powrót do listy

5 najmniejszych ras psów: zabawne fakty i zdjęcia

Chihuahua waży od 1,5 do 3 kg, co czyni go najmniejszą rasą psów na świecie. Pomimo niewielkich rozmiarów i słodkiego wyglądu, Chihuahua ucieleśniają wielkie osobowości.

 

Adopcja psów małych ras wiąże się z dużymi korzyściami. Na przykład ich uroczy rozmiar pozwala na zabieranie je w różne miejsca przyjazne psom. Nie wspominając o tym, że zajmują mniej miejsca, co przekłada się na łatwiejszą pielęgnację. I choć małe, są zaciekłe!

Zastanawiasz się która rasa psów jest najmniejsza w psim królestwie? Czytaj dalej, aby poznać najmniejszych, najbardziej oddanych psich towarzyszy, jakich kiedykolwiek spotkasz.

 

Chihuahua

Chihuahua zdobywają tytuł najmniejszej rasy psów na świecie, ważącej od 1,5 do 3kg i mającej maksymalnie 25 cm wysokości. Pomimo niewielkich rozmiarów psy chihuahua są znane ze swojej wielkiej osobowości i potrafią być dość zadziorne. Pierwotnie hodowane były do towarzystwa, łatwo więc zrozumieć, dlaczego te małe szczenięta są tak popularne.

Zobacz naszą listę najsłodszych ras psów

 

Szpic miniaturowy

pomeranian

Szpic miniaturowy jest kochany ze względu na swoją ponadprzeciętną osobowość. Ta najmniejsza z ras psów, zwykle waży od 1,9 do 3 kg i dorasta do 20-22cm wysokości. Szpice są inteligente, zabawne i żywe i wcale nie dziwi, dlaczego członkowie rodziny królewskiej i celebryci kochają tę malutką rasę.

 

Yorkshire terier

Uznawany za jedną z najbardziej lubianych ras, mały, ale potężny Yorkshire Terrier emanuje pewnością siebie i odwagą. Yorki ważą zaledwie od 2,4 do 3,1 kg i mają od 18 do 23 cm wysokości. I chociaż są niskiego wzrostu, są znane z tego, że są energiczne, serdeczne i opiekuńcze. Ze względu na ich zamiłowanie do siedzenia na kolanach, trudno uwierzyć, że te mądre i słodkie futrzaki były kiedyś hodowane do polowania na szczury.

york terrier

 

Papillon

Papillon emanuje elegancją, od wyglądu po samą nazwę. To francuskie słowo oznaczające „motyla”, wzięło się stąd, że uszy psów rasy papillon przypominają skrzydła motyla. Te delikatne psy zwykle ważą od 3,6 - 4,5 kg  i mają od 20 do 28 cm wysokości. Papillony są przyjazne, inteligentne i łatwo się uczą. Nadają się do mieszkania w bloku,o ile otrzymują wystarczająco dużo uwagi i ćwiczeń.

 

Pudel miniaturowy

Miniaturowe pudle przypominają małe kulki puchu z kręconymi loczkami, zwykle ważącymi do 30kg i osiągającymi wysokości  od 24 do 28cm wysokości. Pudle miniaturowe mogą być niewielkich rozmiarów, ale są tak samo inteligentne, aktywne i czułe jak pudle standardoweMożna je bardzo dobrze wyszkolić i mogą osiągać sukcesy w zawodach posłuszeństwa i agility .

Chociaż są mniejsze i wymagają mniej konsekwencji w porównaniu z psami większych ras , nadal wymagają uwagi i czasu. Z racji tej, że żaden pies nie jest taki sam, weź pod uwagę jego wyjątkową osobowość i potrzeby, jeśli chodzi o zajęcia i pielęgnację.

 

 

Zdjęcia dzięki © Anita Kot/Getty Images, boredpanda.com / Pinterest, petpress.net /Pinterest

Artykuł powstał dzięki dogster.com

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Szorstkowłosa Szczotka szuka domu!

Rydzyk - młody, niekonfliktowy wesołek szuka domu!