powrót do listy

Rasy psów, które najmniej szczekają

Każdy pies jest indywidualnością i będzie miał swoje unikalne cechy i nawyki. Jednak prawdą jest, że niektóre psy mają cechy wspólne dla ich rasy. Powodem jest ich dziedziczenie genetyczne. Ponieważ psy zostały wyhodowane w celu zachęcania do określonych cech fizycznych lub behawioralnych, nie powinno dziwić, że niektóre psy mogą nie szczekać tak często, jak inne. Jeśli myślisz o adopcji psa, możesz wziąć to pod uwagę, jeśli problemem jest hałas.

Chociaż musimy podkreślić, że ilość szczekania psa to tylko jedna uwaga, którą musisz wziąć pod uwagę przy adopcji psa, przedstawiamy poniżej naszą listę ras psów, które najmniej szczekają, abyś mógł mieć ogólny pogląd.

 

Rasy psów, które najmniej szczekają

Psy szczekają z wielu powodów. W przypadku niektórych ras psów jest to bardziej bezpośrednia forma komunikacji, ponieważ lepiej się rozumieją. Jednak psy nadal będą szczekać na ludzi, próbując im coś powiedzieć. Ponieważ nie możemy bezpośrednio zrozumieć, co oznacza szczekanie, musimy obserwować ich mowę ciała i inne sygnały . W ten sposób możemy dowiedzieć się, co nasz pies próbuje nam powiedzieć.

Kiedy adoptowaliśmy psa, który nie szczeka zbyt dużo, musimy zwrócić jeszcze większą uwagę na inne sygnały komunikacyjne. Poza tym to, że pies nie szczeka dużo, nie oznacza, że ​​nie będzie wydawał innych wokalizacji. To jest coś, co można zobaczyć w przypadku niektórych z tych ras psów, które najmniej szczekają :

 1. Basenji
 2. Ogar polski
 3. Nowofundland
 4. Akita Inu
 5. Rottweiler
 6. Labrador Retriever
 7. Owczarek Australijski
 8. Dog niemiecki
 9. Mops
 10. Buldog

Na końcu podajemy również listę cichszych ras psów i przyjrzymy się niektórym typowym cechom psów, które nie szczekają zbyt wiele.

1. Basenji

Chociaż na naszej liście nie mamy rankingu od najcichszego do najgłośniejszego, Basenji może zająć pierwsze miejsce jako pies, który najmniej szczeka. Są również jedną z najstarszych znanych ras psów na świecie .

Ta rasa psów pochodzi z Afryki i jest szczególnie znana z najmniejszego szczekania . Nie oznacza to, że nie hałasują. Zamiast szczekać, wydają specyficzne dla tej rasy dźwięki. Niektórzy uważają, że brzmi to nawet trochę jak śmiech. Wynika to z ich budowy fizycznej, ponieważ ich krtań ma inny kształt, co skutkuje wyjątkową wokalizą.

Chociaż Basenji nie szczeka, nie oznacza to, że dobrze nadaje się do spokojnego życia . Są psami bardzo energicznymi i potrzebują dużo ruchu. Będą również potrzebować dobrego wykształcenia i dużej stymulacji poznawczej, jeśli chcemy, aby żyły szczęśliwie i zdrowo.

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 1. Basenji

2. Ogar polski

Ogar polski to także cichy pies, ale nie w taki sam sposób jak Basenji. Mogą szczekać i tak robią, kiedy tego potrzebują, ale brak nadmiernego szczekania wynika z ich spokojnej osobowości . Są to psy znane z tego, że są bardzo zrównoważone i są świetnymi towarzyszami dla rodzin.

Jednak tylko dlatego, że są psami, które nie szczekają dużo, nie oznacza to, że są nieaktywne. Ogary są znane ze swoich doskonałych zdolności tropienia, które mogą uczynić je bardzo wytrwałymi, a czasami samowolnymi.

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 2. Bloodhound

 

3. Nowofundland

Ogar to stosunkowo duży pies, nawet jeśli nie hałasuje. Innym dużym psem o cichej wrażliwości jest Nowofundland. Są tak kochającymi i potulnymi stworzeniami, że są uważane za jedną z najlepszych ras psów dla dzieci . Jest mało prawdopodobne, aby nawet małe dziecko szarpiące za ogon wywołało szczekanie tej rasy.

Nowofundlandy są również znane z czerpania przyjemności z wody i były szeroko wykorzystywane jako psy ratownicze . Kiedy Nowofundland będzie chciał szczekać, będzie dość głośno . Ale ta rasa psa jest znana przede wszystkim ze swojej słodyczy.

 

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 3. Nowa Fundlandia

 

4. Akita Inu

Akita Inu to zabawny i często psotny pies. Potrzebuje dużo uwagi i dla niektórych mogą być bardzo przydatne. Jednak zwykle nie ujawniają się w szczekaniu, przynajmniej nie nadmiernie. Mówią, że kiedy szczeka Akita Inu, dzieje się tak, ponieważ mają ku temu ważny powód. Mogą być dość terytorialne i zarezerwowane dla nieznajomych, więc jeśli ktoś zbliża się do ich posiadłości, mogą szczekać. Z rodziną i kiedy są szczęśliwi, nie powinno tak być.

