powrót do listy

Myślisz o założeniu firmy opartej na opiece nad zwierzętami? Teraz jest idealny czas

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt i masz aspiracje mieć własną firmą, podjęcie decyzji o założeniu firmy specjalizującej się w opiece nad zwierzętami może być świetnym wyborem. W Polsce kilka milionów gospodarstw domowych ma psa lub kota, co pokazuje, jak ważne dla ludzi jest posiadanie zwierząt domowych – i jak dobrze zaplanowana firma zajmująca się opieką nad zwierzętami może świetnie funkcjonować.

A co najważniejsze, rozpoczęcie działalności związanej z opieką nad zwierzętami jest znacznie łatwiejsze, niż można się spodziewać. Jeśli chcesz go uruchomić, NaszeFutrzaki udostępnia to, co musisz wiedzieć.

WYBÓR ODPOWIEDNIEJ FORMY OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

Istnieje wiele rodzajów opieki nad zwierzętami, które może realizować Twoja firma. Wyprowadzanie psów, opieka nad zwierzętami w czasie choroby czy wyjazdu właściciela, pielęgnacja lub sprzedaż produktów przeznaczonych dla futrzaków to gotowe możliwości, które możesz wziąć teraz pod uwagę. W rezultacie musisz zdecydować, która forma najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Zastanów się, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na uruchomienie firmy. Często firmy zorientowane na usługi wymagają mniejszych inwestycji finansowych. Jeśli jednak potrzebujesz jakiegoś profesjonalnego sprzętu, może być to niezwykle kosztowne.

Zwykle opcje spacerów z psami i opieki nad zwierzętami domowymi są najtańsze do i można szybko rozpocząć taką działalność. Będziesz potrzebować tylko podstawowych materiałów reklamowych. Rozpoczęcie firmy świadczącej usługi pielęgnacyjne psa zazwyczaj kosztuje znacznie więcej. Oprócz odpowiedniego lokalu i miejsca do kąpieli czworonogów, będziesz potrzebować wysokiej jakości szczotek, nożyczek, trymerów elektrycznych, szamponów, odżywek i nie tylko.

Podobnie sklep e-commerce skupiający się na produktach do pielęgnacji zwierząt zazwyczaj wymaga zapasów. W niektórych przypadkach możesz również potrzebować dodatkowego miejsca do przechowywania, szczególnie jeśli Twój dom nie jest za duży. Zawsze można jednak troche ograniczyć początkowe koszty i zamiast zakupu zapasu produktów dla zwierząt, można rozpocząć współpracę w modelu dropshipping, więc miej to na uwadze. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności potrzebujesz systemu księgowego, który obsłuży wszystkie Twoje potrzeby. Wszechstronny system sprawi, że księgowość, jedno z najbardziej czasochłonnych i powtarzalnych zadań, zostanie zautomatyzowana, co pozwoli Ci zająć się innymi obszarami Twojej firmy.

ZAŁOŻENIE FIRMY

Gdy już wiesz, które usługi są dla ciebie najbardziej odpowidnie, nadszedł czas na utworzenie firmy. W większości przypadków warto zacząć od wybrania nazwy firmy i napisania biznesplanu, dzięki któremu będziesz miał plan działania po uruchomieniu biznesu. Następnie musisz wybrać strukturę firmy, uzyskać numer NIP do celów podatkowych i nakreślić strategię marketingową.

UZYSKANIE TEGO, CZEGO POTRZEBUJESZ DO OTWARCIA

Przygotowując się do uruchomienia swojego biznesu związanego ze zwierzętami, musisz upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz do prowadzenia firmy. Dokładnie to, co się z tym wiąże, może zależeć od rodzaju prowadzonej firmy. Chociaż posiadanie rozwiązania księgowego dla małych firm, w tym kreatora faktur do regularnego wystawiania faktur, jest prawie zawsze niezbędne, reszta może się znacznie różnić.

Znajdź najlepszą hurtownię, która zaspokoi wszystkie Twoje podstawowe potrzeby w zakresie zaopatrzenia. Producenci artykułów dla zwierząt mogą być doskonałym źródłem  legowisk dla zwierząt, zabawek, smyczy i wielu innych produktów, dzięki czemu będzie mógł kupić więcej produktów w jednym miejscu.

POZYSKANIE PIERWSZYCH KLIENTÓW

Gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia działalności, musisz nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami. W większości przypadków będziesz chciał zacząć od strony internetowej. Skorzystaj z najlepszych praktyk SEO, aby zapewnić, że Twoja witryna będzie łatwa do znalezienia dla osób szukających tego, co oferujesz.

Media społecznościowe to często prosty sposób na rozpoczęcie biznesu. Upewnij się, że zamieszczasz ciekawe, wartościowe posty, a nie tylko materiały marketingowe. W ten sposób ludzie mają powód, by podążać za Tobą, nawet jeśli obecnie nie mają takiej potrzeby. Jeśli post zyskuje na popularności, rozważ jego promocję lub wykorzystanie jako podstawy reklamy. W ten sposób możesz wygenerować większy ruch wokół swojej firmy.

Możesz także spróbować lokalnych sposobów reklamy. Ulotki w popularnych miejscach często odwiedzanych przez właścicieli zwierząt domowych, mogą być zaskakująco skuteczne. Zadbaj tylko o to, aby reklamy były atrakcyjne wizualnie i zawierały czytelne informacje o Twoich usługach oraz dane kontaktowe. W ten sposób klienci będą mieli większe szanse na dotarcie do ciebie i skorzystanie z Twoich usług.

Pozwól NaszeFutrzaki pomóc uratować życie Twojego zwierzaka, zapewniając potrzebną pomoc w opłaceniu rachunków za weterynarza! Przeczytaj aby dowiedzieć się, jak to zrobić!

Sprawdź nasze inne artykuły na blogu o futrzakach

Rozpocznij zbiórkę

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

10 najsłodszych kotów na świecie, jakie kiedykolwiek widziałeś

Użyj psychologii, aby zachęcić ludzi do wpłacania pieniędzy na zbiórkę

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Beta - pięknooka, proludzka suczka

Sara - pies o złotym sercu szuka domu!