powrót do listy

Jak dawkować mokrą karmę dla psa?

Zacznij od przeczytania zaleceń dotyczących ilości kalorii, zawartej na opakowaniu puszki karmy dla psów. Następnie skorzystaj z kalkulatora kalorii, aby określić, ile energii zużywa Twój pies.

dawkowanie mokrej karmy

Aby dowiedzieć się, ile codziennie podać psu mokrej karmy, skorzystaj z podstawowego kalkulatora kalorii, a następnie regularnie waż psa, aby dodać więcej lub mniej karmy i utrzymać futrzaka w optymalnej wadze. Użyj miarki, aby odmierzyć odpowiednią ilość.

Jeśli nigdy nie karmiłeś swojego psa mokrą karmą w puszkach lub w saszetkach, możesz się zastanawiać, czy te same wytyczne dotyczące liczenia kalorii dotyczą karmy mokrej i suchej. Podczas gdy rasa, wiek, stan zdrowia, poziom aktywności, ciąża i karmienie mają wpływ na ilość karmy, którą powinien otrzymywać Twój pies , istnieją pewne ogólne wytyczne, których możesz przestrzegać, jeśli chodzi o karmienie psa mokrą karmą, zaczynając od przeczytania informacji od producenta, zawartych na opakowaniu.

Ile podać psu mokrej karmy

Jeśli martwisz się wagą swojego psa lub innymi poziomami aktywności, kalkulator kalorii daje bardziej dogłębny wgląd w to, ile dziennie mokrej karmy powinien jeść Twój pies.

Kalkulator oblicza zapotrzebowanie psa na energię spoczynkową, pomnożone przez czynniki, takie jak etap życia i aktualna waga, w celu określenia odpowiedniej ilości kalorii, których pies potrzebuje dziennie.

Na przykład jack russell terrier i pudel miniaturowy są mniej więcej tej samej wielkości, ale ich poziomy aktywności są różne, co stawia je w różnych kategoriach pod względem wysiłku energetycznego i spożycia kalorii.

Czy istnieje standardowa ilość karmy w puszkach lub saszetkach do karmienia psa?

Nie, liczba kalorii, których potrzebuje każdy pies, jest inna. Chociaż kalkulator kalorii jest najdokładniejszą metodą określania dziennego spożycia pokarmu przez psa, nie będzie on idealny dla każdego psa, podobnie jak ogólne wytyczne żywieniowe na zawarte puszce, i może być konieczne wprowadzenie pewnych modyfikacji. Z tego powodu najlepiej zwrócić się o pomoc do lekarza weterynarii. Przyjdź przygotowany do weterynarza z informacją od producenta odnośnie dawkowania karmy dla Twojego psa, aby Twój weterynarz mógł wykonać obliczenia.

W jaki sposób mieszanie karmy w puszkach i suchej dla psów wpływa na liczbę kalorii?

Nie ma znaczenia, czy mieszasz jedzenie w puszkach, suche, w saszetkach, czy nawet domowe jedzenie. Liczy się tylko całkowita liczba kcal dziennie. Kiedy mieszasz karmę, dodaj do siebie obie ilości kcal, aby upewnić się, że nie przekroczysz ilości przydzielonej danemu psu.

Na koniec: smakołyki podawane między posiłkami wliczają się do dziennej liczby kcal Twojego psa. Aby utrzymać zdrową wagę psa, weź pod uwagę te smakołyki przy podejmowaniu decyzji, ile podać twojemu psu mokrej karmy.

 

Dzięki dogster.com, zdjecie dzięki © Melissa L Kauffman oraz  augiedoggy.com

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!