powrót do listy

Zapewnienie zwierzętom bezpieczeństwa podczas zimnej pogody

W przypadku mroźnych nocy i chłodniejszych dni chcemy, aby tej zimy Tobie i Twoim zwierzętom było bezpiecznie i ciepło. Przeczytaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak zapewnić swoim zwierzętom szczęście i wygodę.

Spacery z psami zimą

 

pan wyprowadza zimą na spacer dwa psy na smyczy

Jeśli masz starszego lub chorego psa , kup specjalną kurtkę lub sweter, aby zapewnić mu ciepło. Zachowaj bezpieczeństwo podczas spaceru z psem, gdy na zewnątrz jest już ciemno.  Noś odzież odblaskową i pomyśl o odblaskowej obroży lub lampce doczepianej do obroży psa.

Trzymaj psy z dala od stawów i jezior, które są zamarznięte – cienki lód może pęknąć pod ciężarem psa. Jeśli na zewnątrz pada śnieg, uważaj, aby łapy Twojego psa nie zlepiły się ze śniegiem, co jest dla niego niewygodne.

Należy pamiętać, że sól, którą w Polsce bardzo często wysypywane są chodniki, może być bardzo szkodliwa dla zwierząt domowych. Dokładnie umyj łapy po spacerze z psem w miejscach, które mogły zostać posypane solą. W trakcie spaceru, gdy pies podnosi łapy, prawdopodobnie sól znalazła się w miejscu popękanej opuszki i boli. Natychmiast wyprowadź psa z chodnia, w miarę możliwości usuć sól z łap. Staraj się spacerować po śniegu zamiast po chodniku wysypanym solą. 

Zapewnienie ciepła kotom

 

kocia mama z małym kotkiem marznie na ulicy zimą

Sprawdź, czy koce i legowiska Twojego kota jest w miejscach nie narażonych na przeciągi. Czy posłanie jest ciepłe i suche. W najzimniejszych miesiącach ważne jest, aby Twój kot miał dostęp do ciepłego miejsca, takiego jak dom lub inne ogrzewane pomieszczenie.

Należy pamiętać, że sól wysypywana na chodniki może być trujące dla zwierząt domowych.

Dowiedz się więcej: 12 sposobów pomagania zwierzętom każdego dnia.

 

Sprawdź pod samochodem, czy nie ma śpiących kotów.

W zimne dni koty mogą zdecydować się na schronienie pod samochodem, wczołgując się pod maskę i nadkola, aby ogrzać się ciepłem silnika i opon.

Przed wyjazdem samochodem sprawdź pod maską samochodu i w okolicach kół, zanim uruchomisz silnik i ruszysz w trasę.

Czytaj danej na naszefutrzaki.eu

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!