powrót do listy

Najlepsze psy dla dzieci -niesamowicie przyjazne rasy

Jakie są najlepsze psy dla dziecka? Wszystko zależy od aktywności członków rodziny, energii i sytuacji życiowej. Ogólnie jednak nie można popełnić błędu i trzeba wybrać psa o łagodnym usposobieniu, przyjaznej postawie, wyciszonej naturze i takiego, który nadąży za rodziną.

Te cechy mogą jednak dotyczyć wielu ras. Jak więc wybrać odpowiednio dopasowanego czworonoga? Weź pod uwagę następujące czynniki i pamiętaj, że najlepsze psy rodzinne są naprawdę wyjątkowe. 

Co powinienem wziąć pod uwagę szukając psa przyjaznego dzieciom?

  • rozmiar: małe psy sa bardziej delikatne i wygodniejsze dla starszych, bardziej ostrożnych dzieci. Niektóre, bardzo duże psy, mogą być w domu ale wymagają regularnych spacerów. Upewnij się, że twoja rodzina pasuje do wielkości potencjalnego, nowego zwierzaka.
  • energia: niektóre psy kochają biegać i długo spacerować, inne chętniej poleżą na kanapie. Najlepsze psy dla rodzin będą się różnić w zależności od sposobu spędzania czasu rodziny więc zastanów się, czy twoja rodzina szuka towarzysza wędrówek czy przytulaśnego futrzaka.
  • wymagania dotyczące opieki: czy myślałeś o obowiązkach? kto wyjdzie z psem na spacer? Zastanów się, jakie są potencjalne potrzeby twojego zwierzaka i czy twoja rodzina może je spełnić zanim jeszcze ostatecznie zdecyduje się na tego cudownego czworonoga.

Zobacz też PSY DO ADOPCJI

Jeżeli wiesz już to wszystko, teraz kolejny krok. Poniżej znajdziesz kilka ras, które mogą stać się idealnym towarzyszem rodziny z dzieckiem. 

Najlepsze rasy psów dla rodzin według wielkości

Małe psy Jamnik 
Francuski Buldog 
Hawańczyk
Papillon 
Cavalier king charles spaniel
Mops
Psy średniej wielkości Beagle 
Pudel 
Wyżeł węgierski
Duże psy Bokser 
Border Collie 
Golden Retriever 
Seter irlandzki 
Labrador Retriever 
Nowofundland

 

Najlepsze małe psy dla dzieci

Jamnik

Te figlarne psy są aktywne, miłe i dobrze reagują na trening. Lubią sporadyczne przygody, w której mogą powąchać różne zapachy.

Dobrze wiedzieć: Jamniki hodowano, aby ścigać szkodniki, więc potrzebują regularnych ćwiczeń lub zabaw. Jamniki mogą nie akceptować innych zwierząt w domu. Najczęściej są indywidualistami.

Buldog francuski

Mocne, grubsze i zabawne. Buldogi znane są z zabawnych osobowości i wyjątkowych wybryków. Niezwykle oddane swojemu człowiekowi.

Warto wiedzieć: potrzeby związane z ćwiczeniami i pielęgnacją są minimalne, ale ze względu na krótszy pysk należy zachować ostrożność w czasie upałów. Zimą buldogi potrzebują ciepłej kurtki, aby nie zmarzły. Te psy nie lubią deszczu- kiedy będzie padać potrafią przesiedzieć cały dzień w domu.

Hawańczyk

Urodził się jako towarzysz i może być jednym z najlepszych małych psów dla rodzin z dziećmi. Jest wysportowany, czuły i wytrzymały jak na swoją niską posturę.

Warto wiedzieć: Hawańczyki mają hypoalergiczne włosy, który wymagają szczotkowania 2-3 razy w tygodniu i regularnej pielęgnacji.

Papillon

Te delikatne psy uwielbiają szkolenia. Są dobroduszne, pełne humoru i delikatne wobec dzieci.

Warto wiedzieć: Jeśli szukasz małych ras dla dzieci starszych, rozważ Papillona. Jednak bardzo małe dzieci mogą nie wiedzieć, jak prawidłowo obchodzić się z tym delikatnym czworonogiem.

Cavalier king charles spaniel

Uwielbia towarzystwo. Jest przyjacielski wobec innych zwierzętąt i każdego, kogo spotka na swojej drodze.

Warto wiedzieć: te przyjazne dla rodzin psy nie wymagają intensywnych ćwiczeń, ale od czasu do czasu lubią węszyć, odkrywać i bawić się na zewnątrz.

