powrót do listy

Jak działają tabletki na kleszcze dla psa?

Tabletki przeciw kleszczom dla psów są dość mało znaną formą zabezpieczenia czworonogów przed pasożytami zewnętrznymi. Większość opiekunów od lat stosuje krople lub obroże przeciwkleszczowe, nie wiedząc nawet, że mają inną możliwość. Jak działa tabletka na pchły i kleszcze dla psa? Kiedy warto ją stosować? 

Sposób działania tabletki na kleszcze dla psa 

Podczas gdy substancje czynne z kropli i obroży po prostu rozprowadzają się po warstwie skórnej zwierzęcia, działanie tabletki na pchły i kleszcze dla psa jest całkowicie odmienne. Po połknięciu tabletki, substancje aktywne wchłaniają się do krwioobiegu zwierzęcia. To sprawia, że gdy tylko pasożyt rozpoczyna żerowanie i napije się krwi, otrzymuje dawkę trucizny, która z początku paraliżuje jego układ nerwowy, a następnie doprowadza do śmierci kleszcza. 

Skuteczność tabletki przeciw kleszczom dla psa 

Tabletka na kleszcze dla psów uważana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia domowych czworonogów przed pasożytami zewnętrznymi. Skuteczność ta wynika zarówno ze stosowanych substancji czynnych, jak i samej formy podania - tabletka działa bez względu na to, jak często kąpiemy psa i jakie aktywności planujemy.  

Jak długo działa tabletka przeciw kleszczom dla psa? 

Czas działania tabletki przeciw kleszczom zależy od rodzaju i ilości substancji czynnej. Większość dostępnych na rynku preparatów działa przez okres 4-5 tygodni, dzięki czemu są dość wygodne w stosowaniu. Co istotne - nie zawsze musimy udawać się do lekarza weterynarii, by zakupić tabletkę na kleszcze. Na rynku dostępne są również skuteczne preparaty w formie tabletki, które można zakupić w sklepach zoologicznych. 

Kiedy tabletka na kleszcze dla psa jest dobrym rozwiązaniem? 

Niemal każdy pies może korzystać z tej formy zabezpieczenia przed pchłami i kleszczami. Forma ta sprawdza się jednak szczególnie u zwierząt z długim włosem, których szata wymaga regularnej pielęgnacji. W takim przypadku preparaty spot-on mogą pozostawiać na sierści nieestetyczne tłuste plamy, a obroża przeciwkleszczowa noszona na stałe skutkować przygniecionym włosem. 

Tabletki rozwiązują również problem regularnych kąpieli z użyciem szamponu czy korzystania ze zbiorników wodnych w sezonie letnim, ponieważ psy korzystające z leków przeciwkleszczowych w formie tabletek nie mają w tym zakresie żadnych ograniczeń. To także bardzo wygodna opcja dla psów lękliwych i wrażliwych, które mogą mieć problemy sensoryczne w przypadku przylegającej obroży czy kropli. 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!