powrót do listy

11 wskazówek, które pomogą ci napisać dobry opis do zbiórki na zwierzęta

Udana zbiórka pieniędzy zaczyna się od uczciwego, często odważnego opowiedzenia historii futrzaka, na którego pieniądze chcesz zebrać, a przekonywujące historie zmieniają biernych użytkowników w aktywnych darczyńców i udostępniających. Czy historia Twojego zwierzaka skłania ludzi do przekazywania darowizn? Czy może być głębsza i bardziej przekonywująca? Przyjrzyjmy się tym wskazówkom dotyczącym pisania opisu zbiórki pieniędzy na Nasze Futrzaki, które pomogą Ci zacząć.

Rozpocznij zbiórkę pieniędzy

 

1. Zacznij od przedstawienia futrzaka, na którego zbierasz fundusze

Pisząc zbiórkę na Nasze Futrzaki, zacznij od zdania, które przedstawia zwierzaka, na którego zbierasz fundusze oraz od przedstawienia osoby, która się nim opiekuje i będzie go leczyć. Podaj najpierw czytelnikom (potencjalnym darczyńcom) najistotniejsze informacje. Jak określasz siebie w historii Twojego psa lub kota? Niezależnie od tego, czy Ty jesteś opiekunem, czy ktoś inny, napisz co skłoniło Cię do rozpoczęcia tej zbiórki pieniędzy? Na razie zachowaj krótkie informacje wprowadzające. Zawsze możesz dodać więcej kontekstu, jeśli okaże się później, że jest to istotnej. Pamiętaj jednak, aby powiedzieć to od serca. Bądź szczery i bezpośredni w stosunku do zwolenników swojego czworonożnego przyjaciela.

Przykład: Nazywam się _____ i muszę zebrać kwotę _____.aby pomóc mojemu labradorowi Tofik, który zmaga się z nowotworem od marca 2023r.

2. Zdefiniuj najważniejsze elementy twojego opisu do zbiórki na zwierzęta

Po napisaniu wstępu spisz istotne elementy potrzebne do stworzenia pełnej i rzetelnej historii dotyczącej Twojej zbiórki pieniędzy. Zanotuj, jakie szczegóły posiadasz, a które być może będziesz musiał znaleźć lub poprosić o udostępnienie przez weterynacza. Zrób listę istniejących zdjęć i filmów oraz tych, które możesz stworzyć. Jakie szczegóły ożywią Twoją historię?

Twój opis zbiórki na Nasze Futrzaki musi odpowiadać na podstawowe pytania, które zadałby sobie każdy czytelnik: kto , co , gdzie , kiedy , dlaczego i jak . Odpowiedz na pytania takie jak:

 1. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?
 2. Kim jesteś dla futrzaka, którego dotyczy zbiórka?
 3. W jaki sposób darowizny pomogą temu futrzakowi lub innym?
 4. Jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy, dlaczego jest to dla Ciebie ważne — dlaczego ten zwierzak potrzebuje tej darowizny?

Przykład: Życie Bolka i moje zmieniło się diametralnie, kiedy _____.

3. Podziel się wyzwaniami, przed którymi stanąłeś

Jeśli próbowałeś innych rozwiązań przed finansowaniem społecznościowym, dobrym pomysłem może być podzielenie się tym, co zrobiłeś do tej pory. Skorzystaj z okazji, aby również opisać wpływ swoich dotychczasowych zmagań na swoją sprawę. Możesz dodać więcej kontekstu teraz, gdy czytelnicy znają już podstawy.

Odpowiedz na pytania takie jak:

 1. W jaki sposób ty lub twoi bliscy próbowaliście stawić czoła wyzwaniu, które zostało wam postawione?
 2. Jakie przeszkody napotkałeś i jak zmieniły cię jako osobę?

Przykład: Kiedy wydarzyło się _____, dokonaliśmy wyboru ______. I wtedy ______.

4. Podkreśl punkt zwrotny, który skłonił Cię do założenia zbiórki na Nasze Futrzaki

Jakie wydarzenie skłoniło Cię do podjęcia działań i rozpoczęcia finansowania społecznościowego? Niezależnie od tego, czy ta chwila miała miejsce w salonie kosmetycznym, podczas szkolenia, czy przy kuchennym stole, podsumuj ją w jednym lub dwóch zdaniach. Pogrubiaj , podkreślajpisz kursywą , gdy starasz się przekazać najważniejsze punkty.

Przykład: W momencie kiedy_____ zdaliśmy sobie sprawę, że sami sobie nie poradzimy i potrzebujemy pomocy innych osób.

5. Nawiąż kontakt z potencjalnymi darczyńcami

Ważne jest, aby pokazać potencjalnym darczyńcom, dlaczego powinni pomóc Twojemu futrzakowi w tej sprawie. Ludzie często czują więź z osobami, które dają z siebie wszystko w ekstremalnych okolicznościach. Opowiedzenie swojej historii wymaga odwagi i szczerości. Przedstawienie obcym ludziom najbardziej wrażliwych momentów może być trudne, ale Twoja szczerość i wrażliwość pozwalają ludziom na nawiązanie kontaktu z Tobą i futrzakami dla których zbierasz fundusze. 

