powrót do listy

Jak zorganizować wakacje z psem?

Niezależnie od tego, czy myślisz o wycieczce z psem po okolicy, czy też chcesz wybrać się z nim nad morze, istnieje wiele miejsc przyjaznych psomJest jednak kilka rzeczy, które należy przygotować i wziąć pod uwagę zanim wyjedziesz z psem w podróż.

Przygotowanie do podróży z psem samochodem

Wycieczki samochodowe wiążą się z jakimś czasem spędzonym w samochodzie, dlatego ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak Twój pies będzie bezpiecznie jechał z Tobą. Torba podróżna dla psa lub specjalne pasy bezpieczeństwa dla psa (dobrze dopasowane) pomoże zapewnić twojemu futrzastemu przyjacielowi bezpieczeństwo w razie wypadku, a jednocześnie zapobiegnie rozproszeniu twojej uwagi podczas jazdy. Torbę lub pas bezpieczeństwa należy ustawić na tylnym siedzeniu, z dala od poduszek powietrznych, które mogą być śmiertelne ddla czworonogów. Bagażnik w samochodzie takim jak hatchback czy SUV nie jest idealny, ale może być konieczne umieszczenie tam torby lub klatki transportowej ze względu na ograniczenia miejsca, gdy podróżujecie z kilkoma innymi osobami.

Przeczytaj również na Nasze Futrzaki: 

Aha, i pamiętaj, aby przyzwyczaić wcześniej psa do przebywania w torbie transportowej lub w klatce w trakcie krótkich przejażdżek, zanim wyjedziecie w dłuższą podróż. 
 • W czasie podróży z psem pamiętaj, aby robić wystarczająco dużo przerw, aby pies mógł rozprostować nogi i skorzystać z toalety.

 • Miej pod ręką przekąski i wodę, aby pies nie był głodne ani spragniony.

 • Nigdy nie zostawiaj psa w samochodzie, gdy jest ciepło. Samochody mogą nagrzewać się do niebezpiecznej temperatury, nawet jeśli na zewnątrz jest tylko 20 stopni.

 • Dołącz do klatki psa ważne informacje, które będą nieocenione w razie wypadku samochodowego.

Znalezienie noclegu przyjaznego psom

Nie będziesz miał większych trudności ze znalezieniem zakwaterowania przyjaznego zwierzętom ze względu na coraz większą liczbę miejsc noclegowych akceptujących zwierzęta. Większość stron internetowych może filtrować wyniki wyszukiwania hoteli, agroturystyk czy pensjonatów według obiektów przyjaznych zwierzętom i informować o wszelkich ograniczeniach np. dotyczących ich wielkości. 

Przy wyborze najlepszego miejsca na wakacje z psem nieocenione są recenzje innych psiarzy. 

 • Po przyjeździe na wakacje dokładnie sprawdź podłogę w pensjonacie pod kątem lekarstw. Niebezpieczne leki są często upuszczane i lądują pod łóżkiem lub za szafkami nocnymi.

 • Jeśli Twój pies będzie spędzał czas na łóżku, użyj koca, aby zabezpieczyć pościel przed sierścią.

 • Nie zostawiaj zwierząt w pokoju bez opieki. Jest to niezgodne z zasadami większości miejsc noclegowych akceptujących zwierzęta.

 • Uważaj na ludzi i psy, które spotykasz na korytarzu czy przed hotelem. Choć trudno w to uwierzyć, nie każdy chce się przywitać z psem.

 • Sprzątaj po swoim psie. Ludzie, którzy nie sprzątają odchodów po swoim czworonogu, są głównym powodem, dla którego wiele hoteli zaczyna zakazywać pobytu zwierząt.

Planowanie trasy.

Planując wycieczkę z psem, sprawdź trasę w poszukiwaniu miejsc przyjaznych zwierzętom w głównych miastach, przez które będziesz przejeżdżać. Wiele restauracji z miejscami do siedzenia na zewnątrz akceptuje zwierzęta, ale nie wszystkie, a zasady mogą ulec zmianie w trakcie wakacji, więc pamiętaj, aby zadzwonić z wyprzedzeniem i potwierdzić.

Parki

 • Przestrzegaj przepisów dotyczących zakładania smyczy w parku i poszukaj miejsc, gdzie twój futrzak będzie mógł pobiegać luzem.

 • Nie zostawiaj worków z kupą na poboczu szlaku. Nawet biodegradowalne torby rozkładają się bardzo długo. Lepiej jest nosić woreczek, dopóki nie zobaczysz kosza na śmieci.

 • Postępuj kulturalnie, na przykład ustępuj przechodzącym turystom miejsca i trzymaj psa blisko siebie na smyczy.

Przygotowanie na najgorsze

 • Zanim wyruszysz w podróż, upewnij się, że mikroczip i identyfikator są zaktualizowane o aktualny numer telefonu komórkowego, ponieważ będzie to główny punkt kontaktowy z tobą w razie, gdyby twój czworonóg zaginął.

 • Noś zdjęcie swojego psa, aby mieć je pod ręką na wypadek, gdyby się zgubił.

 • Wyszukaj najbliższą lecznicę weterynaryjną w pobliżu miejsc, w których będziesz się zatrzymywać po drodze. W ten sposób nie będziesz musiał szukać weterynarza, jeśli coś się stanie.

 

Czytaj dalej na Nasze Futrzaki:

 

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

25

3 535,00 zł

Juniorek

Ostatnie ogłoszenia

Axa - grzeczna, wesoła, młoda sunia!

Roczny Blacky, wesoły, grzeczny, przyjazny