Znajdź PSY DO ADOPCJI

Mops

Zdecydowanie zabawne i łatwe do ułożenia mopsy zyskały miano jednego z najlepszych małych psów dla dzieci. Są cierpliwe i spokojne, nigdy nie traktują siebie zbyt poważnie.

Warto wiedzieć: Ze względu na krótkie noski należy zachować ostrożność w przypadku mopsów w ekstremalnym upale. Mogą również świszczeć i chrapać.

 

Najlepsze średnie psy dla dzieci

 

Beagle

Ci słodcy towarzysze zawsze wydają się być najlepszymi psimi rasami dla rodzin i nic w tym dziwnego. Wolą towarzystwo i rozwijają się w paczce, niezależnie od tego, czy to składa się ona z ludzi, czy innych psów.

Warto wiedzieć: Beagle to psy gończe. Mają silne instynkty do podążania za nosami i potrzebują dużo ćwiczeń. Mogą też być uparte i jednoznaczne, szczególnie gdy złapią interesujący zapach.

Pudel

Znany ze swojej inteligencji, bardzo szybko uczą się sztuczek, mają dostojną i posłuszną postawę.

Warto wiedzieć: chociaż żaden pies nie jest w 100% hipoalergiczny, pudle są najlepiej tolerowane przez osoby cierpiące na alergie.

Wyżeł węgierski

Jeśli twoja rodzina jest zzwyczaj na zewnątrz i lubi być w ruchu, wyżeł węgierski będzie dla was idealnym towarzyszem. Są to psy delikatne, wrażliwe i mają nosa do przygody.

Warto wiedzieć: Wyżły są bardzo aktywne i muszą biegać, chodzić i intensywnie spędzać czas - każdego dnia.

 

Najlepsze duże psy dla dzieci

 

Bokser

Boksery uwielbiają ludzi i są znani jako jedni z najlepszych psów dla dzieci. Zazwyczaj są również dobrze wychowane w towarzystwie innych domowych zwierząt. Są to psy bardzo wesołe i radosne.

Warto wiedzieć: Bokserzy lubią biegać, więc są świetnymi towarzyszami joggingu i długich spacerów. Mogą być uparte. 

Border Collie

Delikatne i łagodne usposobienie tym psów, które są bardzo zorientowane na rodzinę, a szczególnie czułe dla dzieci, powoduje, że musimy je tu umieścić. Przy tym mają dużo energii, aby nadążyć za całym domem!

Warto wiedzieć: Border Collie mają silne popędy pasterskie i mogą być nieco za duże dla niektórych małych dzieci.

Golden retriever

Jest powód, dla którego golden jest często psem- ratownikiem. Są delikatne, inteligentne i entuzjastyczne, a ich radosne usposobienie sprawia, że ​​są świetni także w kontakcie z dziećmi.

Warto wiedzieć: Golden Retrievers są silne i wysportowane, mają aktywny charakter, więc upewnij się, że poświęcisz mu dużo czasu na ćwiczenia.

 

Seter irlandzki

Setery irlandzkie są atletyczne, entuzjastyczne i zrównoważone - wszystko to sprawia, że ​​są jedną z najlepszych ras psów dla aktywnych rodzin.

Dobrze wiedzieć: Setery irlandzkie żyją z entuzjazmem i potrzebują codziennie czasu na spożycie energi, w tym dużo ćwiczeń.

 

Labrador Retriever

To zabawne psy i świetni kumple do ćwiczeń - czy jest coś, czego Labek nie może zrobić? Powszechnie są znane jako jeden z najlepszych psów rodzinnych.

Warto wiedzieć: Labradory potrzebują codziennych ćwiczeń i miłości, kochają pływać. Pomyśl, czy możesz zapewnić im wystarczająco dużo czasu na ruch i ćwiczenia.

Nowofundland

Nie ma lepszego słowa, by opisać tego łagodnego olbrzyma niż "sama słodycz". Nowofundlandy są cierpliwe, spokojne i wspaniałe dla dzieci.

Warto wiedzieć: ze wszystkich psów, które są dobre dla dzieci, Nowofundlandy są jednymi z największych więc potrzebują dużo miejsca, żeby się położyć czy bawić. Niektóre mogą również sie ślinić.

 

Nie zapominajmy też o kundelkach. Wybierzcie się całą rodziną do najbliższego schroniska i adoptujcie nowego członka rodziny.

Znajdź futrzatego członka rodziny sprawdzając, czy sa jakieś psy do adopcji w twojej okolicy. 

 

 

Czytaj więcej na Nasze Futrzaki:

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!