiem, aby dowiedzieć się, jak założyć zbiórkę NaszeFutrzaki dla swojego futrzaka lub organizacji, jest wybranie tytułu, który jasno wyjaśnia, dlaczego zbierasz pieniądze. 

 • Twój tytuł zbiórki pieniędzy powinien przyciągnąć uwagę potencjalnych zwolenników w mediach społecznościowych, w e-mailach i wiadomościach tekstowych. 
 • Zapadający w pamięć tytuł, który natychmiast informuje o tym, na co zbierasz pieniądze, zachęci ludzi do kliknięcia linku i przeczytania historii zwierzaka na którego zbierasz pieniądze. 
 • Więcej pomysłów na to, jak wybrać najlepszy tytuł dla swojej zbiórki dla zwierząt, znajdziesz w naszym poście na blogu: Jak stworzyć poruszający tytuł zbiórki dla psa, który przyciągnie darczyńców?

 

2. Napisz historię swojego futrzaka, która zainspiruje ludzi do wpłat

Ważne jest, aby napisać dobry opis do zbiórki , który będzie zarówno szczegółowy, jak i zachęci ludzi do wsparcia Twojej sprawy. To naturalne, że chcesz, aby Twoja zbiórka na psa lub kota została zakończona sukcesem najszybciej, jak to jest możliwe. Więc jeśli masz możliwość, poświęć trochę czasu na napisanie konkretnego i sensownego opisu.

Długość opisu zbiórki pieniędzy nie powinna być krótsza niż 400 słów i powinna dotyczyć sytuacji zwierzęcia: kto , co , kiedy , dlaczego i jak . Niezależnie od tego czy zakładasz zbiórkę pieniędzy dla swojego psa, kota, futrzaka znajomej lub organizacji zwierzęcej, oto najważniejsze pytania, na które powinna odpowiedzieć Twoja historia:

 • Kto korzysta z Twojej zbiórki? Opisz odbiorcę tak szczerze i wyczerpująco, jak tylko potrafisz. Wyjaśnij, dlaczego ten pies, kot lub organizacja tak bardzo zasługuje na pomoc finansową. Jeśli zbiórka pieniędzy jest dla twojego futrzaka, nie bój się otworzyć i wyjaśnić, dlaczego wsparcie innych będzie miało duże znaczenie w Twoim życiu oraz w życiu twojego zwierzaka.
 • Co jest głównym powodem zbiórki? Powiedz potencjalnym darczyńcom z jakimi problemami boryka się twój futrzak.
 • Kiedy potrzebujesz pieniędzy? Ważne jest, aby poinformować swoich darczyńców i zwolenników, kiedy pieniądze są potrzebne, aby zrozumieli, że jest to pilne.
 • Dlaczego twój futrzak lub twoja organizacja potrzebujecie pomocy? Powiedz ludziom, dlaczego ich wpłaty są bardzo potrzebne. Weź przykład z telewizji lub radia, które wykonują świetną robotę, odpowiadając na pytanie „dlaczego” w swoich akcjach zbierania pieniędzy.
 • Jak mogą pomóc darczyńcy? Wypisz konkretne wydatki, na które potrzebujesz pomocy. Te szczegóły pomagają ludziom dokładnie zrozumieć, jaki wpływ będą miały ich darowizny na twojego futrzaka.

 

3. Dodaj zdjęcia i filmy, aby uatrakcyjnić swoją zbiórkę na zwierzęta

Treść wizualna może pomóc w dokładnym opowiedzeniu historii twojego futrzaka. Dodanie zdjęć i filmów sprawi, że Twoja zbiórka będzie wyglądać lepiej i sprawi, że ludzie będą chcieli dowiedzieć się więcej o sprawie twojego zwierzaka. 

 • Upewnij się, że główne zdjęcie jest wysokiej jakości, ponieważ piksele mogą sprawić, że zbiórka pieniędzy będzie wyglądać podejrzanie. 
 • Pamiętaj, aby wybierać zdjęcia i filmy, które naprawdę oddają osobowość zwierzaka, na którego zbierasz pieniądze.

 

4. Wybierz kwotę zbiórki, która ma sens

Decydując, jaka powinna być kwota do zebrania na zbiórce, najlepiej zacząć od małej i zwiększać ją w razie potrzeby. Dlaczego zaczynanie od małej kwoty jest lepszą strategią? Rozsądne kwoty do zebrania mogą zachęcić ludzi do przekazywania wpłat, podczas gdy duże kwoty mogą sprawić, że ludzie poczują, że ich darowizna nie będzie miała większego znaczenia.

 • Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zwiększyć swoją kwotę pieniędzy na zbiórce 
 • Możesz także zatrzymać wszystkie otrzymane darowizny, nawet jeśli nie osiągniesz ustawionej kwoty zbiórki pieniędzy.

 

5. Najpierw podziel się stroną zbiórki z bliskimi przyjaciółmi i rodziną

Pierwsze dni zbiórki pieniędzy mogą znacząco wpłynąć na jej powodzenie w dalszej perspektywie. Zanim szeroko wypromujesz swoją zbiórkę, najlepiej podziel się nią z kilkoma bliskimi przyjaciółmi i poproś o ich opinie. Ponieważ ludzie są bardziej skłonni do dawania, jeśli inne osoby już przekazały darowizny, ta strategia sprawi, że będziesz mieć kilka solidnych darowizn, zanim udostępnisz wszystkim swoją zbiórkę pieniędzy w mediach społecznościowych.

 

6. Zaplanuj rozkręcenie zbiórki w mediach społecznościowych

Udostępnianie jest jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia zbiórki dla zwierząt. Udostępnianie strony zbiórki w dowolnym miejscu pomaga zwiększyć świadomość sprawy twojego futrzaka i zachęca Twoich przyjaciół i rodzinę do wspierania Cię.

 • Wykorzystanie mediów społecznościowych do promowania i rozkręcenia zbiórki pieniędzy jest jedną z najłatwiejszych i najskuteczniejszych metod zbierania pieniędzy w internecie. Możesz używać Facebooka, Twittera, a nawet Instagrama, aby rozpowszechniać historię swojego zwierzaka. 

Oczywiście możesz również udostępniać zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem poczty e-mail, wiadomości tekstowych i telefonu. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących udostępniania zbiórek pieniędzy dla zwierząt, zapoznaj się z tymi postami na blogu:

 

7. Dziękuj swoim darczyńcom i zwolennikom

Gdy jesteś zajęty aktualizacją i prowadzeniem zbiórki dla zwierząt, czasami łatwo zapomnieć o podziękowaniu darczyńcom. Ale okazywanie wdzięczności jest ważne. W końcu bez ich hojności Twoja zbiórka nie byłaby możliwa.

 • Podziękowanie darczyńcom jest również kluczem do udanej zbiórki pieniędzy i budowania społeczności pełnej pasji i zaangażowania w sprawę twojego futrzaka. Czasami może nawet zainspirować do wpłacania kolejnych darowizn i pomóc w zatrzymaniu darczyńców na dłużej.
 • Napisz podziękowanie dla każdego darczyńcy lub spróbuj wysłać indywidualne e-maile, jeśli masz czas. Ludzka życzliwość to piękna rzecz, zwłaszcza gdy odpłaca się za nią jeszcze większą życzliwością. Wypróbuj jeden z tych kilku sposobów, aby podziękować darczyńcom .

 

8. Nie zapomnij publikować aktualizacji zbiórki pieniędzy

Aktualizacje to prosty sposób na informowanie darczyńców, że nadal możesz potrzebować ich wsparcia. A jeśli Twoja zbiórka utknie w martwym punkcie, aktualizacje mogą pomóc jej ponownie się rozkręcić.

 • Aktualizacja może być tak prosta, jak wstawienie zdjęcia z linijką tekstu lub kilkoma akapitami wyjaśniającymi wszelkie ostatnie wydarzenia związane ze zbiórką  lub celami finansowymi. 
 • Możesz także użyć aktualizacji, aby podziękować darczyńcom za ich wsparcie. Gdy już opanujesz pisanie aktualizacji dotyczącej pozyskiwania pieniędzy dla zwierząt, możesz starać się publikować ją mniej więcej raz w tygodniu.

Gotowy, aby osiągnąć cele związane ze zbieraniem pieniędzy dla zwierząt? Utwórz zbiórkę pieniędzy już dziś.

Teraz, gdy masz narzędzia do skutecznego zbierania pieniędzy i wiesz, jak założyć zbiórkę NaszeFutrzaki, wystarczy tylko rozpocząć zbiórkę. Rozpocznij zbiórkę pieniędzy już dziś i zacznij zbierać pieniądze na zwierzęta lub organizacje, które są dla Ciebie najważniejsze. 

 

Rozpocznij zbiórkę pieniędzy

 

Powiązane artykuły

11 wskazówek, które pomogą ci napisać dobry opis do zbiórki na zwierzęta

Jak stworzyć poruszający tytuł zbiórki dla psa, który przyciągnie darczyńców?

Jak rozpocząć zbiórkę na zwierzęta? Przewodnik dla początkujących

Jak napisać podziękowanie dla darczyńców?

Najważniejsze wskazówki dotyczące zbierania pieniędzy na zwierzęta

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!