powrót do listy

3 sposoby, w jakie NaszeFutrzaki może wesprzeć Twoją zbiórkę pieniędzy na zwierzęta

Finansowanie społecznościowe to najlepszy sposób do zdobycia dużego zasięgu i wsparcia. 

Zbiórka pieniędzy dla zwierząt jest zwykle organizowana, gdy osoba lub organizacja musi zebrać pieniądze na ważny cel w ograniczonym czasie. Niektóre przykłady powodów założenia zbiórki na zwierzęta dotyczą rachunków za wizyty u weterynarza, koszty leków, koszty operacji psa lub kota, wykup konia z rzeźni a nawet akcje edukacyjne związane z dobrostanem zwierząt. 

Po podjęciu decyzji o skorzystaniu z pomocy finansowej od społeczności, będziesz chciał wybrać stronę, na której założysz zbiórkę dla zwierzaka. Najlepiej gdy będzie to platforma,  , która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom w zakresie pozyskiwania pieniędzy. Następnie zaczniesz zwiększać świadomość i promować swoją zbiórkę pieniędzy. Istnieje wiele kanałów, których możesz użyć do promowania swojej zbiórki dla zwierząt. Najbardziej powszechną formą jest wykorzystanie marketingu cyfrowego, ale czasami wybór innych kanałów, takich jak poczta bezpośrednia, może zapewnić przyjemną i skuteczną alternatywę. 

W tym artykule omówimy, w jaki sposób możesz wykorzystać pocztę bezpośrednią jako narzędzie marketingowe do rozpowszechniania informacji o swojej kampanii crowdfundingowej. Oto trzy konkretne sposoby, dzięki którym poczta bezpośrednia może wspierać Twoje wirtualne działania:

  1. Poinformuj o swojej zbiórce dla psa.
  2. Przebij się przez cyfrowy bałagan.
  3. Buduj długoterminowe relacje z darczyńcami.

Wykorzystanie siły reklamy bezpośredniej to wyjątkowy sposób promowania zbiórki, który może prowadzić do zwiększenia świadomości i ogromnego zaangażowania w twoją sprawę. Chcesz dowiedzieć się więcej? Oto konkrety:

1. Poinformuj o swojej kampanii

Twoja poczta bezpośrednia powinna zwiększać świadomość Twojej internetowej zbiórki i zachęcać darczyńców do zaangażowania się. Jeśli wdrożysz to poprawnie, nie tylko stworzy to kolejny kanał komunikacji między Twoją organizacją a Twoimi kibicami, ale także zwiększy zaangażowanie dzięki wieloaspektowemu podejściu marketingowemu. 

Pierwszym krokiem do wykorzystania poczty bezpośredniej do wsparcia zbiórki jest wykorzystanie istniejących darczyńców. Jeśli w przeszłości przeprowadzałeś bezpośrednie kampanie pocztowe (lub jakiekolwiek inne zbiórki pieniędzy), powinieneś mieć kontakty do istniejących darczyńców i osób , które już wspierają Twoją organizację. Te osoby powinny być celami Twojej zbiórki. Upewnij się, że są również świadomi Twoich aktualnych działań dotyczących zbiórki. 

Po rozmowie z obecnymi darczyńcami upewnij się, że poczta bezpośrednia jest również używana jako sposób na kontynuację i podziękowanie najlepszym darczyńcom za ich wkład w Twoją kampanię. Jeśli podasz osobiste akcenty, takie jak imię i nazwisko oraz kwota darowizny, może to nawet zachęcić ich do ponownego przekazania darowizny!

Jeśli wdrożysz pocztę bezpośrednią w celu uzupełnienia istniejących działań marketingowych, Twoi darczyńcy będą bardziej zaangażowani w całą kampanię. Poczta bezpośrednia jest nadal jednym z najskuteczniejszych kanałów marketingowych dla organizacji non-profit, więc byłoby niedbalstwem pominąć ją w swojej strategii finansowania społecznościowego.

2. Przebij się przez cyfrowy bałagan

Jednym z najbardziej pożądanych rzeczy jest zaangażowanie i uwaga Twoich odbiorców. Są ciągnięci na lewo i prawo przez konkurencję i inne czynniki rozpraszające uwagę — zwłaszcza jeśli chodzi o zaangażowanie online. Jak więc możesz tego uniknąć? Cóż, najłatwiejszą odpowiedzią jest nawiązanie z nimi kontaktu spoza sfery cyfrowej poprzez wdrożenie poczty bezpośredniej w swoje działania marketingowe.

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ponieważ finansowanie społecznościowe jest w dużej mierze zjawiskiem internetowym, więc dlaczego miałbyś chcieć odciągać darczyńców od komputera czy smartfona? Odpowiedź leży w przyciąganiu ich uwagi. W tym miejscu musisz wykazać się kreatywnością, aby wdrożyć skuteczne techniki zaangażowania, takie jak spersonalizowane listy i wezwania do działania dla twojego darczyńcy. 

