powrót do listy

Najlepsze hipoalergiczne rasy psów dla osób z alergiami

Chcesz psa, ale masz atak alergii, gdy jesteś w pobliżu? Nie jesteś sam! Według najnowszych badań aż 10% populacji ma alergię na psy, co powoduje, że wielu potencjalnych właścicieli zastanawia się: które psy są hipoalergiczne?

 Chociaż żaden pies nie jest w 100% hipoalergiczny , możliwe jest znalezienie mniej alergicznych ras psów, które są lepiej dostosowane do alergików. Te psy nie zrzucającą sierści, która powoduje atak alergii.

 

Najlepsze rasy dla osób z alergiami

Chart afgański

jest znany z tego, że jest powściągliwy i dostojny. Wymagają regularnych ćwiczeń i pielęgnacji. Powinny być kąpane i szczotkowane dwa razy w tygodniu.

American Hairless Terrier

Amerykański terier bezwłosy

jest żywym, przyjaznym i inteligentnym towarzyszem. Rasa dobrze sobie radzi z dziećmi, a także jest dobra dla mieszkańców miast ze względu na ich minimalne potrzeby w zakresie ćwiczeń — wystarczą regularne spacery i zabawy w pomieszczeniach. Potrzebują również regularnej kąpieli i przycinania paznokci.

American Hairless Terrier na smyczy siedzi w trawie.

©OlgaOvcharenko - stock.adobe.com

 

Bedlington terier
Łagodny, sympatyczny Bedlington Terrier znany jest z kędzierzawej, wełnianej sierści przypominającej owcę. Rasa nie potrzebuje intensywnych ćwiczeń — wystarczą regularne zabawy i codzienne spacery.

 

Dwa Bedlington Terriery razem na zewnątrz.

©Psy - stock.adobe.com

Bichon Frise
Bichon Frise jest naturalnie łagodnym, wesołym, zabawnym psem, który uwielbia aktywność. Włosy Bichona stale rosną i nie wypadają, dlatego regularne pielęgnowanie jest ważne, aby zapobiec kołtunom.

Grzywacz chiński

Grzywacz chiński jest czujnym, zabawnym psem, który rozwija się w towarzystwie ludzi. Są małe i dobrze radzą sobie w rodzinach z małymi dziećmi. Psy tej rasy zrzucają niewiele włosów lub wcale.

Grzywacze chińskie, jeden bezwłosy i jeden pudrowy.

Coton de Tulear
Coton de Tulear to mały, wytrzymały pies, który jest radosny, chętny do pomocy i lojalny. Rasa dobrze dogaduje się z innymi psami i dziećmi. Ich długa sierść wymaga codziennej pielęgnacji.

Coton de Tulear

Sznaucer olbrzym

Inteligentny piesek ale może być terytorialny. Z natury czuje, że musi chronić swoją rodzinę. Rasa potrzebuje dużo ruchu i uwielbia pracować. Wymagają regularnej pielęgnacji.

Sznaucer olbrzym

Irlandzki spaniel
Ta silna, inteligentna rasa jest klaunem rodziny spanieli. Irlandzkie spaniele wodne są aktywne i energiczne, potrzebują codziennych ćwiczeń. Ich hydrofobowa podwójna powłoka wymaga szczotkowania co kilka tygodni.

Irlandzki spaniel wodny w uprzęży stojący na polu bez smyczy.

 

Hipoalergiczne psy tak naprawdę nie istnieją, wiele ras pozwala cieszyć się towarzystwem psa, nawet jeśli cierpisz na alergie.

Istnieją również sposoby na przygotowanie domu, aby pomóc w utrzymaniu alergenów na dystans, gdy masz psa. Pamiętaj, aby często myć legowisko swojego zwierzaka, kąpać i regularnie czesań zwierzaka i nie pozwalać mu spać na swoim łóżku. Pomocne jest również usunięcie dywanów i zasłon, które mogą łapać "kłaczki". Odkurzacze do sierści zwierząt i oczyszczacze powietrza również pomagają usuwać alergeny, a niektóre mogą nawet wyczesać sierść bezpośrednio z psa.

 

źródło: akc.org

 

Czytaj więcej na Nasze Futrzaki:

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!