powrót do listy

Jak rozpocząć zbiórkę na zwierzęta? Przewodnik dla początkujących

Czym jest zbiórka pieniędzy na zwietrzęta online? To taki rodzaj internetowej skarbonki, do której darczyńcy wpłacają pieniądze na opisany na skarbonce cel. A ty wypłacasz z niej kiedy potrzebujesz i pokrywasz wydatko związane z leczeniem chorego psa lub kota.

Finansowanie społecznościowe jest często doświadczeniem emocjonalnym, które może być zarówno bolesne, jak i motywujace. Możesz wykorzystać te emocje jako część swojej strategii pozyskiwania funduszy.

Chociaż nie ma jednego planu, który sprawi, że Twoja zbiórka pieniędzy będzie popularna i szybko zbierzesz potrzebne fundusze, istnieje kilka sposobów, aby upewnić się, że ma ona potencjał.

W podziale na podstawowe elementy dobra zbiórka pieniędzy musi zawierać :

  1. Historię
  2. Wciągającą treść
  3. Możliwości udostępnienia dalej

Często zbiórki pieniędzy szybko zbierają pieniądze w wyniku udostępniania wielu osobom. Poniżej przedstawiliśmy wskazówki dotyczące tworzenia zbiórki pieniędzy, dopasowywania jej do niesamowitych treści i znajdowania odpowiednich kanałów, na których można je udostępniać.

1. Budowanie fundamentu zbiórki pieniędzy

Określ odbiorców

Najpierw zdecyduj, kto jest Twoją grupą docelową. Wybierz ten, który najbardziej pasuje do Twojej historii. Następnie przeprowadź badania dotyczące upodobań, antypatii i wartości tych osób. Gdy zrozumiesz, kim są, możesz zaprojektować potężny przekaz, który zachęci ich do zaangażowania się w Twoją sprawę.

Zachowaj prosty tytuł

Tytuł zbiórki powinien być jasnym wprowadzeniem do tego, o co chodzi w zbiórce pieniędzy. Dołącz nazwę beneficjenta, a następnie dodaj kilka słów kluczowych, które pomogą podsumować, dlaczego zbierasz fundusze. Doskonałą strategią jest wymyślenie niezapomnianego hashtagu, który można dodać na końcu tytułu. 

Na przykład : #pomocdlaGienia, #lekidlarudej, #operacjaBorysa

Napisz opis zbiórki pieniędzy

Zbieranie funduszy ma dwa cele. Po pierwsze, chcesz, aby ludzie udostępniali Twoją zbiórkę pieniędzy. Po drugie, chcesz zaprosić ludzi do przekazania darowizny na twoją zbiórkę. Gdy ktoś trafi na Twoją zbiórkę pieniędzy, przeczyta Twój opis zbiórki pieniędzy, aby zebrać więcej informacji. W tym miejscu powinieneś wyjaśnić, dlaczego zbierasz pieniądze, dla kogo są one przeznaczone i jak zostaną one wykorzystane.

2. Dopasuj swoją zbiórkę pieniędzy do niesamowitych treści

Udostępnij swoją wiadomość

Następnym krokiem będzie udostępnienie posta w mediach społecznościowych z linkiem do Twojej zbiórki. Celem jest, aby ten post dostępniło jak najwięcej osób. Treści na zbiórce i w tytule muszą być łatwe do zrozumienia dla czytelników, a jednocześnie wzbudzać ich zainteresowanie. Ludzie będą udostępniać Twój post tylko wtedy, gdy uznają go za wartościowy. Opracuj więc swoją historię w taki sposób, aby ludzie chcieli być częścią sukcesu twojej zbiórki.

Na przykład : zanim zbiórka pieniędzy Ewy na pogryzioną kotkę, stała się popularna, uwagę przykuł jego oryginalny post na Facebooku. Opowiedziała swoją historię znalezienia pogryzionego kota w szczery, emocjonalny sposób. Jej post był tak często udostępniany, że kiedy Ewa rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, miała już publiczność gotową do przekazania darowizny.

Utwórz wirusowe wyzwanie wideo

Ludzie chcą dawać. Daj im więc możliwość ćwiczenia altruizmu w nowy sposób, na przykład złóż wyzwanie wideo.

Wyzwalaj akcje z wysokiej jakości zdjęciami

Jeśli nie masz czasu lub środków na stworzenie filmu, możesz wykorzystać wysokiej jakości zdjęcia, które wywołają silne reakcje emocjonalne, aby Twoja zbiórka pieniędzy była popularna. 

Wezwij do działania

Zawsze na końcu posta należy umieścić wezwanie do działania. Najpierw poproś o darowiznę, ale postaraj się, aby Twoja prośba była wykonalna. Często prośba o mniejszą kwotę, na przykład od 10 do 25 zł, da ci więcej darowizn niż prośba o wyższą kwotę. A jeśli ktoś nie może przekazać darowizny, zachęć go do pomocy, udostępniając zbiórkę pieniędzy wśród swoich znajomych.

3. Strategia udostępniania

Nawiązuj kontakty

Wykorzystaj media społecznościowe, aby zbudować społeczność fundraisingową. Docieraj do ludzi o dużych strefach wpływów. Następnie zapytaj ich, czy byliby zainteresowani wsparciem twojej zbiórki. Zanim udostępnisz swój post w mediach społecznościowych, wyślij wiadomość do wpływowych osób, prosząc ich, aby udostępnili Twój post.

Udostępnij na wielu platformach

Facebook to świetne narzędzie do udostępniania zbiórek, ale nie lekceważ potęgi innych platform, takich jak Twitter czy Instagram. Zaplanuj publikowanie postów na kilku platformach społecznościowych, aby zmaksymalizować swoje szanse na zdobycie darowizn. I pamiętaj, aby zawsze umieszczać link do swojej zbiórki pieniędzy w swoim poście.

Wiedz, kiedy udostępniać

Dzień i godzina udostępnienia mają wiele wspólnego z tym, czy Twój post zostanie wyświetlony, polubiony i udostępniony. Wiele wysokiej jakości postów nie ma wad, ale są udostępniane w niewłaściwym czasie. Skorzystaj z tej krótkiej podpowiedzi, aby wiedzieć, kiedy udostępnić swój post.

Najlepszy czas na publikowanie postów na Facebooku :

  • Od 12:00 do 13:00 w sobotę i niedzielę
  • Od 13:00 do 16:00 w czwartek i piątek
  • O godzinie 15:00 w środy

Najlepszy czas na publikację na Twitterze :

  • 12:00 do 15:00 i 17:00 od poniedziałku do piątku
  • w południe i od 17:00 do 18:00 w środy

Najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie :

  • O każdej porze oprócz 15:00 do 16:00 od poniedziałku do czwartku
  • Filmy są bardziej angażujące po godzinie 21:00

Skorzystaj z najlepszej zbióki pieniędzy dla zwierząt

Teraz, gdy jesteś przygotowany do założenia zbiórki pieniędzy, rozpocznij zbiórkę pieniędzy już dziś. Aby uzyskać więcej porad, zapoznaj się z tymi wskazówkami i pomysłami dotyczącymi pozyskiwania funduszy:

Rozpocznij zbiórkę pieniędzy

 

 

 

Zdjęcie i artykuł dzięki battersea.org.uk

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ostatnie ogłoszenia

Nakolankowa Hania, wesoła, radosna sunia

Dalia - psi anioł cudowna suczka