powrót do listy

Musimy zdążyć przed zimą.

50,00 zł

Cel: 12 000,00 zł

0%
Zbiórka została zakończona
Pilnie musimy zapewnić dach nad głową naszym podopiecznym! Musimy pozbyć się starych, zużytych i rozpadających się boksów. Chcemy zastąpić je drewnianymi, bezpiecznymi, przytulnymi domkami. Czas goni nieubłaganie, dostawa zamówionych domków lada dzień a pieniędzy na fakturę za nie nie mamy :( Mamy zebrane 4 tys. zł to zaledwie 2 domki.
Kolejna zima w naszym ośrodku dla większości naszych podopiecznych. Wiele z nich to psiaki w wieku + 8 lat i więcej, kalekie fizycznie i psychiczne. Niechciane i zapomniane znalazły u nas bezpieczną przystań, nie rzadko na ostatnie lata swego życia. Niestety w naszym prywatnym domu już więcej staruszków nie upchniemy, a chcielibyśmy, aby wszystkie miały jak najlepiej, lecz nasze możliwości są bardzo skromne. Mamy zaledwie dwa domki ocieplane dla psich staruszków i są to niewielkie domki po 20 m 2. Nasz ośrodek powstał w 2014 roku, zbudowany od podstaw, własnymi rękoma i za własne pieniądze.


Drewniane altanki z budami i podestami, tak aby psiaki miały osłonę przed słońcem i deszczem, aby nie musiały cały czas chować się do budek.Remontowane ciągle i czas tych wiat niestety się kończy. Ostatni generalny remont w 2017 r. przy pomocy kilku oddanych wolontariuszek.Kolejnego remontu już boksy nie wytrzymają. Deski się rozeschły, podłogi zjadły korniki i trochę pomogły psiaki. Niestety nie mamy możliwości wybudowania pawilonu na tym terenie, a to było najlepsze dla zwierząt. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym najlepsze warunki, na jakie pozwala zagospodarowanie terenu.
Jesteśm właśnie w trakcie ich rozbiórki. Psiaki tymczasowo przeniesione do innych boksów i pomieszczeń ale ten stan nie może długo trwać. Muszą jka naszybciej wrócić na swoje wybiegi.


Staruszki i młodsze psiaki doskonale się czuły wiosną, latem czy jesienią w swoich dużych drewnianych boksach. Drewno jest bardzo przyjazne dla zwierząt. Cisza, spokój, zielono, ale czas na zmiany, Wiaty to już przeszłość. Targane wiatrami, smagane gradem i deszczem po tylu latach nie nadają się już do użytkowania. Dachy zaczęły się zapadać a konstrukcje nie nadają się już do remontu. Ich czas przeminął. Właśnie trwa ich rozbiórka i robimy miejsce na domki.Mamy ofertę od producenta na 10 domków z gankiem dla naszych psiaków, Domki są niewysokie, w sam raz dla naszych psich podopiecznych.

Do środka można wstawić legowiska lub budki. Będą miały staruszki przytulnie i ciepło. Musimy się spieszyć, aby zdążyć przed deszczami i zimą, jaka by ona nie była. W starych boksach psiaki już nie mogą dłużej mieszkać, nie nadają się już do remontu, deski się kruszą, a dachy z płyty bitumicznej zarywają się.

W 2017 roku udało nam się zebrać na zbiórce ponad 9 tys. i wyremontować holenderski domek dla psiaków. Wierzymy, że i tym razem nas wesprzecie. Kochani czas nagli. Prosimy bardzo o wsparcie, udostępnianie gdzie się da. Musimy wpłacić zaliczkę, czas dostawy to 14 dni. Kwota obejmuje zakup domków, transport i materiały wykończeniowe. Więc kochani do dzieła one liczą na nas wszystkich! Nigdy nas nie zawiedliście i wierzymy, że i tym razem, wspólnie osiągniemy cel.


Renata Gadomska

Organizator zbiórki

zadaj pytanie

Wpłaty - 2

Komentarze