powrót do listy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

W związku z tym, że liczba właścicieli psów stale rośnie , warto zobaczyć, jak popularność różnych ras psów zmienia się w czasie. Popularność danej rasy psów może się różnić w zależności od takich czynników, jak dostępność, ekspozycja w mediach, zmiany technologiczne i wiele innych czynników. Przykładem jest zmiana popularności ras pasterskich i myśliwskich. Kilkadziesiąt lat temu były one najczęściej wybieranym wyborem przez właścicieli psów, ponieważ ich obecność w pracy była praktyczna i cenna. Jednakże, chociaż psy pracujące nadal są częstym wyborem przez miłośników zwierząt, większość dzisiejszych psów to po prostu rasy towarzyszące. Dlatego trzymanie bardzo energicznego psa myśliwskiego w mieszkaniu z dwoma pokojami, niekoniecznie jest praktyczne. W tym artykule zebrano 10 najpopularniejszych ras psów w 2024 roku.

#10 - Yorkshire Terrier

york leży z głową położoną na poduszce

Yorki stały się w ostatnich latach niezwykle popularne ze względu na swoje niewielkie rozmiary i doskonały charakter. Ze względu na swój niewielki rozmiar, mogą spalić mnóstwo energii w domu, ale z chęcią będą też chodzić na spacery po okolicy. Jeśli planujesz mieć Yorka, powinieneś wiedzieć, że bardzo przywiązuje się on do swojej rodziny, więc upewnij się, że jesteś przygotowany na niekończące się przytulaski. Będą wymagać dużo uwagi od swoich ludzi i nie będą szczęśliwe w samotności. Te psy okażą mnóstwo uczuć i będą wspaniałymi psami do towarzystwa. Biorąc pod uwagę ich wszystkie niesamowite cech,y w połączeniu z uroczym wyglądem, nic dziwnego, że są tak popularne!

#9 – Beagle

 

pies rasy beagle biegnie po trawie z patykiem w pysku

Pierwotnie beagle były hodowane jako psy tropiące, które potrafiły tropić i polować na drobną zwierzynę, taką jak króliki. Ich kompaktowy rozmiar w połączeniu z 220 milionami receptorów zapachu czyni je idealnymi kandydatami do polowania. Chociaż dla większości z nas ten fakt dotyczący ilości receptorów zapachowych jest bez znaczenia, można sobie wyobrazić to porównując do zaledwie 5 milionów receptorów w przypadku ludzi! Ten średniej wielkości pies gończy jest szczęśliwym i kochającym zabawę zwierzakiem. Beagle to bardzo aktywni towarzysze, pełni energii. Jest to typ psa, którego należy wyprowadzać na codzienne ćwiczenia, w przeciwnym razie Twój salon nie będzie w najlepszym stanie.

 

#8 - Rottweiler

 

rotweiler wyprostowany na prostych łapach stoi i patrzy przed siebie

Jedna z najbardziej znanych współczesnych ras psów. Zastraszający rozmiar i waga rottweilera, jego silnych mięśni, sprawi, że każdy przechodzący obok poczuje strach. Biorąc to pod uwagę, nie ma się czego obawiać z odpowiednio wyszkolonym Rotkiem. Choć są bardzo opiekuńcze, nigdy nie powinny zachowywać się agresywnie w stosunku do osób, które nie stanowią zagrożenia. Rotwailery wyglądają na twardych, ale mają ciepłe, łagodne oczy, które opowiadają inną historię. Rotwailer szybko stanie się Twoim najlepszym przyjacielem, a niewiele psów jest tak lojalnych jak one. Choć ten pies jest duży i silny, będzie bezwarunkowo kochać swoją rodzinę i okazywać jej mnóstwo uczuć.

 

#7 - Jamnik

jamnik w szaliku na polu wśród fioletowych kwiatów

Jamnik to rasa psa, która sprawi, że każdy przechodzący obok będzie miał uśmiech od ucha do ucha. Długie ciało, krótkie nogi i intelektualny wyraz twarzy sprawiają, że jamnik natochmiast wprawi Cię w świetny nastrój. Te rasy są świetnymi psami rodzinnymi i są po prostu zabawne. A ich wesoły nastrój jest zaraźliwy. Popularność jamników nie pojawia się bez powodu, są niezwykle zabawne i kochane. W wieku szczenięcym jamniki zwykle przywiązują się bardzo blisko do jednego członka rodziny i potencjalnie może stać się bardzo opiekuńczy, a nawet zazdrosny, jeśli zobaczy, że ta osoba zwraca uwagę na inne psy lub ludzi. Mimo, że wyglądają na małe, szczekają głośno i donośnie i nie będą się bać stawić czoła napotkanemu psu.

