powrót do listy

Jak rozkręcić zbiórkę w mediach społecznościowych, aby zebrać więcej pieniędzy

Promocja zbiórki w mediach społecznościowych to potężne i skuteczne narzędzie do pozyskiwania pieniędzy na leczenie psa lub kota — i ma kluczowe znaczenie dla powodzenia działań związanych z finansowaniem społecznościowym . Kiedy połączysz siłę i zasięg mediów społecznościowych z przekonującym  opisem zbiórki pieniędzy , masz o wiele większe szanse na osiągnięcie swojego celu.

Poniżej przedstawiamy nasze ulubione wskazówki dotyczące pozyskiwania darowiz na zbiórkach dla zwierząt w mediach społecznościowych oraz najlepsze praktyki, o których warto pamiętać, gdy będziesz gotowy do rozrkęcania zbiórki pieniędzy.

Rozpocznij zbiórkę pieniędzy

 

Utwórz konto na Facebooku aby rozkręcić swoją zbiórki pieniędzy

 

zbiórka na facebooku

Facebook może połączyć Cię z prawie wszystkimi, których znasz. To potężne narzędzie, które może zadecydować o sukcesie lub porażce, jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy na zwierzęta. Stwórz swoją strategię pozyskiwania funduszy w mediach społecznościowych, korzystając z poniższych wskazówek na Facebooku.

Aby utworzyć konto na Facebooku:

1. Wejdź na  facebook.com .

2. Wypełnij formularz rejestracyjny i wybierz „Zarejestruj się”.

 

Pierwsze kroki z Facebookiem

1. Połącz się ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i rodziną.

Facebook ułatwia kontakt się ze wszystkimi, których znasz. Kontakty na Twojej osobistej liście e-mailowej to jedne z najcenniejszych osób, z którymi możesz kontaktować się w mediach społecznościowych, a osoby z ugruntowaną obecnością na Facebooku mogą pomóc w najszybszym rozpowszechnianiu informacji o Twojej zbiórce pieniędzy.

2. Wyszukuj i „dodaj do znajomych” osoby z tych kategorii

 • Przyjaciele i znajomi twojego współmałżonka
 • Znajomi Twoich dzieci i/lub ich rodzice
 • Znajomi Twoich rodziców
 • Członkowie schronisk, fundacji, grup pomagających zwierzętom
 • Obecni i byli koledzy ze szkoły i studiów
 • Obecni i byli współpracownicy
 • Aktualne i dawne znajomości

3. Pozwól Facebookowi wykonać pracę za Ciebie

W miarę budowania kontaktów i znajomych, Facebook zacznie polecać ci więcej osób, które możesz znać. Zaczniesz też otrzymywać zaproszenia od osób, które ciebie znają. Podczas promowania zbiórki pieniędzy online ważne jest, aby jak najszybciej dotrzeć do jak największej liczby osób.

Niektóre zaproszenia do znajomych nie zostaną zaakceptowane od razu. Ale nie martw się — nie wszyscy regularnie sprawdzają zaproszenia do znajomych, a niektórzy ograniczają swoje listy znajomych. Po prostu „dodaj do znajomych" tyle osób, ile znasz.

zbiórka na zwierzęta

Pułapki w mediach społecznościowych, których należy unikać

 

1. Udostępnienie linku do zbiórki pieniędzy bez treści

Jeśli nie masz pewności, jak poprosić o darowizny podczas udostępniania postów w mediach społecznościowych, naszą najważniejszą wskazówką jest dodanie do postu tekstu.

 • Wyjaśnij dokładnie, dlaczego potrzebujesz pomocy znajomych, i stwórz poczucie ważności i szybkiej potrzeby pomocy, informując ich, kiedy musisz osiągnąć cel zbiórki pieniędzy.
 • Za każdym razem, gdy udostępniasz zbiórkę pieniędzy, opowiedz inną część swojej historii lub dołącz nową aktualizację .
 • Twoi przyjaciele i członkowie rodziny chcą ci pomóc, ale powtarzające się prośby o przesłanie pieniędzy nie będą skuteczne — w rzeczywistości może to doprowadzić do tego, że ludzie przestaną cię obserwować.

2. Udostępnianie zbiórki zbyt często — lub zbyt rzadko

Ludzie będą się z Tobą kontaktować, gdy będziesz udostępniać zbiórkę pieniędzy , co może pomóc Ci zdobyć więcej datków. Ale publikowanie tak często, jak to możliwe, nie zawsze jest dobre. Publikowanie informacji o zbiórce pieniędzy 10 razy dziennie może sprawić, że wiele osób zamiast ją przeczytać, udostępnić dalej i wpłacić darowiznę, zignoruje Cię lub przestanie Cię obserwować. Aby uniknąć nadmiernego udostępniania w sieci, spróbuj to wymieszać.

