powrót do listy

Do schroniska w Krakowie w ciągu jednego dnia trafiło 41 psów. Schronisko prosi o pomoc

W ciągu jednego dnia Schronisko Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przyjęło 41 zwierząt, które rodziny oddawały z powodu wyjazdów na wakacje

Schronisko apeluje o pomoc, gdyż boksy są przepełnione a zwierząt codziennie przybywa.

Wielu właścicieli zwierząt nie bierze pod uwagę pobytu psa w hotelu dla zwierząt czy pozostawienie go pod opieką rodziny i decyduje się oddać czworonoga do schroniska.

Są też tacy, którzy podejmują decyzję o uśpieniu psa, ponieważ w czasie wyjazdu nie mają co z nim zrobić- tak jak głośna sprawa 12-letniego Logana. Więcej: naszefutrzaki.eu/aktualnosci/przyjechali-uspic-psa-bo-jechali-na-wakacje,356

Niektórzy ludzie są na tyle wyrafinowani, że po urlopie przychodzą adoptować innego psa.

 

"– Zdarza się, że pies był dwa, trzy lata temu od nas adoptowany, a ktoś kłamie, że go znalazł – mówi szefowa schroniska Ciapkowo w Gdyni, Katarzyna Kownacka. Podkreśla przy tym, że akurat w jej placówce takich przypadków na szczęście jest już znacznie mniej. Pomogła edukacja i otwarte rozmowy z właścicielami czworonogów. 

Jeśli decydujemy się na posiadanie psa, to albo jedziemy z nim na wakacje do ośrodków, które przyjmują zwierzęta, albo korzystamy z profesjonalnego hotelu. […] Zwierzęta czują to samo, co ludzie, tylko nie wiedzą, dlaczego tak się dzieje. Bardzo często tęsknią, wpatrując się w każdego przechodnia.

mówi Kownacka" dla Radia Zet.

Apelujemy do wszystkich- nie wyrzucaj zwierząt z powodu wyjazdu na wakacje.

Poproś o opiekę rodzinę lub znajomych, przekaż zwierzaka do hotelu dla psów a najlepiej jedź z nim na wakacje. Coraz więcej miejsc jest przystosowanych do pobytu zwierząt i nie będziemy mieć praktycznie żadnych ograniczeń z tego powodu.

Prosimy udostępnij ten artykuł. Być może ktoś akurat chce adoptować czworonoga i mógłby go wziąć z krakowskiego schroniska.

 

 
 

Komentarze

25 lipca 2019 o 08:07

Jaga

Wprowadzić obowiązkowe szkolenia dla wszystkich psów, albo nawet podatek od psa. Od razu to zniechęci wszystkich lekkomyślnych do brania psa, czy dawania w prezencie i w efekcie ograniczy liczbę porzucanych później psów.

Odpowiedz

24 lipca 2019 o 12:13

Basia

NIe jedna osoba by chciała pieska ze schroniska nawet ja sama
Natomiast jak mi ostatnio znajomy który chciał takiego pieska przygarnąć z krakowskiego schroniska opowiadał ile przepisów pouczeń kontroli itp
To go to przeraziło i zrezygnował
Gorzej albo jak przy adopcji dziecka

Odpowiedz

25 lipca 2019 o 22:57

Mona

Gdyby miał czyste sumienie to te kontrole by go nie przestraszyły,pewnie tez był z tych co psy traktuje jak zabawki.

Odpowiedz

24 lipca 2019 o 17:02

Lucy

Bardzo dobrze, że są procedury adopcyjne. Jesli komuś zależy na adopcji psa, to to zrozumie i podda się tej procedurze. A jesli ktoś pod wpływem jednego impulsu weżmie psa ze schroniska, to potem właśnie tacy ludzie porzucają psy.

Odpowiedz

24 lipca 2019 o 14:30

Katarzyna

Szczegółowe procedury adopcyjne mają sens. Zadeklarowanie, że ma się dobre chęci i 'dobre ręce' - to za mało. Nieprzemyślane adopcje zwiększają bezdomność! Pospieszne wydawanie psów tak 'od ręki', prowadzi do tego, co właśnie powyżej. A to tylko jeden dzień w jednym schronisku.


Odpowiedz

Najnowsze artykuły

5-gwiazdkowy hotel przekazuje resztki jedzenia do schroniska

Dziennikarz idzie obok budy, aby napisać artykuł, i ostatecznie adoptuje psa, który nie chce, żeby odszedł

Ostatnie ogłoszenia

Wesoły labrador w schronisku w Wojtyszkach

Misiu - energiczny, kochajacy piesek do adopcji