powrót do listy

Użyj psychologii, aby zachęcić ludzi do wpłacania pieniędzy na zbiórkę

Dlaczego niektórzy ludzie biorą udział w zbiórce pieniędzy na leczenie psa lub kota, a inni nie? Psychologia działalności charytatywnej dostarcza pewnych wskazówek. Skorzystaj z poniższych spostrzeżeń, aby stworzyć lub udoskonalić swoją zbiórkę pieniędzy, aby przemawiała do jak największej liczby potencjalnych darczyńców.

Co motywuje ludzi do darowizn?

Własny wkład w los futrzaka

Ludzie są bardziej skłonni do przekazywania wsparcia finansowego, gdy wierzą, że mogą pomóc rozwiązać konkretny problem. Samo współczucie komuś nie wystarczy, by zainspirować go do działania. Nawet jeśli ludzie współczują tobie i twojemu zwierzakowi, ale nie zobaczą swojego wkładu w rozwiązaniu waszego problemu, nie będą aż tak skłonni do przekazywania darowzin.

W jaki sposób ludzie mogą mieć osobisty udział w twojej zbiórce? Sprowadza się to do trzech rzeczy.

Co mogę w tej sprawie zrobić?

Darczyńcy zwykle biorą pod uwagę to, co ich wpłata da zwierzakowi, a także wszelkie osobiste koszty. Gdy prosisz o wsparcie, zawsze dołączaj zestawienie kosztów, aby dać darczyńcom jasny obraz tego, gdzie trafią ich fundusze i jak zostaną wykorzystane. Kiedy darczyńcy zobaczą wpływ darowizny, możesz być przekonującym powodem do wpłacania jeszcze więcej.

Czy ja cię znam?

Ludzie pomagają innym osobom w ich kręgach społecznych – przyjaciołom, rodzinie, sąsiadom, współpracownikom, członkom społeczności. Dlatego tak ważne jest, aby udostępnić zbiórkę pieniędzy w swojej sieci społecznościowej- wśród osób, które najprawdopodobniej przekażą darowiznę na Twoją zbiórkę pieniędzy.

Dowiesz się, czy przekażę (lub nie) darowiznę

Udostępnienie zbiórki pieniędzy w mediach społecznościowych to za mało. Prosząc o darowiznę, zwracaj się bezpośrednio do przyjaciół i rodziny. To wzmacnia ich poczucie osobistej odpowiedzialności. Psychologowie, badający powód przekazywania darowizn na cele charytatywne związane ze zwierzętami stwierdzili, że głównym powodem jest po prostu prośba kogoś, kogo znają, kto zapytał ich o pomoc bezpośrednio.

Poczucie empatii i dumy

Poza tym, że darczyńcy mają udział w realizacji celu, ludzie chcą po prostu tego zadowolonego uczucia, że pomogli, które pojawia się po dokonaniu dobrego uczynku. Jesteśmy przystosowani do tego uczucia. To mechanizm sprzężenia zwrotnego zachowań prospołecznych, połączenie empatii i dumy.

Altruizm uszczęśliwia ludzi. Według jednego z badań, gdy ktoś wydaje pieniądze na innych, czuje się bardziej szczęśliwy, niż kiedy wyda je na siebie. Taka jest moc pomagania.

Co zaskakujące, ci, którzy mają mniejszy osobisty udział w twojej sprawie, mogą w rzeczywistości uzyskać więcej tego uczucia, gdy przekazują darowizny. Jeśli chcesz, aby osoby spoza Twojego najbliższego kręgu przekazały pieniądze na Twoją zbiórkę pieniędzy, może to być ważnym motywatorem. Spraw, aby obietnica tego uczucia była bardziej oczywista, a możesz zwiększyć szanse, że ktoś przekaże darowiznę na ratowanie potrzebujących futrzaków.

Unikanie poczucia winy

Badania wskazują, że ludzie za wszelką cenę będą starali się unikać nieprzyjemnego poczucia winy. Ale nawet poczucie winy może być motywatorem w dobrym kierunku. 

