powrót do listy

Pomóż mi wygrać z śmiercią

692,00 zł

Cel: 1 000,00 zł

69%
Zbiórka została zakończona
Młoda kotka Gerda walczy o życie w klinice. Jej rodzeństwo było słabsze i przegrało walkę z tą okrutną chorobą. Panleukopenia to postrach kociarzy- dziesiątkuje młode kociaki, zabija bezlitośnie i tylko niewielki procent kotów udaje się uratować. Ratowanie kotów z panleukopenią potwierdzoną testem to walka ciężka, nierówna i bardzo kosztowna. Poza hospitalizacją, kroplówkami, lekami obniżającymi temperaturę i hamującymi wymioty i biegunkę stosuje się drogie, trudno dostępne leki, które mają szansę uratować kociaka. Nam udało się pozyskać ten preparat, ale kuracja nim jest kosztowna.
Próbowaliśmy ratować także rodzeństwo Gerdy - braciszka Kaja i drugiego bezimiennego- tak krótko był z nami, że nawet nie zdążyliśmy nadać mu imienia. Kociaki zostały zgłoszone przez panią dokarmiającą wolnożyjące koty na jednych z poznańskich działek. Pierwszy z kociaków był w stanie krytycznym i w klinice przeżył jedynie dobę. Pozostała dwójka została złapana i jak tylko wystąpiły pierwsze niepokojące objawy trafiły do kliniki. Niestety testy wyszły pozytywne. Kaj był słabszy i pomimo podawania surowicy i leków nie udało mu się wygrać z chorobą. Gerda nadal walczy - codziennie dostaje surowicę i inne niezbędne leki, jest karmiona, bo samodzielnie nie przyjmuje pokarmu.
Udało się zahamować wymioty i biegunkę. Mamy nadzieję, że jej się uda, że pokona chorobę. Do walki z chorobą potrzebujemy dość znacznych środków finansowych. Specjalistyczny preparat i hospitalizacja to dla nas ogromne koszty. Bardzo chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, aby uratować kotkę.

Agnieszka Rysmanowska

Organizator zbiórki

zadaj pytanie

Wpłaty - 21

Komentarze