powrót do listy

Malka chce być zdrowa i cieszyć się życiem...

860,00 zł

Cel: 1 500,00 zł

57%
Zbiórka została zakończona
Malka to młoda sunia, która została znaleziona na początku marca we wsi Sołki koło Dobrego. Pani Joanna zabezpieczyła ją, zgłosiła do Urzędu Gminy i podarowała jej dom tymczasowy. Po kwarantannie sunia znalazła dom. Adoptowała ją Pani Paulina z Hajnówki. Do domu dotarła w słabym stanie psychicznym i fizycznym. Bardzo wylękniona, straumatyzowana, nie dawała się dotknąć w okolicach tylnych łap. Miała zatrucie pokarmowe. Guz przy sutku okazał się zrostami po poważnym pogryzieniu.
Sunia jest cały czas pod opieką lekarską. Leczona jest od od prawie trzech tygodni, pod różnym kątem. Rany po pogryzieniu zagoiły się, ale została zainfekowana bakterią, która umiejscowiła się pod skórą. Potrzeba 6 tygodni, żeby się jej pozbyć. Malka wygryza sierść w okolicach ud, dlatego musi nosić kołnierz. Wykluczono alergię i choroby autoimmunologiczne. Przyjmuje antybiotyk, probiotyk i preparaty na skórę i sierść. Do tego jeszcze wprowadzone zostały regularne kąpiele lecznicze. Czeka ją wizyta u psiego dermatologa i dodatkowe szczegółowe badania.
Sunia czeka na zabieg sterylizacji, który częściowo pokryje Urząd Gminy oraz na szczepienia i czipowanie, gdyż stan jej skóry nadal na to nie pozwala.
Leczenie trwa już prawie miesiąc. Paragony z pierwszej lecznicy są z datą 12 marca, kolejne paragony i faktury dołączamy z drugiej lecznicy weterynaryjnej. Do tej pory Pani Paulina wydała prawie 900 złotych.
Sunia ma trzy lata. Nadal jest bardzo nieufna do obcych, ma objawy lęku separacyjnego, który ustępuje, ale w swoją Panią jest bardzo wpatrzona. Cieszy się ze wspólnych spacerów z Panią Pauliną. Jest szczęśliwa!
Bardzo chce żyć i być zdrowa. Tego chce jej Pani i my wszyscy.
Dlatego też bardzo prosimy o drobne wpłaty na leczenie Malki. Za każdą wpłatę, bardzo dziękujemy w imieniu Pani Pauliny i suni:)

Joanna Wyganowska - Kuc

Organizator zbiórki

zadaj pytanie

Wpłaty - 14

Komentarze