6. Przejrzyj wszystkie części i ton swojego opisu zbiórki

Ważne jest, aby przeanalizować każdą część swojego opisu zbiórki, aby upewnić się, że jest łatwa do zrozumienia i ma odpowiedni ton. Jedną z opcji do rozważenia jest opowiedzenie swojej historii w częściach składajacych się z podtytułów. Takie podejście może ułatwić ludziom przyswajanie informacji. Ponadto akapity i wypunktowania zdziałają cuda, gdy spróbujesz ułatwić czytanie i zrozumienie czegoś.

Podczas przeglądania swojego opisu zadaj sobie również następujące pytania:

 • W jaki sposób ton każdego zdania i każdego obrazu pogłębia zainteresowanie darowizną na zbiórkę pieniędzy dla Twojego psa lub kota? 
 • Czy czytanie poszczególnych etapów sprawia, że ​​czytelnicy są na tyle ciekawi, co wydarzy się dalej i przeczytają całą twoją historię, a potem zechcą udzielić wsparcia?

7. Przeczytaj swój opis z punktu widzenia potencjalnego darczyńcy

Poświęć kilka minut na zapisanie, co myślisz o opisanej przez Ciebie zbiórce. Jakich najtrafniejszych i szczerych słów musiałby ktoś użyć, aby poprosić ciebie o wpłatę na zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego psa? Zapisz te słowa. Następnie spójrz ponownie na opis swojej zbiórki pieniędzy — czy te słowa, które zapisałeś, wyraźnie występują w Twoim opisie? Spójrz na swoją historię z perspektywy potencjalnych darczyńców, aby zorientować się, jak by się czuli, czytając Twój opis zbiórki.

8. Nadaj swojej zbiórce łatwy do zapamiętania tytuł

Ponieważ tytuł Twojej zbiórki pieniędzy jest pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą, jest to niezwykle ważny element. Niezależnie od tego na co zbierasz pieniądze, tytuł powinien zawierać imię zwierzaka, schorniska lub nazwę wydarzenia i podkreślać główny jej cel. Aby uzyskać dodatkową pomoc, przeczytaj nasze wskazówki dotyczące tworzenia tytułu zbiórki pieniędzy, który przyciągnie darczyńców.

Przykład: Pomóż _____ pokonać raka lub Zafunduj operację serca _____.

9. Poproś innych o sprawdzenie Twojego opisu zbiórki

Przeczytaj swój opis na głos, aby przekonać się, jak to brzmi — dla ciebie i dla innych, którym ufasz.

Zadawaj znajomym pytania w celu uzyskania opinii, takie jak:

 1. Czy brzmi to tak, jakbyś opowiadał historię znajomemu?
 2. Czy są momenty, w których czujesz się zniechęcony lub nie ma wystarczających informacji?
 3. Które części opisu zbiórki zachęcają czytelników, by zatroszczyli się futrzakiem na tyle, by przekazać mu darowiznę?
 4. Czy osobiście ten opis skłoniłby cię do udostępnienia go innym osobom?

Kiedy będziesz zadowolony z rezultatu, przejrzyj swoją historię jeszcze kilka razy, usuwając wszelkie błędy.

10. Publikuj częste aktualizacje dotyczące pozyskiwania pieniędzy

Publikując aktualizacje, wprowadzasz darczyńców w aktywną i żyjącą historię. A kiedy potencjalni darczyńcy to widzą, inspiruje ich to do stania się częścią historii pomocy dla psa lub kota, która się dalej rozwija. Często aktualizuj informacje dla swoich darczyńców. W swoich aktualnościach dziel się zarówno dobrymi wiadomościami, jak i trudnościami i rób to tak często, jakbyś informował bliskiego przyjaciela. Zobacz nasz artykuł na Nasze Futrzaki, aby uzyskać wskazówki dotyczące pisania aktualizacji zbiórki pieniędzy .

Przykład: „Dzięki Twojej wpłacie zebraliśmy już _____ [25%, 50% itd.] naszego celu zbiórki pieniędzy dla ___”.

11. Dodaj atrakcyjne zdjęcia i filmy

Obrazy i filmy nie tylko sprawiają , że historia Twojego psa,kota konia czy gryzonia jest bardziej osobista, ale także zwiększają liczbę osób, którzy będą dalej udostępniać i opowiadać historię Twojego futrzaka. Dodawaj zdjęcia i filmy do każdej aktualizacji, którą publikujesz dla darczyńców. Dodając te elementy wizualne, Twoi zwolennicy poczują się jeszcze bardziej związani ze zbiórką pieniędzy dla Twojego czworonoga.

Zacznij pisać swoją historię zbiórki pieniędzy już dziś

Teraz, gdy wiesz, jak napisać opis zbiórki na Nasze Futrzaki, pamiętaj, aby zawsze być szczerym. Prawda i autentyczność informacji na zbiórce zachęca ludzi do troski o zwierzę na tyle, aby pomóc. Opowiadając swoją historię na zbiórkach Nasze Futrzaki w sposób jasny i szczery, wzbudzasz współczucie i empatię. Nie bój się być samutny czy zawstydzony, gdy udostępniasz szczegóły. Pomóż ludziom zrozumieć, jak bardzo pomagają ich darowizny twojemu futrzakowi. Czy jesteś gotowy, aby opowiedzieć swoją historię?

Uruchom zbiórkę Nasze Futrzaki

Czytaj dalej na Nasze Futrzaki:

Foto dzięki Pinterest/freepik.com

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Prosto z gangu słodziaków - Lubek szuka domu!

Roczny Rydzyk, niekonfliktowa psina do adopcji