To prawda, że ​​nie chcesz wywoływać poczucia winy wśród przyjaciół i rodziny. Ale możesz wyjaśnić, o co toczy się gra. Im lepiej wyjaśnisz, w jaki sposób ich wkład pomoże, tym większe będzie ich poczucie osobistej odpowiedzialności — i tym bardziej prawdopodobne, że zjednoczą się w twojej sprawie.

Cztery psychologiczne narzędzia do zwiększania darowizn

1. Pogrub zapytanie

Gotowość darczyńców do dawania zależy od nastroju, który z kolei zależy od tego, w jaki sposób poprosisz o darowiznę. Według ostatnicz badań okazuje się, że pytanie „ile czasu chciałbyś poświęcić” zamiast „ile pieniędzy chciałbyś przekazać” generuje więcej darowizn od badanych.

Dlaczego? Darczyńcy proszeni o wpłaty pieniężne są nastawieni na transakcję. Ale poproś ich o poświęcony czas, a oni pomyślą o doświadczeniu wolontariatu, które wywołuje poczucie altruizmu.

Wniosek: sposób, w jaki zadajesz pytanie, może mieć znaczący wpływ na czyjeś zamiary przekazania darowizn. Składając prośbę, postaraj się sformułować ją w taki sposób, aby wzbudzić filantropijne impulsy darczyńców – nawet jeśli prosisz o pieniądze.

2. Nazwij po imieniu (i nadaj im osobisty charakter)

Darczyńcom znacznie łatwiej jest dawać, gdy znają osobę lub organizację prowadzącą zbiórkę. Aby zachęcić do większej liczby darowizn, podejdź do potencjalnych darczyńców na poziomie osobistym. Podaj jak najwięcej szczegółów o sobie lub o obdarowanym, aby pomóc darczyńcom poczuć się zaangażowanymi emocjonalnie w twoją sprawę. Jeśli Twoja zbiórka pieniędzy dotyczy wielu zwierząt, postaraj się przekazać jak najwięcej informacji o każdym z nich.

3. Daj im znać, że już prawie koniec zbiórki

Inne badanie wykazało, że im bliżej osiągnięcia celu zbiórki pieniędzy, tym większe jest prawdopodobieństwo, że ludzie przekażą darowiznę. Ta idea namacalności zwiększa postrzegane przekonanie, że ich wpłata faktycznie pomoże i zrobi różnicę — to motywuje ludzi do przekazywania darowizn.

Aby zwiększyć zasięg zbiórki pieniędzy, poproś najbliższe osoby, aby dokonały wpłat jak najwcześniej. Ustalenie celu zbiórki funduszy na stosunkowo niskim poziomie może również zwiększyć jej efektywność. Pamiętaj, że w dowolnym momencie możesz zwiększyć kwotę na swojej zbiórce.

4. Podtrzymuj radość pomagania

Aby zatrzymać darczyńców, konieczne jest publikowanie aktualizacji na stronie zbiórki pieniędzy. Aktualizacje sprawiają, że darczyńcy czują się docenieni, pozwalają im śledzić Twoje postępy i zobaczyć, jak ich darowizna pomaga. Wszystko to ma na celu utrzymanie radości pomagania. 

Dołącz zestawienie kosztów do każdej aktualizacji, aby darczyńcy mogli zobaczyć, w jaki sposób pomagają ich wpłaty. I nie zapomnij podziękować darczyńcom . Twoja wdzięczność zwiększy prawdopodobieństwo ponownych wpłat na zbiórkę. 

Tworząc zbiórkę pieniędzy na leczenie psa lub kota lub optymalizując strategię finansowania społecznościowego, skorzystaj z tych spostrzeżeń i wskazówek, aby wykorzystać największą grupę darczyńców, a następnie motywuj ich do działania w twojej zbiórce.

Rozpocznij zbiórkę pieniędzy

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Szorstkowłosa Szczotka szuka domu!

Rydzyk - młody, niekonfliktowy wesołek szuka domu!