powrót do listy

Jak prosić o darowizny online? Zbiórki na zwierzęta

Większość z nas znalazła się w sytuacji, w której musiała poprosić o pomoc. Jeśli byłeś w takiej sytuacji, pewnie zgodzisz się, że jest to trudne zadanie. Ludzie nie chcą czuć się ciężarem, a myśląc o zwróceniu się o wsparcie, łatwo jest doświadczyć wstydu i porażki.

Nie inaczej jest z prośbą o darowizny. Ludzie często mówią, że najtrudniejszą częścią zbiórki pieniędzy dla zwierząt jest proszenie o pomoc finansową . Prośba o darowizny może być zniechęcająca, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Nie martw się, możesz przezwyciężyć to poczucie niepewności i wstydu związane z proszeniem o pomoc, postępując zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi próśb o darowizny. Nasz zespół nauczy Cię, jak prosić o datki i jak stworzyć poczucie pilności.

Rozpocznij zbiórkę pieniędzy

 

Podstawy, jak prosić o darowizny online

 

1. Zapewnij przejrzystość szczegółów swojego opisu zbiórki

Jak mówi przysłowie, uczciwość jest najlepszą polityką. Ludzie chcą mieć pewność, że ich darowizny idą na uzasadniony cel. Bądź szczery, opowiadając swoją historię, aby uspokoić tych, którzy chcą pomóc. Jeśli darczyńca przejmie się Twoją historią, będzie bardziej chętny do przekazania darowizny. Zachęć potencjalnych darczyńców do odwiedzenia Twojej strony zbiórki pieniędzy, aby uzyskali więcej informacji o twojej sprawie i stali się częścią Twojej podróży do celu dzięki darowiznom. Aby dowiedzieć się więcej o opowiadaniu historii, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia przekonującego opisu zbiórki pieniędzy dla zwierząt.

 

2. Bądź konkretny w swoim opisie

Dostarczanie ludziom konkretnych informacji to dobry sposób na zwrócenie ich uwagi na sprawę twojego futrzaka. Podaj potencjalnym darczyńcom jasne powody, dla których powinni przekazać darowiznę na zbiórkę, na któej zbierasz pieniądze. W swoim opisie pamiętaj o podzieleniu się tymi trzema informacjami:

  • Jaka jest obecna sytuacja Twojego futrzaka
  • Powód, dla którego zbierasz pieniądze
  • Kwota, jaką musisz zebrać

 

WYKAZ DODATKOWYCH KOSZTÓW

Bądź również konkretny jeśli chodzi o listę wydatków. Przede wszystkim podawaj konkretne kwoty w czytelni i przejrzysty sposób, najlepiej tworząc tzw. listę kontrolną z wyszczególnianiem dodatkowych kosztów. Skuteczne może być również pokazanie na co konkretne kwoty zostaną przeznaczone. Na przykład: „Darowizna w wysokości 125zł pozwoli zrealizować recepty dla Luny na jeden miesiąc”.

Niektórzy odnoszący sukcesy, na swoich zbiórkach pieniędzy wyszczególniają każdy wydatek — nie tylko duży koszt, taki jak operacja psa lub kota, ale każde wydane i potrzebne na ten cel pieniądze, np. na benzynę na dojazdy do weterynarza, opłaty za podkłady higieniczne i inne, mniejsze wydatki. Potencjalni darczyńcy docenią przejrzystość.

 

3. Stwórz poczucie pilności

Podczas udostępniania zbiórki pieniędzy ważne jest, aby przekazać poczucie pilności. Bez tej pilności Twoi potencjalni dawcy mogą rozważyć czekanie z przekazaniem darowizny - wymagając od Ciebie ponownego poproszenia ich o pomoc. Wyjaśnij, co się stanie, jeśli nie zbierzesz pieniędzy w określonym czasie, a prawdopodobnie zobaczysz wzrost darowizn. 

 

4. Bądź rozważny w swoim zasięgu

Najlepszym sposobem na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi — i przekazania darowizny — jest odwołanie się do zainteresowań potencjalnych darczyńców. Jeśli znasz kogoś, kto lepiej zareagowałby na serdeczną, beztroską prośbę, staraj się, aby Twoje sformułowania dotyczące darowizn były nieformalne i jasne. W przypadku kogoś takiego jak kolega, który może lepiej zareagować na podejście formalne, odpowiednio przekaż wiadomość.

Możesz się denerwować, prosząc o pomoc. Warto wiedzieć, że nawet osoby, które regularnie organizują zbiórki, wciąż się denerwują. Prośbę o darowizny online można ułatwić, korzystając z listy kontrolnej i ćwicząc swoje podejście. Oto kilka wskazówek, jak prosić o darowizny.

 

Spersonalizuj swoją prośbę

Kiedy prosisz o darowizny na swojego zwierzaka, skup się na czymś więcej niż tylko na potrzebie. Pomyśl także o typach darczyńców, do których chcesz dotrzeć oraz o ich zrozumieniu i potrzebach. Podchodząc do potencjalnego darczyńcy, zadaj sobie pytanie:

  • Dlaczego ta osoba miałaby się tym przejąć? Jest powód, dla którego skontaktowałeś się z nim w sprawie darowizny. Miej ten powód na uwadze i komunikuj go, gdy docierasz do każdego potencjalnego darczyńcy.
  • Jaki związek łączy darczyńcę z twoim futrzakiem, na którego zbierasz pieniądze? Może jest ona członkiem twojej rodziny i zna twojego czworonoga, który potrzebuje pomocy finansowej. Prośba o pomoc rodzinę powinna mieć bardziej osobistą komunikację, która zwiększy szanse na otrzymanie darowizny. Dotykanie relacji , jakie wiążę ciebie i twojego futrzastego przyjaciela z potencjalnym darczyńcom jest ważne w przypadku każdego, kogo poprosisz, niezależnie od tego, czy jest to przyjaciel z dzieciństwa, czy sąsiad.
  • Dlaczego mieliby mieć zastrzeżenia? Pamiętaj o powodach, dla których ktoś może nie chcieć przekazać darowizny, i postaraj się im zaradzić. Na przykład niektórzy ludzie mogą się martwić, że nie stać ich na przekazanie wystarczająco dużej darowizny, aby pomóc twojemu futrzakowi. Odnosząc się do tego problemu i wymieniając konkretne wydatki, które można pokryć z niewielkich datków, możesz zachęcić więcej osób do przekazania darowizn.

