powrót do listy

Zobacz reakcję goryla, gdy znajdzie małego przyjaciela w lesie

Obserwuj reakcję goryla! (Wideo)

Stowarzyszenie Ape Action Africa zajmujące się ochroną zagrożonych goryli, szympansów i małp, zostało założone w 1996 roku ale ich podopieczni wciąż znajdują nowe sposoby na zaskoczenie swoich doświadczonych opiekunów . 

Każdego ranka opiekunowie sprawdzają wszystkich mieszkańców, a kiedy poszli sprawdzić grupę Bobo, znaleźli coś niezwykłego. Bobo , przybył do sanktuarium w 1996 roku jako mały i wrażliwy dwuletni chłopiec, po tym jak jego mama została zabita przez kłusowników. Ponad dwie dekady później jest silnym, wielkim gorylem i liderem swojego stada.

Nawet jeśli Bobo jest dominującym mężczyzną w swojej grupie, jest on uważany za łagodnego olbrzyma. Taka delikatność Bobo nigdy nie była bardziej widoczna, gdy opiekun znalazł go tulącego małego przyjaciela, które znalazł w lesie. 

Ich związek jest prawdopodobnie najbardziej niezwykłym, jaki można sobie wyobrazić. 

"Mała istotka nie wykazywała strachu przed Bobo, poruszając się po jego ciele" -  powiedziała rzeczniczka Ape Action Africa Elissa O'Sullivan. 

Bobo jest dominującym mężczyzną w swojej grupie, jednak jasne jest, że ten olbrzym ma także swoją delikatną stronę. 

Najbardziej niezwykły przyjaciel!

Bobo waży ponad 25 kilo, a jego nowy kumpel waży około 20g.

 Nawet gang Boba był zainteresowany tym, co się dzieje. "Kumple Bobo byli ciekawi małej istotki i mieli nadzieję, że goryl podzieli się nim z nimi, ale Bobo trzymał ją dla siebie." W sumie spędzili co najmniej dwie godziny, zanim Bobo postawił malucha na ziemię.

 Zobacz wideo, tak się dzieje, gdy 25 kilogramowy goryl spotyka istotę wielkości palca! To naprawdę najbardziej urocza rzecz, jaką zobaczysz w tym tygodniu.

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Porzucony pies leżał na ziemi i czekał aż jego rodzina wróci

Kobieta znalazła koło rzeki roztrzęsionego psa, który miał przywiązany 13kg cieżar do szyi

Ostatnie ogłoszenia

Gnomik-mały, przyjazny piesek!

Cuki-przyjazna sunia czeka na dom 9 lat!