powrót do listy

Jakie są najsłodsze rasy psów?

Wysokie, spiczaste uszy czy długie i opadające? Małe, puszyste kulki czy duże, królewskie ciałka? Wiele różnych cech decyduje o tym, co sprawia, że ​​niektóre rasy psów są najlepiej wyglądające i najsłodsze. Wszystkie psy są urocze, ale wybraliśmy te najbardziej popularne, aby opracować listę najsłodszych ras psów.
 
Dowiedz się o ich temperamentach i wymaganiach dotyczących opieki, aby sprawdzić, czy któryś z tych pięknych psów jest właśnie dla Ciebie.

 

1.  Buldog francuski

Nie ma się co dziwić, że Buldog Francuski z krótkim pyskiem i uszami nietoperza kwalifikuje się jako urocza rasa małych psów. Jego komiczna ekspresja pasuje do jego komediowej osobowości; uwielbia bawić się i zabawiać swoją rodzinę. Jeśli chodzi o przytulaczy, masz szczęście. Francuz lubi też przytulać się i drzemać ze swoją ulubioną osobą.

Warto wiedzieć:  Buldog francuski chrapie, może sapać i ślinić się, a zmarszczki na twarzy należy regularnie czyścić. 

 

2.  Beagle

Beagle to przyjazny, inteligentny pies juczny, który rozwija się w towarzystwie innych psów i ludzi. Ze swoimi długimi, opadającymi uszami i dużymi brązowymi oczami jest łagodny z natury, niesamowicie tolerancyjny i zawsze jest gotowy do przyłączenia się do zabawy lub przygody.

Beagle często szczeka, wyje i tęskni za wychodzeniem na spacery, na których poznaje nowe zakamarki.

 

3.  Corgi

Krótkie nogi. Wysokie uszy. Długie ciało. Szeroki uśmiech. To cały Corgi. Jego miłość, lojalność i bystrość z pewnością kwalifikują go jako jedną z najsłodszych ras psów dla wielu miłośników psów.

Dobrze wiedzieć:  wiele Corgiów bardzo szczeka i potrzebuje codziennych ćwiczeń fizycznych i umysłowych. Ich gruba sierść wymaga cotygodniowego szczotkowania.

 

4.  Golden Retriever

Jedna z najpopularniejszych ras, Golden Retriever to duży pies o słodkich oczach i słodkiej twarzy. Jest inteligentny, cierpliwy i kocha ludzi. Jego ulubione zajęcia obejmują naukę i gry polegające na wyjmowaniu i noszeniu przedmiotów w ustach.

Golden wymaga codziennych ćwiczeń fizycznych i umysłowych oraz interakcji międzyludzkich.

 

5.  Jamnik

Ta urocza rasa psów jest dostępna w różnych rozmiarach i kolorach, ale jedna cecha fizyczna pozostaje niezmienna: jego wydłużone ciało. Jamnik, nazywany pieszczotliwie „parówką”, jest nieustraszony, ciekawy i żywy, z doskonałym węchem. Jest wyjątkowo zabawny i dobrze dogaduje się z dziećmi, dzięki czemu jest idealnym zwierzakiem rodzinnym.

Jamniki mają tendencję do szczekania, a dobrym sposobem na spalenie części energii są codzienne spacery i zabawy na podwórku.

 

6.  Berneński pies pasterski

Bez wątpienia jedna z wielu pięknych ras psów, duży, trójkolorowy Berneński Pies Pasterski ma długą, grubą podwójną sierść, która chroni go w niskich temperaturach. Jest spokojny, pewny siebie i niezwykle oddany. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza w chłodne dni, więc doceniłaby dobrą wycieczkę lub spacer na smyczy każdego dnia.

 

7.  York

Ta rasa psów jest uważana za jedną z najsłodszych ras małych psów. Ta piękność wielkości zabawki ma długi, luksusowy płaszcz. Jest odważna, zdeterminowana, energiczna i ciekawa, zawsze chętna do przygód.

Warto wiedzieć:  Yorki rozwijają się dzięki grom i kontaktom z rodziną. Ich włosy wymagają codziennego szczotkowania.

 

 

8.  Spaniel

Spaniel to entuzjastyczna, chętna do pomocy i czuła, urocza rasa małych psów, która rozwija się w towarzystwie. Jest słodka, delikatna i figlarna.

Dobrze wiedzieć:  Spaniele uwielbiają odkrywać, wąchać i gonić. 

 

9.  Mops

Kochany mops z krótkim nosem i szeroko otwartymi oczami jest powszechnie uważany za jednego z najlepiej wyglądających psów. Jego komiczne, figlarne i psotne skłonności z pewnością przyniosą radość do twojego domu! Może lubić się popisywać, ale równoważy swoją dziwaczną osobowość z kochającym usposobieniem.

 

10.  Buldog angielski

Krępy, długowłosy i obfitujący w zmarszczki, Buldog Angielski zdobywa wiele głosów miłośników psów jako urocza rasa szczeniąt i jeden z najlepiej wyglądających psów w wieku dorosłym. Jest lojalny o miłym usposobieniu, ale jest też zdecydowany i odważny.

Dobrze wiedzieć:  Buldogi sapią i chrapią oraz trochę się ślinią. Lubią codzienne wycieczki, ale nie tolerują gorącej, wilgotnej pogody i nie powinny biegać ani chodzić na duże odległości. 

 

11.  Maltańczyk

Ten mały, biały puszek jest przez wielu uważany za jedną z najsłodszych ras psów. Znany ze swojego wesołego temperamentu, łagodności, wrażliwości i uczuć, maltańczyk jest doskonałym towarzyszem rodziny.

Dobrze wiedzieć:  Maltańczyk bardzo szczeka, uwielbia aktywność i potrzebuje codziennych ćwiczeń. Jego włosy wymagają regularnej pielęgnacji.

 

Którą z ras kochasz najbardziej?

 

Czytaj dalej o rasach psów na Nasze Futrzaki:

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ostatnie ogłoszenia

Nakolankowa Hania, wesoła, radosna sunia

Dalia - psi anioł cudowna suczka