powrót do listy

Jak długo szczeniak może być sam

Szczenięta powinny być pozostawiane same w bezpiecznym miejscu tylko na krótki okres czasu ,ze względu na potrzeby związane z małym pęcherzem i socjalizacją.

Kochasz swojego szczeniaka. Spędzanie z nim czasu to świetna zabawa. Ale musisz pracować poza domem. W końcu chcesz zapewnić mu jak najlepsze życie, a koszt jedzenia, smakołyków, rachunków za weterynarza, szkolenia i pielęgnacji może być miesięcznie dużym wydatkiem. Zastanawiasz się więc: jak długo szczeniak może być sam?

Sprowadza się to do jego wieku, potrzeb socjalizacyjnych, treningowych i ruchowych

Liczba godzin, na które szczeniak może zostać sam na potrzeby toalety

Szczeniak musi często korzystać z toalety i może utrzymać pęcherz tylko przez określony czas. Dlatego ustalając, jak długo Twój kochany szczeniak może zostać sam, weź pod uwagę jego potrzebę pójścia na trawkę. Szczeniaki mogą „trzymać” przez następujący okres czasu:

  • W wieku poniżej 10 tygodni szczeniak może trzymać przez godzinę
  • W wieku od 10 do 12 tygodni szczeniak może trzymać przez dwie godziny
  • W wieku 3 miesięcy szczeniak może trzymać przez trzy godziny
  • W wieku 4 miesięcy szczeniak może trzymać przez cztery godziny
  • W wieku 5 miesięcy szczeniak może trzymać przez pięć godzin
  • W wieku 6 miesięcy szczeniak może trzymać przez sześć godzin
  • Powyżej 6 miesiąca życia szczeniak może trzymać przez sześć do ośmiu godzin

Ten wykres jest wskazówką. Nigdy nie wiesz, jak Twój szczeniak czuł się niekomfortowo lub miał mokry wypadek, którego można było uniknąć. Moja rada: zachowaj ostrożność i poproś kogoś, aby zabierał szczeniaka — nawet w wieku 5 miesięcy — na zewnątrz co 4 godziny. A zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, że zrobił na dworze to co powinien.

Jak długo szczeniak może zostać sam, jeśli chodzi o socjalizację

Oprócz potrzeb związanych z toaletą, Twój szczeniak nadal potrzebuje czasu, aby związać się z Tobą. Karm go, baw się z nim, trenuj go i uspołeczniaj; zrozumie, że wielkie rzeczy dzieją się, gdy jesteś w pobliżu.

Szczenięta w wieku poniżej 14 tygodni są we wrażliwym, kluczowym okresie socjalizacji . Korzystają z odpowiedniej ekspozycji na to, z czym będą musieli się zmierzyć w życiu codziennym. Obejmuje to ludzi, zwierzęta, hałasy, zapachy i widoki. Izolacja może zaszkodzić rozwojowi szczeniaka.

Wytyczne dotyczące socjalizacji szczeniąt

Szczenięta powinny być powoli wystawiane na różne bodźce każdego dnia i przez cały dzień. Gdy Twój szczeniak otrzyma wystarczającą liczbę szczepionek, zabieraj go na spacery, wizyty u przyjaciół i do sklepów przyjaznych psom.

Psy to stworzenia społeczne. A zbyt długie przebywanie samotnie może prowadzić do problemów z zachowaniem, ponieważ szczeniak może stać się zestresowany.

Uzyskaj pomoc zamiast zostawiać szczeniaka samego na 8 godzin

Jeśli nie możesz dotrzymać powyższego harmonogramu korzystania z toalety, poproś o pomoc innych, takich jak zaufany przyjaciel lub członek rodziny, aby w czasie twojej nieobecności wyprowadził Twojego szczeniaka, a także bawił się, karmił i ćwiczył. Lub zatrudnij niezawodnego opiekuna lub wyprowadzacza psów do wykonywania tych zadań. Szczenięta przesypiają większość dnia — do 20 godzin. Oczywiście nikt nie zastąpi Twojej opieki i obecności.

Jak zostawić szczeniaka samego w bezpiecznym miejscu

Szczenięta chcą poznawać świat. Zostawianie go samego na nie zabezpieczonym terenie może być dla niego niebezpieczne.

Trenuj szczeniaka, aby przebywał w klatce o odpowiedniej wielkości . Alternatywnie, zostaw go w psim kojcu do ćwiczeń wraz z zabawkami i wodą oraz częścią do toalety, którą możesz zabezpieczyć podładami do nauki czystości. Lub możesz zostawić szczeniaka w bezpiecznym zamkniętym pokoju, który został dla niego przygotowany.

Ustalając, jak długo szczeniak może zostać sam, weź pod uwagę jego wiek, ponieważ musi regularnie korzystać z toalety. Ale weź również pod uwagę jego potrzebę socjalizacji, treningu, ćwiczeń i towarzystwa. W końcu psy to stworzenia społeczne. Poza tym napewno chcesz spędzić z nim jak najwięcej czasu, obserwując jak rośnie.

 

Przeczytaj również:

 

Zdjecie główne ©Patricia Doyle/Getty Images

Źr. dogster.com

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Prosto z gangu słodziaków - Lubek szuka domu!

Roczny Rydzyk, niekonfliktowa psina do adopcji