powrót do listy

10 najsłodszych kotów na świecie, jakie kiedykolwiek widziałeś

Wszyscy lubimy słodkie kotki, ponieważ są tak urocze i zabawne, że można oglądać je całymi dniami. Podobnie też jak psy, koty są towarzyszami i zaufanymi przyjaciółmi oraz członkami naszej futrzastej rodziny. Chociaż potrafią być leniwe i przespać prawie pół dnia, nadal je kochamy, zwłaszcza gdy się wygłupiają. Dla tak wspaniałych towarzyszy szkoda będzie, jeśli nie przyjrzymy się bliżej tym słodziakom. Oto wybraliśmy: Top 10 najsłodszych kotów na świecie, jakie kiedykolwiek widziałeś!

Ta lista jest w większości subiektywna, a słodkie koty jakie wam tu przedstawiamy, zamieszczone są w losowej kolejności. Przejdźmy do konkretów :-)

1. Ragdoll

najsłodsze koty świata

Ragdoll (Źródło: Internet)

Ragdoll jest nie tylko słodką rasą kota ale jest interesujący również ze względu na swoją przyjacielską postawę wobec człowieka. Często dosłownie przykleja się do swoich właścicieli i członków rodziny, wita właścicieli, gdy wracają do domu, może po prostu leżeć na kolanach każdego. Jest także bardzo przyjazny dla psów, więc nie ma powodów do zmartwień, gdy mamy w domu Ragdolla i psa. Ponadto Ragdoll jest stosunkowo łatwy do trenowania poprzez chwalenie i częstowanie go jedzeniem, dzięki czemu dość szybko uczy się nowych sztuczek.

Długość życia Ragdoll wynosi od 12 do 17 lat. 

2. Maine Coon

słodkie koty

Maine Coon (Źródło: Internet)

Maine Coon to jedna z największych ras kotów, a także jedna z najpopularniejszych ras kotów na świecie. Jest znany z typowego gigantycznego rozmiaru, puszystej grzywy i puszystego ogona. Swoim wyglądem nawiązuje do zimowego kota i wydaje się to prawdą, ponieważ preferuje on czas zimowy.

Maine Coon to przyjazna rasa kotów, która lubi przywiązywać się do właścicieli, ale jest też dość tolerancyjna. Oznacza to, że normalnie Maine Coon będzie chciał spędzać czas ze swoim właścicielem, ale jeśli właściciel się z nim nie bawi, nadal się będzie gdzieś kręcił, ale nie będzie przeszkadzał. Jeśli mamy w domu psa, Maine Coon również może się z nim dobrze dogadać. Oprócz pięknego wyglądu Maine Coon jest doskonałym łapaczem myszy, a także inteligentną rasą kotów.

Długość życia Maine Coon wynosi od 9 do 15 lat. 

3. Kot perski

słodkie koty

Kot perski (Źródło: Internet)

Kot perski, podobnie jak jego nazwa, wywodzi się z krainy znanej niegdyś jako Persja. Jest to jedna z najpopularniejszych ras kotów na świecie, ze względu na swoją łagodność i piękny wygląd.

Mówi się, że kot perski może wychowywać się w każdej rodzinie, o ile otoczenie jest spokojne. Słynie ze swojej spokojnej i delikatnej natury. Ponadto ma mały, ale słodki głos; jednak najczęściej będzie komunikował się oczami, a nie miauczeniem. Kot perski nie wymaga wielkiej uwagi, raczej wystarczy delikatne i troskliwe traktowanie.

Z drugiej strony kot perski nie będzie miły dla dzieci, które lubią go ciągnąć i zmuszać do zabawy. W stosunku do gości też nie jest zbyt przyjacielski, ale przy odpowiednim traktowaniu, Pers nie będzie miał problemu z gośćmi i łagodnymi dziećmi.

Długość życia kota perskiego wynosi od 10 do 15 lat.

4. Kot birmański

kot birmański

Koty birmańskie (Źródło: Internet)

Kot birmański jest wspaniałym przyjacielem rodzin ze względu na swoją łagodność i przyjacielski charakter. Lubi spędzać czas z ludźmi i innymi zwierzętami domowymi i nie wymaga zbyt wiele uwagi. Chociaż Birman może początkowo wyglądać na leniwego, w rzeczywistości jest zabawny, zwłaszcza z innymi zwierzętami domowymi (nawet z psami). Niektórzy właściciele kota birmańskiego twierdzą, że lubi w, więc może być wędrować po całym roku i poznawać wszystkie jego zakamarki. Dlatego czasami potrzeba więcej czasu, by go znaleźć.

Długość życia Birmańczyków wynosi od 12 do 16 lat. 

5. Sfinks

słodkie koty 5

Sfinks (Źródło: Internet)

Zanim przejdziemy do samej rasy kotów, w żadnym wypadku kot Sfinks nie jest spokrewniony ze świętym posągiem Sfinksa w Egipcie. Sfinks tak naprawdę wywodzi się od bezwłosego kociaka urodzonego w Kanadzie w 1966 roku. Stopniowo stawał się coraz bardziej popularny i obecnie jest jedną z najpopularniejszych ras kotów na świecie.

Sfinks jest przyjazną i towarzyską rasą kotów, która lubi przebywać z człowiekiem. Woli spędzać wolny czas i prawdopodobnie przez większość snu będziemy go znajdować w naszym łóżku. Nawet jeśli nie ma nas tam, aby się z nimi bawić, będą wędrować po domu lub bawić się. To powiedziawszy, najlepiej jest, jeśli mamy wiele zwierząt domowych, ponieważ Sfinks lubi również spędzać czas z innymi zwierzętami domowymi, nawet z psami.