 • Udostępniaj zdjęcia, historie i filmy. Udostępnianie treści raz dziennie jest w porządku, o ile aktualizacje są za każdym razem inne.
 • Nie czekaj też zbyt długo między postami. Udostępnij coś o swojej zbiórce pieniędzy przynajmniej raz w tygodniu.
 • Spróbuj udostępnić zdjęcie lub artykuł z wiadomościami, który odnosi się do Twojej sprawy, wraz z kilkoma słowami o tym, dlaczego to jest dla ciebie ważne i w jaki sposób wiąże się z Twoją zbiórką pieniędzy.

3. Brak kontaktu z darczyńcami

Media społecznościowe polegają na angażowaniu innych i budowaniu relacji, które zachęcają ludzi do działania. Ale kluczem do skłonienia ludzi do udostępniania Twoich postów lub wspierania zbiórki pieniędzy jest autentyczny kontakt z nimi.

 • Angażuj się w ich posty tak samo, jak w swoje własne.
 • „Polub” ich zdjęcia i odpowiadaj na ich posty w przyjazny i społecznościowy sposób.
 • Daj znać swoim znajomym, że jesteś na Facebooku i że Ci na nich zależy.

4. Nie publikowanie zdjęć i filmów

Ludzie uwielbiają zdjęcia i filmy — to jedne z najpopularniejszych treści na Facebooku i innych platformach mediów społecznościowych. Dodanie interesującego obrazu lub filmu do postów dotyczących zbiórki pieniędzy może zachęcić ludzi do dowiedzenia się więcej o twojej zbiórce.

 • Pisząc posty w mediach społecznościowych, pamiętaj o dołączeniu zdjęć siebie, swojej rodziny i futrzaka, na którego założyłeś zbiórkę pieniędzy.
 • Zbiórki pieniędzy, które zawierają kilka wysokiej jakości zdjęć w swoim opisie, mogą potencjalnie zebrać więcej darowizn niż te, które zawierają tylko tekst.
 • Zadbaj o to, aby każde udostępniane zdjęcie było związane z Twoją zbiórką pieniędzy.

 

3 wskazówki dotyczące pozyskiwania funduszy w mediach społecznościowych, które działają

1. Wchodź na popularne hashtagi

Dodawanie popularnych hashtagów do postów w mediach społecznościowych to łatwy sposób na zwrócenie uwagi na zbiórkę pieniędzy. 

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, utwórz hashtag dla swojej zbiórki pieniędzy , który jest unikalny i zachęć ludzi do korzystania z niego podczas publikowania informacji o Twojej zbiórce pieniędzy.

2. Wykorzystaj wszystkie swoje konta w mediach społecznościowych, aby rozpowszechniać informacje o swojej zbiórce na psa lub kota

Udostępnianie zbiórki pieniędzy jest ważne, ponieważ może potencjalnie prowadzić do większej liczby darowizn. Obecnie coraz więcej osób zaczyna zbierać fundusze na Twitterze , TikToku, WhatsAppie i innych stronach. Ludzie często używają tych aplikacji społecznościowych, aby rozmawiać o sprawach, które są dla nich  ważne lub które uważają za interesujące. Platformy takie jak Twitter czy TikTok zostały zaprojektowane tak, aby zachęcać do interakcji między nieznajomymi, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do nowych zwolenników za pomocą postów wstawianych w tych mediach społecznościowych.

3. Podziękuj darczyńcom w postach w mediach społecznościowych

Publiczne uznanie to jeden ze sposobów okazania wdzięczności za wsparcie darczyńców i sprawienia, aby poczuli się docenieni. Możesz to zrobić, publikując aktualizację swojej zbiórki pieniędzy, w której dziękuje się określonym osobom z imienia i nazwiska. Następnie możesz udostępnić tę aktualizację na Facebooku i innych kontach w mediach społecznościowych. Publiczne podziękowanie darczyńcom może zwiększyć ilość darczyńców i zachęcić innych do przekazywania pieniędzy na twojego futrzaka. Sprawdź nasze artykuły na Nasze Futrzaki, jak napisać  podziękowanie dla darczyńców i inne wskazówki dotyczące zbierania pieniędzy na zwierzęta.

zbiórka na leczenie psa

 

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć zbieranie pieniędzy za pomocą mediów społecznościowych?

Teraz, gdy masz już kilka pomysłów, które pomogą Ci rozkręcić zbiórkę Nasze Futrzaki w mediach społecznościowych, możesz rozpocząć swoją zbiórkę pieniędzy na chorego futrzaka i osiągnąć założone cele. Nasze Futrzaki  oferuje obszerne wsparcie i mnóstwo wskazówek i inspiracji dotyczących pozyskiwania funduszy, które pomogą Ci zebrać więcej pieniędzy. Sprawdź, jak to działa i już dziś rozpocznij zbiórkę pieniędzy.

Rozpocznij zbiórkę pieniędzy

 

 

Foto dzięki Pinterest/ freepik.esRL INDONESIAFiverrServicesimgbin.comrawpixel.com

vecteezy.com

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Prosto z gangu słodziaków - Lubek szuka domu!

Roczny Rydzyk, niekonfliktowa psina do adopcji