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 4. Akita Inu

 

5. Rottweiler

Jeśli widziałeś nawet kilka filmów akcji z lat 80., prawdopodobnie byłeś świadkiem sceny z szczekaniem Rottweilera w jakimś opuszczonym magazynie. Takie filmy podsycają opinię osób o tym, że jest to rasa psów agresywnych i mających temperament, czyli groźnego psa . Jednak natura rottweilerów jest daleka od tak stereotypowego filmu. W rzeczywistości są jedną z najbardziej kochających i lojalnych ras, jakie możesz znaleźć.

Lojalność jest powodem, dla którego Rottweiler może szczekać, zwłaszcza jeśli został do tego przeszkolony. Są bardzo opiekuńcze wobec swojej rodziny i były używane jako psy stróżujące, ostrzegające przed intruzami. Jednak kiedy są z rodziną, nie mają skłonności do szczekania.

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 5. Rottweiler

 

6. Labrador Retriever

Oprócz tego, że jest bardzo czułym i kochającym psem, Labrador Retriever jest znany z tego, że nie szczeka nadmiernie. Kupując Labrador Retriever, należy pamiętać o tym, że jest to zabawny i bardzo aktywny pies. Chociaż są uważane za niemal uosobienie najlepszego przyjaciela człowieka , Labrador Retriever potrzebuje odpowiedniej socjalizacji i edukacji, jak każda inna rasa.

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 6. Labrador Retriever

 

7. Owczarek australijski

Owczarek australijski jest psem niezwykle aktywnym. Właściwie można powiedzieć, że jego głównymi cechami są entuzjazm, witalność i energia . Taki entuzjazm nie oznacza, że ​​dużo szczekają.

Wiele osób myli owczarka australijskiego z border collie . Mają ze sobą wiele wspólnego, na przykład potrzebę treningu. Podczas gdy wszystkie psy potrzebują edukacji, niektóre będą potrzebować szkolenia bardziej niż inne, aby właściwie kierować swoją energią. Owczarek australijski jest jedną z takich ras psów. Chociaż są znane z tego, że nie szczekają dużo, zrobią to, jeśli nie otrzymają wystarczającej stymulacji.

 

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 7. Owczarek australijski

 

8. Dog niemiecki

Dog niemiecki to rasa, która nie szczeka zbyt wiele . Chociaż jest kilka małych psów, które są znane z tego, że bardzo szczekają, gdyby to zrobił dog niemiecki, nigdy nie zaznalibyśmy spokoju. Jako taki duży pies, gdyby cały czas szczekał, ledwo bylibyśmy w stanie usłyszeć swoje myśli.

Dog niemiecki to ogólnie spokojny i zrelaksowany pies, który może być niesamowitym zwierzakiem rodzinnym. Będzie potrzebować zarówno dużej ilości stymulacji, jak i okazji do ćwiczeń. Mimo swojej wielkości jest to pies, który potrafi dobrze mieszkać w mieszkaniu . 

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 8. Dog niemiecki

 

9. Mops

Nie będzie trafne stwierdzenie, że mops jest jednym z najcichszych psów . Ponieważ mają trudności z oddychaniem a ich skrócone podniebienie oznacza, że ​​nie mogą dobrze wdychać powietrza, co powoduje wiele chrząknięć i ciężkiego oddechu. Nie oznacza to jednak, że mają skłonność do szczekania.

Chociaż mogą być hałaśliwe, mają kochający i ogólnie potulny charakter. Łatwo się w nich zakochać.

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 9. Mops

 

10. Bulldog

Niezależnie od tego, czy są to buldogi francuskie, angielskie czy amerykańskie , wszystkie są uważane za psy, które nie szczekają zbyt wiele. Buldogi zwykle nie potrzebują tyle ruchu, co inne rasy psów i mają spokojnie usposobienieSą idealne dla osób, które nie mają czasu na ćwiczenia, ale chcą mieć przy sobie kochającego psa.

Rasy psów, które nie szczekają dużo - 10. Bulldog

Inne rasy psów, które nie szczekają dużo

 • Chart
 • Shar Pei
 • Chart afgański
 • Cavalier 
 • Berneński pies pasterski
 • Chart szkocki
 • Shiba Inu
 • Seter irlandzki

Należy zauważyć, że niezależnie od rasy, pies często szczekający może wskazywać na jakiś problem. Chociaż może się wydawać, że Twój pies szczeka na nic , takie zachowanie powinno wzbudzić niepokój opiekuna. Psy nadmiernie szczekające mogą być zestresowani, cierpieć z powodu lęku separacyjnego, a nawet mieć problemy zdrowotne. Jeśli Twój pies dużo szczeka, nie ignoruj ​​tego.

 

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

„Dzieci płakały, gdy się żegnały” - Pies, który stracił właścicieli, trafia do schroniska

Szczeniak zmuszony do opuszczenia domu z powodu choroby, spuszcza głowę ze wstydu

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Tuptuś energiczny młodziak szuka domu

Psie dziecko szuka domu