powrót do listy

12 sposobów pomagania zwierzętom każdego dnia

Niezależnie od tego, czy jest Światowy Dzień Zwierząt, czy piątek lub sobota, zwierzęta potrzebują naszej pomocy przez cały rok. Bez względu na to, czy możesz pomagać w małym zakresie czy też w większym, każda forma życzliwości, będzie zawsze doceniona przez naszych futrzastych przyjaciół (niezależnie od tego, czy twoja pomoc jest jednorazowa, czy stała, czy jest to pomoc dla jednego małego kota, czy udział w dużej akcji dla zwierząt). 

Oto 12 sposobów pomagania zwierzętom, które możesz zrobić każdego dnia.

 

1. Sprzątanie śmieci

Zbieranie śmieci, gdy je widzisz, nie tylko zapobiega zaplątaniu lub zakleszczeniu się zwierząt  i cierpieniu z tego powodu, ale także pomaga utrzymać porządek na naszej planecie. Od podniesienia małej puszki czy butelki w drodze do szkoły do pójścia o krok dalej i zaangażowania w akcję sprzątania świata — pamiętaj, że masz moc, by naprawdę coś zmienić!

 

2. Zgłoś się na spacer z psem (lub zrób cokolwiek!)

Jest tak wiele sposobów na  wolontariat dla zwierząt . Niezależnie od tego, czy chcesz mieć bezpośredni kontakt ze zwierzętami domowymi, czy innymi osobami, które tak jak ty, chcą pomóc zwierzetomi, jest dla ciebie coś ważnego do zrobienia. Od wolontariuszy online po osoby wyprowadzające psy, kierowców i sprzedawców podczas kiermaszów i akcji na rzecz zwierząt — nie możnaby osiągnąć tak wiele dla zwierząt bez wielu wspaniałych i niesamowitych wolontariuszy takich jak ty. Znajdź w swojej miejscowości schronisko lub fundację pomagającą zwierzętom i dołącz do naszej wielkiej futrzastej rodziny!

 

3. Spraw swojemu zwierzakowi (lub zwierzakowi przyjaciela) smaczną ucztę

Jeśli masz w domu zwierzaka, może warto podarować mu inteligenną zabawkę, smaczną przekąskę lub przygotowany osobiście torcik? Lub zabierz swojego futrzaka na dłuższy niż zwykle spacer w towarzystkie waszych psich przyjaciół.

 

4. Spraw, aby Twój ogród był przyjazny dla dzikich zwierząt

Nie zapomnijcie o naszych dzikich przyjaciołach z ogrodu! Istnieje wiele małych sposobów na uczynienie ogrodu bardziej przyjaznym dla dzikich zwierząt, od karmienia ptaków po budowę domku dla jeża. Ucz się więcej i czytaj jakiej pomocy potrzebują zwierzęta w różnych porach roku, a potem działaj!

 

5. Adoptuj zwierzaka ze schroniska

Chcesz wprowadzić zwierzaka do swojego domu? Adopcja to jeden z najbardziej satysfakcjonujących sposobów pomocy zwierzętom! Nie chodzi tylko o koty i psy - mamy całą masę różnych zwierząt szukających miłości, w tym zwierzęta hodowlane, konie, małe futrzaki, króliki, szczurki. Poznaj niektóre z naszych futrzaków gotowych do adopcji - nigdy nie wiesz, w kim możesz się zakochać... Zobacz też nasz filmik na you tube Adopcja przed i po. Zobacz jak miłość wszystko zmienia.

 

6. Zaopiekuj się futrzakiem w potrzebie

Jeśli adopcja psa lub kota nie jest teraz przez ciebie możliwa, czy rozważałeś przygarnięcie futrzaka pod swoją opiekę na jakiś czas? Jest wiele zwierząt, które potrzebują tymczasowego domu i uwagi, aby pomóc im przygotować się do ich stałego domu, na przykład maluszki, które potrzebują jeszcze karmienia lub te, które muszą zostać zsocjalizowane z człowiekiem i życiem w domu, zanim będą gotowe do adopcji.

Dowiedz się więcej o opiece nad nowym psem w domu.

 

7. Daj głos zwierzętom i pomóż zmienić prawo

Jakikolwiek jest twój ulubiony futrzak, pies, kot, gryzoń czy koń, możemy zrobić wiele, aby poprawić jego dobrostan. Możesz pomóc, podpisując petycje, wysyłając e-maile do posłów i udostępniając nasze kampanie znajomym.

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco.

 

8. Pokaż swoją miłość do zwierząt światu

Pokaż swoją miłość dla zwierząt z naklejką psiej łapki na samochodzie, tatuażem na ręce lub koszulką z nadrukiem ulubionego cytatu związanego ze zwierzętami! Czasami zakup gotowych produktów dla miłośników zwierząt wspiera prace organizacji na rzec zwierząt, a Ty też możesz pomóc szerzyć przesłanie o życzliwości dla zwierząt. Niezależnie od tego, czy masz bzika na punkcie psów, dzikiej przyrody czy jesteś miłośnikiem zwierząt hodowlanych, każda twoja pomoc jest ważna i potrzebna!

 

9. Adoptuj wirtualnie futrzaka i zmień jego życie

Czy wiesz, że utrzymanie schroniska dla zwierząt lub tymczasowych domów kosztuje w skali roku oszałamiające kwoty? Możesz pomóc naszym futrzanym przyjaciołom, pomagając zapewnić im jedzenie, ciepło, zdrowie i szczęście, do czasu, aż znajdą swoje domy na stałe.

Zobacz futrzaki, którym możesz pomóc i przekaż darowiznę.

 

10. Pomóż nam uczyć dzieci jak dbać o zwierzęta

Zapobieganie okrucieństwu wobec zwierząt zaczyna się od edukacji dzieci w zakresie okazywania współczucia zwierzętom. Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem w szkole, czy masz dzieci w rodzinie i w gronie przyjaciół, możesz pomóc nam zbudować pokolenie empatii i szacunku do zwierząt. Sprawdź nasze materiały edukacyjne i rozpowszechniaj je światu!

 

11. Baw się dobrze i zbieraj fundusze!

Od kiermaszów rodzinnych po zbiórki dla zwierząt online — istnieje wiele różnych sposobów zbierania pieniędzy dla potrzebujących zwierząt. Dowiedz się, jakie działania związane ze zbieraniem pieniędzy będą dla ciebie najbardziej odpowiednie!

 

12. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Wiosenne porządki mogą odbywać się o każdej porze roku! Oddawanie niepotrzebnych rzeczy na bazarki dla ratowania zwierząt może być tak oczyszczające, że poczujesz się wspaniale wiedząc, że pomogłeś zwierzętom w potrzebie. Możesz znaleźć lokalne stowarzyszenie dla zwierząt lub fundację pomagającą czworonogom i tam przekazać swoje rzeczy lub samemu wysatwic je na sprzedaż np. na olx, aby zebrać fundusze dla naszych futrzastych przyjaciół.

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ostatnie ogłoszenia

Nakolankowa Hania, wesoła, radosna sunia

Dalia - psi anioł cudowna suczka