Jeśli przeprowadzisz udaną akcję mailowej prośby o wsparcie zbiórki pieniędzy , prawdopodobnie ponownie wzbudzisz poczucie zaangażowania u swojego darczyńcy. Nie będą patrzeć na Twoją zbiórkę jak na „kolejną internetową reklamę”, ale na spersonalizowane wezwanie do działania, w którym prosisz ich o darowizny online. Doprowadzi to nie tylko do większego zaangażowania, ale może również prowadzić do większych kwot wpłat i długoterminowej relacji z darczyńcą. 

3. Buduj długoterminowe relacje z darczyńcami

Mówiąc o długoterminowych relacjach z darczyńcami, bezpośredni mailing jest bardziej osobisty niż udostępnianie postu w mediach społecznościowych, a darczyńcy będą bardziej skłonni do zaangażowania się w Twoją zbiórkę przez dłuższy czas, jeśli włożysz w to dodatkowy wysiłek. 

Teraz, gdy wiemy, dlaczego musimy używać poczty bezpośredniej do wspierania naszej zbiórki crowdfundingowej, następnym krokiem jest pozyskanie wracających darczyńców. Istnieją trzy główne strategie rozpoczęcia budowania długoterminowych relacji i poprawy powrotu darczyńców do twojej zbiórki:

  • Powiąż darowiznę z misją. Pisząc bezpośrednie maile ub listy, pamiętaj o załączeniu jasnej i przekonującej deklaracji swojej misji. Jeśli Twoja misja jest jasna, daje to darczyńcy namacalny obraz tego, gdzie idą jego pieniądze. Ponadto pozwala darczyńcom poczuć głębszy związek z ogólną misją i wizją powrotu do zdrowia Twojego zwierzaka. 
  • Dołącz do każdej darowizny jej bezpośredni skutek. Idąc kilka kroków dalej, możesz wskazać jak ta konkretnie darowizna tej osoby wpłynęła na leczenie twojego psa lub kota, np. Dzięki Twojej wpłacie 80zł kupiłam Baremu zamówiony lek XY i już mu go podajemy. Jasno opisując wpływ darowizn, dzielisz się z nimi sukcesem ich wpłat. Stwarza to poczucie więzi między tobą a darczyńcą i zachęca osoby wspierające do dalszego dawania, aby coś zmienić.
  • Wyraź wdzięczność. Dziękowanie darczyńcom powinno być równie ważne jak proszenie o wpłaty. W końcu okazywanie wdzięczności i uznania jest jednym z najłatwiejszych sposobów utrzymania ich i zaangażowania w twoją zbiórkę. Jest to również okazja do przekazania aktualnych informacji lub przypomnienia im o wpływie, jaki wywarła ich darowizna na twojego zwierzaka lub na schronisko. W ten sposób zapamiętają darowiznę i mogą rozważyć przekazanie kolejnej, ponieważ sprawiłeś, że poczuli się docenieni i czuli się częścią Twojej misji. 

Poczta bezpośrednia może znacznie poprawić relacje z darczyńcami i zwiększyć świadomość kampanii crowdfundingowej dzięki osobistemu kontaktowi i łatwości budowania długoterminowych relacji. Pamiętaj tylko, aby nadal aktualizować swoją zbiórkę pieniędzy na zwierzaka i dziękować darczyńcom za każde wpłaty. 


Podsumowując, poczta bezpośrednia jest niezwykle ważnym narzędziem, które można wykorzystać do wspierania kampanii crowdfundingowych w potężny sposób. Skutecznie wdrażając direct mail, zobaczysz korzyści płynące z udanej kampanii crowdfundingowej i jej wpływ na Twoją misję. 

Pamiętaj, aby korzystać z poczty bezpośredniej, aby rozpowszechniać informacje o swojej zbiórce i wykorzystywać ją do przełamywania bariery cyfrowej i ogólnie zwiększać powrót do twojej zbiórki darczyńców. Jeśli korzystasz z poczty bezpośredniej i zastosujesz te trzy wskazówki, Twoja kampania powinna odnieść znacznie większy sukces. Powodzenia!

Czytaj na NaszeFutrzaki:

5 gotowych wzorów, dzięki którym poprosisz o wpłaty na zbiórkę na psa lub kota

Jak założyć konto NaszeFutrzaki i zebrać pieniądze na leczenie psa lub kota

Jak rozpocząć zbiórkę na zwierzęta? Przewodnik dla początkujących

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Jak działają tabletki na kleszcze dla psa?

Felinoterapia – kiedy koty pomagają w zdrowieniu

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ostatnie ogłoszenia

Słomka - niekonfliktowa, spokojna koteczka!

Młodziutka Polly, wesoła, drobna sunia