powrót do listy

Jak napisać podziękowanie dla darczyńców?

Twoja zbiórka pieniędzy zawiera listę darczyńców, czyli osób, które dokonały wpłaty na Twoją zbiórkę dla futrzaka — ale nie myśl o tym jak o zwykłej liście. Pozwala ci ona rozwijać relacje ze wszystkimi, którzy dotychczas wspierali twoją sprawę.

Dobra komunikacja z darczyńcami nie tylko pomaga im czuć się dobrze; może nawet spowodować, że uzyskasz kolejne i większe darowizny. Jak się okazuje, ponad ​​80% darczyńców przekazałoby darowiznę ponownie, gdyby otrzymali podziękowanie za wpłatę od organizatora zbiórki.

Krótko mówiąc, dziękowanie swoim darczyńcom jest koniecznością. Aby ułatwić ci napisanie podziękowania, przygotowaliśmy ten poradnik, jak napisać list z podziękowaniem za darowiznę, wraz z kilkoma gotowymi wzorami.

Pięć wskazówek, jak napisać list z podziękowaniem za darowiznę

1. Podziękowanie za wpłaty może prowadzić do większej liczby darowizn

Kiedy ktoś przekazuje darowiznę na Twoją zbiórkę pieniędzy, pomyśl o tym jako o początku waszej rozmowy. Podziękowanie wysłane po otrzymaniu wpłaty świadczy o twoim zaangażowaniu w sprawę i wyraża wdzięczność za pomoc, którą już otrzymałeś. Jeśli możesz, wyślij podziękowanie za darowizny w ciągu 48 godzin od otrzymania każdej darowizny.

2. Bądź szczery, a zainspirujesz ludzi do wpłat

Zamiast po prostu mówić „dziękuję” darczyńcom, znajdź sposoby, aby Twoje listy z podziękowaniami ożyły. Może to być tak proste, jak dołączenie inspirującego cytatu, który jest odpowiedni dla Twojej zbiórki pieniędzy, lub krótkiej osobistej historii.

Pytania, które należy wziąć pod uwagę podczas pisania listu z podziękowaniami:

 • Co ich darowizna oznaczała dla ciebie osobiście?
 • W jaki sposób ich darowizna wpłynie na zwierzaka, na którego zbierasz pieniądze

Zwroty, które nie są zwykłym „dziękuję”

 • „Nie moglibyśmy tego zrobić bez ciebie”
 • „Twoja darowizna umożliwiła [wstaw powód, dla którego musiałeś zorganizować zbiórkę pieniędzy]”

3. Pokaż swoim darczyńcom, jak zostaną wykorzystane ich darowizny

Najskuteczniejsze wiadomości mają część z podziękowaniami za darowizny, które dokładnie pokazują, w jaki sposób darowizna pomaga twojemu futrzakowi. Pokaż darczyńcom, że ich pieniądze zostaną dobrze wykorzystane, bez względu na to, jaka kwotę została wpłacona. Opisz, co pomogła Ci osiągnąć każda darowizna, i informuj darczyńców o planach na przyszłość.

Zwroty, które pokazują wpływ darczyńcy na każdym poziomie darowizny:

 • „Te 10zł pomoże mi kupić podkłady potrzebne przez kilka dni po operacji”
 • „Twoja darowizna w wysokości 50zł dała mi środki wystarczające na opłacenie nowych recept dla mojego psa”
 • „Twoja hojna darowizna w wysokości 250zł umożliwiła wysterylizowanie 2 bezdomnych kotów”
 • „Za te 1000zł Kajtek zostanie zoperowany już we wtorek”

4. Dodaj spersonalizowany akcent

Ogólne listy z podziękowaniami mogą zaszkodzić relacjom, które rozwinąłeś z darczyńcami. Podobnie jak pisanie ogólnej notatki w mediach społecznościowych dla wszystkich. Zamiast powielać przykładowy list z podziękowaniami za darowizny znaleziony w internecie, skorzystaj z tych prostych sztuczek, aby podkreślić wartość wsparcia wpłacających i sprawić, by poczuli się jak darczyńcy VIP.

