powrót do listy

Lista 5 olbrzymich ras psów

Dog niemiecki to rasa psów olbrzymich nr 1 ze względu na duży rozmiar i łagodny charakter. 

 

Jakie inne rasy znalazły się na naszej liście?

 

Dog niemiecki
Dogi niemieckie mogą ważyć do 90kg. Dog niemiecki o imieniu Zeus został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższy żyjący pies (samiec) na świecie w 2022 roku. Zdzjęcie dzięki © Jennifer_Sharp/Getty Images

 

Gigantyczne rasy psów mają dużo futra do kochania. Ich wyjątkowy wygląd i cechy charakterystyczne przyciągają wzrok i zachwyt bez względu na to, gdzie ich spotkamy. Jeśli szukasz dużego psa o jeszcze większym sercu i zastanawiasz się, jaka jest największa rasa psów, na liście poniżej znajdziesz psy tak gigantyczne, jak tylko się da.

 

Oto 5 największych ras psów:

 

Dog niemiecki

Pomimo tego, że pierwotnie był hodowany do polowania na dziki, dog niemiecki jest ucieleśnieniem „łagodnego olbrzyma”. Dogi niemieckie mogą mieć od 70 do 90cm wzrostu i ważyć od 1ważyć od 45-90kg. Nic więc dziwnego, że najwyższy pies na świecie jest dogiem niemieckim.

To bez wątpienia ogromny pies, jednak znany jest również ze swojej bardzo spokojnej i często zabawnej natury. Mimo wielkich gabarytów dog niemiecki może być wspaniałym psem rodzinnym.

dwa dogi niemieckie
George, 11-miesięczny dog ​​niemiecki, uwielbia przytulać się do swojego najlepszego kumpla Lucasa. Zdjęcie dzięki © Heather Galasso

 

Mastif angielski

Mastify angielskie lub po prostu mastify to starożytna rasa psów uwielbiana za lojalność i odwagę. Masywny mastif może ważyć od 50 do 110kg i mieć od 58 do 72cm wysokości.

Ponieważ Mastiffy nie osiągają pełnej dojrzałości fizycznej i psychicznej przed ukończeniem 3 roku życia, wymagają znacznie więcej treningu i poświęcenia uwagi, aby mieć pewność, że będziemy mieć dobrze przystosowanego i towarzyskiego psa.

Siedzący pies mastifa angielskiego
Ta starożytna rasa psów wymaga dużych pojemników na karmę dla psów i wymaga codziennego spaceru. Mastif angielski o imieniu Zorba był najcięższym psem wymienionym w Księdze Rekordów Guinnessa, ważył 155kg. Zdjęcie dzięki Records©adogslifephoto/Getty Images

 

Czytaj więcej na Nasze Futrzaki: 

 

 

Bernardyn

Ta bardzo rozpoznawalna rasa psa pochodzi z zachodnich Alp. Choć bernardyn kojarzony jest z olbrzymią rasą psa oraz słodkim wyglądem, może urosnąć do 80-90cm wysokości i osiągnąć wagę ok 80kg. Berneński pies pasterski może wydawać się największym psem spośród wszystkich ras psów ze względu na dużą ilość sierści, która dodatkowo je optycznie powiększa oraz siłę, doskonale wykorzystywaną w akcjach ratowniczych.

Zdjęcie dzięki ©Catherine Ledner/Getty Images

 

Nowofundland

Nowofundlandy to olbrzymia rasa psa, o której wiadomo, że jest niezwykle spokojna i przyjazna. Te łagodne futrzaki mogą ważyć od 55 do 80 kgd i mieć od 62 od 71 cm wzrostu. Oprócz tego, że są gigantyczne, nowofundlandy mają grube, długie futro, które przydaje się w ich ulubionej rozrywce, jaką jest pływanie.

Nowofundland Pies Siedzi Na Białym Tle
Zdjęcie dzięki ©Heidi Harting/EyeEm/Getty Images

 

Wilczarz irlandzki

Wilczarz irlandzki to duża, sympatyczna rasa o wyrazistym wyglądzie: mocnej budowie, szorstkiej sierści i pociągłej twarzy. Te wyluzowane i inteligentne psy mogą mieć od od 40 do 55kg masy ciała i 71-86cm wysokościJeśli chcesz gigantycznego kumpla do przytulania i masz dużo miejsca, aby w pełni zaspokoić jego potrzeby życiowe, wilczasz irlandzki będzie najlepszą olbrzymią rasą psa dla Ciebie. Bardzo duży pies będzie potrzebował dużo jedzenia, ogromnych legowisk, wytrzymałych zabawek, a może nawet niezliczonych ręczników! 

Wilczarz irlandzki siedzi na zielonej trawie
Zdjęcie dzięki ©Ashva/Getty Images

 

Więcej o rasach psów na Nasze Futrzaki:

 

Artykuł i zdjęcia dzięki dogster.com

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!