 

#6 - Buldog

buldog spaceruje po trawie

Buldog jest uważany za jednego z najłagodniejszych i najmilszych zwierząt. Są szczególnie znane ze swojego współczucia wobec dzieci. Tego psa można łatwo rozpoznać po szerokich ramionach i klatce piersiowej oraz grubych, mocnych kończynach. Buldogi są tak miłe i delikatne, że trudno ich nie kochać. Są bardzo przyjacielskie i zabawne w stosunku do każdego, kogo spotkają. Jedno małe ostrzeżenie, jeśli zdecydujesz się na buldoga, być może będziesz musiał nosić zatyczki do uszu w nocy, ponieważ te psy notorycznie chrapią!

 

#5 - Pudel

pudel w czerwonej kamizelce w kratę z językiem na wierzchu

Elegancki i dumny pies. Pudel jest dziś najbardziej znany ze swoich umiejętności wystawowych i przoduje w konkursach agility i posłuszeństwa. Chociaż te psy często wyglądają na rozpieszczone, nie daj się zwieść. Jest to jedna z najstarszych ras, pierwotnie hodowana w celu pozyskiwania ptactwa wodnego dla myśliwych. Ich nazwa pochodzi od niemieckiego słowa „pudel”, co oznacza „plusk w wodzie”. Pudel występuje w trzech rozmiarach: toys, miniatura i standard. W dzisiejszych czasach najpopularniejszy jest pudel standard. Oprócz inteligencji i wzrostu, te psy nie różnią się od innych. Lubią się wygłupiać i bawić się z innymi psami i ich ludźmi.

 

#4 - Owczarek niemiecki

owczarek niemiecki siedzi w parku ma przecholoną na bok głowę

Owczarek niemiecki jest niezwykle inteligentny i jest w stanie wykonać niemal każde zadanie, do którego go wyszkolisz. Te zwierzęta będą lojalne wobec swoich właścicieli i zawsze będą gotowe chronić je za wszelką cenę. Te szczenięta są również niesamowitymi psami do towarzystwa, będą uwielbiać zajęcia ze swoimi ludźmi i szybko staną się Twoim nowym najlepszym przyjacielem. Ich niesamowite osobowości sprawiają, że są jedną z najpopularniejszych ras psów.

 

#3 - Złoty Golden Retriever

złoty golden retriever z otwartym uśmiechniętym pyskiem

Historia tej rasy psów rozpoczęła się w Szkocji. Celem rasy było stworzenie idealnego retrievera dla myśliwych, a Golden Retriever z pewnością sprostał oczekiwaniom. Używano ich głównie do aportowania kaczek i innego ptactwa i potrafią to robić zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Biorąc pod uwagę, że te psy zostały wyhodowane do aportowania, uwielbiają zabawy, podczas których są w centrum uwagi, przynosząc coś swoim właścicielom. Uwielbiają aportować, ale uwielbiają także uczyć się aportowania przedmiotów w domu. Choć uwielbiają poznawać nowych ludzi, golden retriever jest bezwarunkowo lojalny wobec swojej rodziny i zawsze będzie stał po Twojej stronie.

 

#2 - Labrador Retriever

czekoladowy labrador niesie w pysku pomarańczowe frisbee

Te piękne psy ważące ok 35-40kg są niezwykle energiczne. Na szczęście zapewnienie im wystarczającej ilości ćwiczeń zwykle nie jest zbyt trudne, ponieważ jednym z ulubionych zajęć laboradorów jest aportowanie. Pływanie to także ich hobby, a dzięki błoniastym łapom, są doskonałymi pływakami. Labradory to psy niezwykle przyjazne i należą do najpopularniejszych ras psów. Ze względu na swój łagodny i nieagresywny charakter, są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi i bardzo dobrze zachowują się w stosunku do małych dzieci.

 

#1 - Buldog Francuski

buldog francuski biegnie z żółtą piłeczką tenisową

Buldog francuski jest uznawany za jednego z najlepszych psów do towarzystwa na całym świecie. Te psy będą niezwykle przywiązane do swoich właścicieli i obdarzą ich wielką miłością i uczuciem. Buldogi francuskie będą oczekiwać i rozwijać się dzięki uwadze, którą otrzymają od swoich ukochanych ludzi. Pomimo nazwy, ten pies tak naprawdę pochodzi z Anglii a we Francji był najbardziej popularny. Buldog francuski jest niesamowitym towarzyszem, jeśli tego właśnie szukasz. To typ psa, który pójdzie za tobą do każdego pokoju, nawet jeśli nie masz w dłoni smakołyków. Choć wymagają codziennej dawki ruchu i uwielbiają się bawić, buldożki francuskie z przyjemnością będą siedzieć u Twoich stóp przez cały dzień, podczas gdy Ty będziesz pracować w domu. Dopóki mogą spędzać czas ze swoimi ludźmi, są szczęśliwi.

Czytaj dalej:

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!