Łatwe sposoby personalizacji lpodziękowań za darowizny:

 • Użyj drugiej osoby „ty” i pierwszej osoby „ja” i „my”
 • Zaadresuj list lub email tylko do pojedyńczego darczyńcy zamiast do wszystkich razem
 • Podaj kwotę darowizny i datę jej przekazania
 • Wyjaśnij, w jaki sposób ta konkretna darowizna wywarła wpływ na twoją sprawę

5. Przeczytaj ponownie swój list

Aby upewnić się, że list z podziękowaniami do darczyńcy zostanie dobrze przyjęty, przeczytaj go na głos przed wysłaniem. Jak odebrałbyś ją, gdybyś ty był darczyńcą? Czy chcesz otrzymać taką wiadomość? Chcesz, aby list z podziękowaniami za darowiznę brzmiał swobodnie i przyjaźnie, ale jednocześnie był przemyślany i pozbawiony błędów. Sprawdzaj pisownię wszystkiego, co piszesz.

Skorzystaj z tych gotowych wzorów listów z podziękowaniami za darowizny

Oto kilka prostych wzorów na początek, w tym przykładowy list z podziękowaniem za darowiznę. Pamiętaj, aby dodać osobisty akcent, dostosowując każdy list z podziękowaniami do odbiorcy.

List z podziękowaniami za darowizny- wzór

Szanowny [imię i nazwisko darczyńcy],

Chcę poświęcić trochę czasu, aby szczerze podziękować za darowiznę na rzecz [nazwa futrzaka, na którego zbierasz fundusze]. Jak wiesz, rozpoczęliśmy tę zbiórkę pieniędzy, aby [wstawić powód zbiórki pieniędzy], a Twoja darowizna w wysokości [wstaw kwotę darowizny] w dniu [wstaw datę darowizny] pomaga nam zbliżyć się o krok do naszego celu.

Jeszcze raz dziękuję za hojność i wsparcie,

[wpisz odręcznie swoje imię i nazwisko oraz nazwę zbiórki pieniędzy]


Szablon listu z podziękowaniami za udział w zbiórce pieniędzy

Drogi [imię i nazwisko uczestnika],

Doceniam, że wkładasz wysiłek, aby zbierać fundusze dla [nazwa zwierzaka]. Mieliśmy niesamowitą frekwencję i udało nam się zebrać o [kwota] więcej w postaci darowizn! Wasza obecność i wsparcie odegrały ważną rolę w sukcesie naszego wydarzenia — dziękujemy.

Dzięki Twojej wpłacie będziemy mogli [wstawić powód zbiórki pieniędzy]. Wasza hojność i wsparcie jest dużym motywatorem do dalszego działania — aby pomóc [nazwa futrzaka].

Z wdzięcznością,

[wpisz odręcznie swoje imię i nazwisko oraz nazwę zbiórki pieniędzy]


List z podziękowaniami dla sponsora (gotowy szablon)

Drogi [nazwa firmy],

Chcę wyrazić moją szczerą wdzięczność za wkład [nazwa firmy] w [nazwa zbiórki pieniędzy]. Hojny prezent od [nazwa firmy] będzie miał duży wpływ na pomoc [wstaw powód zbiórki pieniędzy].

W imieniu [nazwa futrzaka, na którego zbierane są pieniądze] chcę podziękować za pomoc w dokonaniu pozytywnej zmiany. Twoje wsparcie zachęca nas do dalszego zaangażowania w osiąganie naszego celu.

Jeszcze raz dziękuję za hojność i wsparcie,

[wpisz odręcznie swoje imię i nazwisko oraz nazwę zbiórki pieniędzy]

Podziękuj za budowanie relacji z darczyńcami

Dziękujemy za przeczytanie tych wskazówek dotyczących pisania idealnego listu z podziękowaniami. Nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć relacje z darczyńcami, a list z podziękowaniami za darowizny to pierwszy krok. Jeśli szukasz szybkich sposobów na zebranie pieniędzy, zapoznaj się z 10 pomysłów na szybkie zebranie pieniędzy

Więcej porad dotyczących zbierania pieniędzy na leczenia psa lub kota przez internet znajdziesz w tych wskazówkach i pomysłach . W serwisie  Nasze Futrzaki oferujemy zbiórki pieniędzy na zwierzęta, dzięki czemu możesz w prosty sposób zebrać fundusze, jakie potrzebujesz. Rozpocznij zbiórkę pieniędzy już dziś.

 

 

Rozpocznij zbiórkę pieniędzy

 

Czytaj więcej na Nasze Futrzaki:

 

 

Zdjęcie dzięki wildapricot.com

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ostatnie ogłoszenia

Nakolankowa Hania, wesoła, radosna sunia

Dalia - psi anioł cudowna suczka