powrót do listy

Umarłe za życia - pogrzebane w grobie zapomnienia

0,00 zł

Cel: 10 000,00 zł

0%
Wpłać teraz
Pod opieką naszego Stowarzyszenia znajduje się wiele psich staruszków - piesków, które już prawdopodobnie nigdy nie znajdą domów… Często są one schorowane, wymagające wielu zabiegów weterynaryjnych. I właśnie o to chcemy Was prosić - o to, byście pomogli nam uczynić ich życie lepszym.

Koszty związane z utrzymaniem i leczeniem psiaków zawsze istnieją. Niezbędny jest zakup specjalistycznej karmy, suplementów, specyfików, których nasze czworonogi wymagają, by nie dokuczał im ból z powodu schorzeń, z którymi się zmagają. Te starowiny bardzo często potrzebują pieluszek i podkładów, bo z racji wieku lub problemów z poruszaniem, nie mogą utrzymać higieny. Często zdarza się, że posiusiają się podczas snu, dlatego konieczne jest zabezpieczanie ich legowisk oraz ich samych, aby nie było ryzyka odleżyn lub podrażnień skóry.

Z uwagi na wiek, bardzo ważna jest również profilaktyka, a zatem wykonywanie badań kontrolnych, bo dzięki nim, weterynarze dbający o naszych podopiecznych, wiedzą, jak dalej je skutecznie utrzymywać w zadowalającej kondycji. Z powodu stanu ich uzębienia lub problemy z przyzębiem, często konieczna jest płynna lub przynajmniej miękka karma.

Jest tego wszystkiego dużo, ale spojrzenie psiej starowiny, wyrażające wdzięczność i spokój (zaszłe już niekiedy mgłą lub wręcz zaćmą), utwierdza nas przekonaniu, że jest to zwycięstwo nad okrutnym losem psiaków, dla których niemal całe życie było walką o przetrwanie...

Stowarzyszenie Vox Animalium

Organizator zbiórki

zadaj pytanie

Wpłaty - 0

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Komentarze