 

WYPRÓBUJ LIST DOTYCZĄCY ZBIERANIA FUNDUSZY

Wysłanie osobistego listu dotyczącego zbierania pieniędzy na leczenie psa lub kota do potencjalnych darczyńców może zwiększyć liczbę otrzymywanych darowizn. To może wydawać się czasochłonne, ale jest skuteczne. Oddziela Twoją wiadomość od dziesiątek wiadomości spamowych, które dana osoba może otrzymać. Pokazuje również, że twoja prośba dotyczy czegoś więcej niż pieniędzy — dotyczy związku.

 

5. Wykorzystaj wiadomości tekstowe i e-mail na swoją korzyść

Jedna z głównych zalet wiadomości tekstowych i e-maili jest to, że możesz poprosić znajomych i rodzinę o przekazanie lub skopiowanie i wklejenie wiadomości do ich znajomych. Zastanów się nad stworzeniem tekstu, którego twoi znajomi mogą z łatwością użyć do tego celu i przenieś go do wiadomości tekstowej lub e-maila. Ponadto poczta e-mail doskonale nadaje się do zbierania funduszy online poza mediami społecznościowymi, ponieważ jest wydajny, tani i łatwy do śledzenia postępów. Pomyślnie osiągnij swoje cele związane ze zbiórką pieniędzy , korzystając z naszych gotowych szablonów e-maili dotyczących zbiórki pieniędzy .

 

6. Ułatw przekazanie darowizn

Chociaż jest to oczywiste, łatwo o tym zapomnieć: Ułatw ludziom przekazywanie darowizn. Dołącz link do swojej zbiórki pieniędzy i nie bój się dokładnie wskazać, gdzie znajduje się przycisk wpłaty darowizny.

 

7. Wypróbuj inne kreatywne sposoby proszenia o darowizny

Nie musisz używać gotowego wzoru prośby o darowizny na Twojego zwierzaka. Odejście od tradycyjnych formuł sprawi, że Twoja zbiórka będzie się wyróżniać na tle innych podobnych. Upewnij się tylko, że wybrane podejście pasuje do Twojej zbiórki pieniędzy i motywuje ludzi do zaangażowania w sprawę Twojego futrzaka. Oto kilka innowacyjnych przykładów tego, jak prosić o darowizny:

  • Rozpocznij swoją prośbę od ulubionego cytatu podsumowującego Twój związek z psem, na którego pieniądze zbierasz
  • Dołącz zdjecia lub filmy Twojego futrzaka, aby Twoja prośba była bardziej przekonująca i wpływała na emocje
  • Odnieś się do powszechnych obaw i mitów dotyczących finansowania społecznościowego, aby zapewnić darczyńcom jasność i pewność przed wpłaceniem darowizny.

 

Odrzucenie pomocy jest nieuniknione, ale jest w porządku

Nie dostaniesz darowizny od każdej osoby, którą poprosisz, i to jest w porządku. To nie znaczy, że wykonałeś złą robotę. Czasami ludzie rozpraszają się lub nie mają pieniędzy, aby przekazać darowiznę. Rozumiejąc to, uprzejmie skontaktuj się z każdym, kto nie przekazał darowizny za pierwszym razem. Możesz również zasugerować inne bezpłatne sposoby okazania wsparcia, takie jak udostępnianie zbiórki pieniędzy w ich sieciach społecznościowych. Ułatw im to, podając kilka wskazówek, jak prosić o datki w mediach społecznościowych . Korzystanie ze zbierania pieniędzy w mediach społecznościowych to duża szansa na przekształcenie obserwujących w darczyńców.

 

8. Okazuj wdzięczność darczyńcom

Daj znać darczyńcom, że ich doceniasz, dziękując im za darowizny. Niezależnie od tego, czy piszesz list z podziękowaniem za darowiznę , czy też wybierasz inny sposób, aby podziękować darczyńcom , taki mały gest wdzięczności może znacznie przyczynić się do utrzymania relacji, a nawet zachęcić do kolejnych darowizn.

 

Wsparcie finansowe, którego potrzebujesz, jest po drugiej stronie strachu 

Przede wszystkim pamiętaj, że ludzie lubią pomagać innym. Kiedy prosisz o datki, po prostu wykorzystujesz ten ludzki impuls. Sprawdź nasze pomysły na zbieranie pieniędzy na leczenie psa lub kota , aby zobaczyć, jak NaszeFutrzaki ułatwia zbieranie funduszy dla zwierząt online. Teraz, gdy znasz już podstawy prośby o darowizny, możesz rozpocząć zbiórkę pieniędzy już dziś i zacząć zbierać fundusze na swojego futrzaka.

 

Załóż zbiórkę NaszeFutrzaki

​​​​​​​

Powiązane artykuły

 

Zdjęcie główne dzięki pexels/Ron Lach

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ostatnie ogłoszenia

Nakolankowa Hania, wesoła, radosna sunia

Dalia - psi anioł cudowna suczka