powrót do listy

Sterylizacja 12-letniej suczki, uciec przed rakiem

0,00 zł

Cel: 500,00 zł

0%
Zbiórka została zakończona
Witam wszystkich, tych którzy odwiedzają jak i tych którzy pomagają.

Chciałabym zwrócić się do Was z wielką prośbą o pomoc, a mianowicie.... Zbiórka dotyczy 12-letniej suczki, kundelka. Który do teraz nie wykazywał żadnych problemów zdrowotnych jednakże... Pewnego dnia zauważono u psiaka na 2 ostatnich sutkach rany po wylizywaniu które nie wyglądały najlepiej, po naciśnięciu na sutki okazało się że jest w nich mleko.

Więc jedyne co mogło to spowodować to tzw. ciąża urojona, po konsultacji z lekarzem weterynarii suczka otrzymała leki które miały na celu zatrzymanie mlekotoku oraz leki p.zapalne. Były to 3 serie, zalecono przerwę w nadziei że laktacja nie powróci - stało się inaczej. W tym przypadku ewidentnie polecany jest zabieg sterylizacji w celu uniknięcia m.in ropomacicza, zapalenia endometrium, guzów listwy mlecznej. I tu jest problem, na dzień dzisiejszy wykonanie wszystkich wstępnych badań tj. Usg, EKG, badanie krwi (pełna biochemia) przekraczają finansowe możliwości właściciela psiaka - dlatego postanowiłam założyć tą zbiórkę... by nie pozwolić na cierpienie psiaka i odbarczenie go od ryzyka jakim jest chociażby ropomacicze.

Zabieg ma być wykonany w Bydgoszczy pod "okiem" Lek. wet. Sebastiana Słodkiego. Przewidywalne koszta całego zabiegu i badań które trzeba wykonać to koszt rzędu 600 złotych.
Zwracam się z gorącą prośbą o jakąkolwiek pomoc - żeby zabieg sterylizacji przebiegł pomyślnie również trzeba skoncentrować się na sercu psiny (szmery). Również podczas badania lekarz wyczuł guzek w okolicy listwy mlecznej co nie ułatwia sprawy. Wiem że w grupie damy radę. Liczę na Waszą pomoc - tą mniejszą i tą większą. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać ;) Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za okazałą pomoc.

Angelika Muller

Organizator zbiórki

zadaj pytanie

Wpłaty - 0

Komentarze