Jedną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest to, że ponieważ kot Sfinks jest bezwłosy, będzie wymagał uważnej pielęgnacji skóry.

Długość życia sfinksa wynosi od 8 do 14 lat. 

6. Szkocki zwisłouchy

słodkie koty 6

Szkocki zwisłouchy (Źródło: Internet)

Szkocki zwisłouchy był potomkiem intrygującej kotki Susie w stodole w Szkocji w 1961 roku. Entuzjasta kotów, William Ross, zainteresował się złożonymi uszami Susie i poprosił właściciela, aby miał ze sobą jednego kociaka. Później narodziła się rasa kotów o nazwie Scottish Fold, która zyskała uznanie na całym świecie.

Szkocki zwisłouchy, będąc spokojną rasą kotów o niskim głosie, jest dość ciekawskim i przyjaznym towarzyszem. Woli przebywać z ludźmi i włączać się w ich aktywność. Jest to również figlarny kot, który lubi bawić się w aportowanie i inne gry logiczne.

Ponadto jest to dobrze przystosowująca się rasa kotów, która może dogadać się w różnych środowiskach, zarówno spokojnych, jak i hałaśliwych. Nie mają też problemu z odnalezieniem się w nowym środowisku.

Długość życia szkockiego zwisłoucha wynosi od 11 do 14 lat. 

7. Brytyjski krótkowłosy

słodkie koty 7

Brytyjski krótkowłosy (Źródło: Internet)

Koty brytyjskie krótkowłose, jak sama nazwa wskazuje, wywodzą się z Anglii i przypominają dżentelmenów i damy o charakterystycznym niebieskim umaszczeniu.

Na początku mogą być dość powściągliwe, ale po krótkim czasie opieki szybko przyzwyczają się do rodziny. Kocięta brytyjskie krótkowłose są dość energiczne, ale kiedy dorosną, będą coraz bardziej spokojne, do tego stopnia, że ​​leniwe stadko woli leżeć na kanapie. Dlatego okazjonalne ćwiczenia mogą być dla nich dobrym czasem. Ich łagodność sprawia, że ​​są miłym towarzyszem członków rodziny, chociaż nie lubią być noszone ze sobą.

Długość życia brytyjskiego krótkowłosego wynosi od 12 do 17 lat. 

8. Munchkin

słodkie koty 8

Munchkin (Źródło: Internet)

Jeśli w psim świecie mamy krótkonogiego Corgi, to w kocim świecie mamy krótkonogiego Munchkina. Munchkin pierwotnie nie jest naturalną rasą kotów, ale raczej zmutowaną formą rasy kotów o krótkich nogach. Dlatego jest to całkiem nowa rasa kotów.

W przeciwieństwie do tego, co ludzie mogą myśleć, Munchkin jest w rzeczywistości szybki i zabawny. Jest to przyjazna rasa kotów, która lubi bawić się z ludźmi, dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, w tym z psami. Pomimo jego popularności, niektórzy sprzeciwiają się pomysłowi hodowli Munchkina, ze względu na jego problemy zdrowotne.

Długość życia Munchkina może dochodzić do 13 lat i więcej. 

9. Egzotyczny krótkowłosy

słodkie koty 9

Egzotyczny krótkowłosy (Źródło: Internet)

Mówi się, że kot Egzotyczny Krótkowłosy pochodzi ze skrzyżowania kotów perskich i innych ras kotów, takich jak amerykański krótkowłosy.

Egzotyczny krótkowłosy jest często nazywany Persem Lazy Mana (choć nie jestem pewien, dlaczego ma taką nazwę). Nie jest to jednak rasa kotów leniwych, mimo spokojnego i łagodnego charakteru. Lubią przebywać z ludźmi i bawić się. Ponadto komunikują się głównie za pomocą oczu i wyrazu twarzy, a rzadko kiedy słyszymy jego cichy głos.

Nie wymaga troskliwej opieki, jest raczej bezproblemowy i potrafi bawić się samodzielnie (z takimi zabawkami jak np. myszka).

Długość życia egzotycznego krótkowłosego wynosi około 8 do 15 lat. 

10. Kot Syberyjski

słodkie koty 10

syberyjski (Źródło: Internet)

Syberyjski wywodzi się z krainy Syberii, dlatego też ma długie i gęste futro. Możemy znaleźć wiele historii, opowiadań ludowych i baśni z udziałem tych futrzastych czworonogów w Rosji, skąd pochodzą.

Wygląda na to, że życie w zimnym otoczeniu sprawia, że ​​te koty syberyjskie mają tendencję do kochania ludzi i trzymania się bardzo blisko nich. Lubią przebywać z właścicielami i dzielić czas z pracą właścicieli. Są niezwykle opiekuńcze, zwłaszcza gdy właściciel zachoruje, przyjdą i pocieszą. Spokojny i delikatny charakter nie oznacza, że są nieaktywne. Są dość zabawne i gotowe na wszelkie kocie zabawy, takie jak aportowanie.

Niektórzy mówią, że koty syberyjskie lubią bawić się wodą, więc może to być dość powszechne, gdy widzimy, jak pluskają wodę w wannie lub bawią się w kałużach.

Długość życia egzotycznego krótkowłosego wynosi około 11 do 15 lat. 

Który kot według ciebie jest najsłodszy? Zachęcamy do dzielenia się z nami, a na razie dziękujemy i bądźcie czujni, aby uzyskać więcej wiadomości w przyszłości!

Może Ci się spodobać:

Fot.dzięki Marko Obrvan Pexels

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Prosto z gangu słodziaków - Lubek szuka domu!

Roczny Rydzyk, niekonfliktowa psina do adopcji