powrót do listy

10 leniwych ras psów idealnych do życia w mieszkaniu

Mieszkanie w bloku z pewnością ma swoje zalety, takie jak brak konieczności koszenia trawnika lub zajmowania się wieloma sprawami związanymi z utrzymaniem domu.

Dla miłośników psów, którzy mieszkają w bloku jest to na tyle istotne, że niektóre rasy najczęściej nie są polecane do życia w małym mieszkaniu lub są zbyt aktywne lub po prostu zbyt hałaśliwe.

Jakiej rasy psa ma zatem wybrać przyszły opiekun psa, który mieszka w bloku?

Na szczęście są rasy, które nie mają tak dużo energii jak inne. Chociaż należy zauważyć, że wszystkie rasy wymagają codziennych spacerów. Sporządziliśmy listę 10 najbardziej leniwych ras psów, które są idealnymi towarzyszami Twojego stylu życia w mieszkaniu w bloku.

1. Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel

Zdjęcie: Kocham mojego Cavalier King Charles Spaniela.

 
Pielęgnacja: średnia
Dlaczego są idealne: Cavalier King Charles Spaniele to szczęśliwe, inteligentne psy, które dogadują się ze wszystkimi. W przeciwieństwie do innych małych piesków, ta rasa jest z natury cicha i nie jest skłonna do szczekania, chyba że jest słabo wyszkolona. Jego poziom energii wymaga jedynie krótkich figlarnych zabaw w salonie, zanim opadnie na twoje kolana, aby uciąć sobie długą drzemkę.

2. Buldog angielski

Bulldog Angielski

Zdjęcie: Buldog angielski

 
Pielęgnacja: Niska
Dlaczego są idealne: Te słodkie małe rasy chcą najbardziej zwinąć się z tobą na kanapie. Buldogi nie są znane z treningów, ponieważ łatwo się przegrzewają i męczą. Zdecydowanie wolą wylegiwać się w pomieszczeniach niż na ogródku. Dzięki krótkiej sierści, która sprawia, że ​​pielęgnacja jest praktycznie niepotrzebna, nie będziesz spędzać godzin na wyciąganiu psiej sierści z każdej szczeliny w mieszkaniu.

3. Pinczer miniaturowy

Pinczer miniaturowy

Zdjęcie: Kocham moją Szpilkę

 
Pielęgnacja: Niska
Dlaczego są idealne: Chociaż nie tak niskoenergetyczne jak inne psy z tej listy, mały rozmiar pinczera miniaturowego jest idealny do mieszkania. Po kilkukrotnym okrążeniu salonu ten pies jest gotowy, by zwinąć się w kłębek i uciąć sobie ośmiogodzinną drzemkę. Nic dziwnego, że pinczer miniaturowy jest tak popularny wśród mieszkańców bloków.

4. Charcik włoski

Charcik włoski

Zdjęcie: Imgur

 
Pielęgnacja: Niska
Dlaczego są idealne: Charcik włoski jest nieco bardziej energiczny niż jego rówieśnicy. Włoskie charty są również zwarte, a dodatkową zaletą jest to, że są hipoalergiczne, idealne dla osób z alergią na zwierzęta domowe. Charty włoskie, znane z tego, że są inteligentne, słodkie i bardzo czułe, są wspaniałymi psami do towarzystwa i chętnie spędzą godziny zwinięte w kłębek na ciepłych kolanach.

5. Mops

Mops

Zdjęcie: Mops Doug

 
Pielęgnacja: niska
Dlaczego są idealne: Och, mopsy! Wesoły i zawsze przezabawny mops nie potrzebuje dużo ruchu, aby dobrze się bawić. Wrażliwy na ekstremalne temperatury i podatny na problemy z oddychaniem, Mops jest najszczęśliwszy, gdy bawi się w domu. Ale uwaga — ta rasa jest czasami skłonna do przejadania się, jak pokazano na powyższym obrazku!

6. Basset

Basset Hound

Zdjęcie: BuzzSharer Basset Hounds

 

Pielęgnacja: niska
Dlaczego są idealne: Basset to w zasadzie duży pies z bardzo krótkimi nogami. Te psy świetnie dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Chociaż na ogół są leniwymi psami, jeśli wyczują zapach, mogą równie dobrze pójść za nim na drugi koniec parku. W końcu rasa ta została wyhodowana do polowań i nie byłoby w porządku, gdyby nie pozwalano im realizować ich naturalnego instynktu.

7. Boston terier

Terier bostoński

Zdjęcie: Boston Terrier

 
Pielęgnacja: Niska
Dlaczego są idealne: Podobnie jak buldog, Boston Terrier to mały, zwarty pies, który jest przyjazny i łatwy do wyszkolenia. W domu pozostają raczej nieaktywne, uwalniając całą swoją energię na zewnątrz podczas krótkich codziennych spacerów. Niewielki rozmiar sprawia, że ​​idealnie nadają się również do niewielkich kawalerek.

8. Chow Chow

Chow Chow

Zdjęcie: Tapety HD Tła

 
Pielęgnacja: Wysoka
Dlaczego są idealne: Rasa ta, najbardziej znana z wyjątkowego niebiesko-czarnego języka, pochodzi z Chin jako pies pracujący. Teraz można je znaleźć wylegujące się na kanapie w chłodnym pomieszczeniu, zamiast biegać na zewnątrz. Chow Chows mogą być niezależne i uparte, co może wydawać się zbyt kocie dla niektórych właścicieli psów. Ale jeśli twoje mieszkanie poradzi sobie z dużymi rozmiarami i niekończącym się zrzucaniem, są świetnymi kumplami do przytulania na kanapie.

9. Spaniel tybetański

Spaniel tybetański

Zdjęcie: Imgur

 
Pielęgnacja: Średnia
Dlaczego są idealne: Chociaż nie są leniwe same w sobie, te psy są czujne i ciekawskie, ale nie wymagają dużo ruchu. Te starożytne rasy są najszczęśliwsze w chłodnych, zamkniętych pomieszczeniach lub podczas drzemki u twoich stóp. Ponadto ich niewielki rozmiar oznacza, że ​​mogą czuć się komfortowo w niemal każdej przestrzeni.

10. Bullmastif

Bullmastiff na kanapie

Zdjęcie: Bullmuffin

 
Pielęgnacja: Niska
Dlaczego są idealne: Prawdopodobnie myślisz, że Bullmastiff nie nadaje się do mieszkania w bloku ze względu na jego rozmiar. Wbrew powszechnemu przekonaniu te ogromne psy są z natury ciche, spokojne i leniwe. Bullmastiffy nie wymagają zbyt dużej aktywności w pomieszczeniu, wystarczy im kanapa, na której można się położyć i będą szczęśliwe. Jeśli chcesz mieć dużego psa i poradzisz sobie z obfitym zrzucaniem sierści, które towarzyszy tej masywnej rasie, bullmastif będzie świetnym towarzyszem życia w bloku.

Czytaj więcej na NaszeFutrzaki:

Zdjęcie główne dzięki Pexels/Dom Bucci

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ostatnie ogłoszenia

Nakolankowa Hania, wesoła, radosna sunia

Dalia - psi anioł cudowna suczka