powrót do listy

Weterynarz ujawnia co zwierzęta robią chwilę przed uśpieniem

Pożegnanie się ze swoim ukochanym zwierzakiem to bardzo trudny moment w życiu każdego człowieka. Nie ma znaczenia jak długo żył nasz pupil, ponieważ gdy zbliża się koniec, zawsze towarzyszy nam uczucie, że wspólnego czasu było za mało.

Wizyta u weterynarza i uśpienie swojego psa lub kota to jeden z najgorszych momentów w życiu.

Bardzo dobrze pamiętam jak wraz z rodzicami musiałam uśpić swojego psa. Tamta wizyta u weterynarza to jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń w moim życiu. Pociesza mnie tylko fakt, że mogłam z nim być do ostatniej chwili.

Starałam się z całych sił być wtedy twarda, ponieważ wiedziałam, że mój ukochany pies wyczuje mój niepokój.

Gdy było już po wszystkim, płakałam przez kilka dni. Wiedziałam, że musieliśmy podjąć taką decyzję, aby ulżyć mu w cierpieniu. Nie mniej jednak cała ta sytuacja załamała mnie kompletnie.

Niestety nie wszyscy właściciele mają siłę lub odwagę, aby towarzyszyć swoim pupilom do samego końca. Nie stoją u boku swojego zwierzaka i pozwalają aby weterynarz uśpił zwierzę w samotności.

Pewien weterynarz – który woli pozostać anonimowy – postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami o takiej sytuacji. Jego słowa są bardzo poruszające.

Wiadomość od weterynarza:

“Jako właściciel zwierzęcia musisz zdać sobie sprawę, że w większości przypadków jego czas nadejdzie szybciej niż twój. Dlatego jeżeli znajdziesz się w sytuacji, że będziesz musiał udać się do weterynarza, aby ukrócić cierpienia swojego pupila, musisz coś wiedzieć.

PRZEZ CAŁE JEGO ŻYCIE byłeś/byłaś centrum jego świata!!! Być może dla Ciebie on był tylko częścią twojego życia, ale dla niego jesteś jego jedyną rodziną. Za każdym razem jest to straszna decyzja, zły dzień, najgorszy moment i dla nas strata ta jest druzgocącym przeżyciem, ale proszę was, NIE ZOSTAWIAJCIE GO SAMEGO. 

Nie pozwólcie, aby odchodził z tego świata w pokoju, którego nie lubi i w którym są same nieznajome mu osoby. Musicie wiedzieć, że on ZAWSZE BĘDZIE SZUKAŁ CIĘ WZROKIEM, GDY BĘDZIESZ OPUSZCZAŁ pokój!!!!

Pupile zawsze rozpaczliwie szukają wzrokiem osoby, którą tak bardzo kochają. Nie rozumieją, dlaczego opuszczasz je, gdy chorują i cierpią, gdy są przerażone, stare i umierają na raka. Właśnie w tej chwili najbardziej potrzebują Twojej obecności. 

Nie bądź tchórzem tylko dlatego, że cała sytuacja jest dla CIEBIE trudna. Spróbuj sobie wyobrazić jak one się czują, gdy zostawiasz je w chwili, gdy są bezbronne i najbardziej Cię potrzebują. Weterynarze zawsze starają się, aby zwierzaki czuły się komfortowo, aby mniej się bały, ale nie wytłumaczymy im, dlaczego zostały opuszczone.

Zmęczony i załamany weterynarz.”

 

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym, aby każdy wiedział jak bardzo ważne jest, aby właściciele nie opuszczali swoich czworonożnych przyjaciół podczas ich ostatniej drogi! 

Komentarze

25 grudnia 2018 o 08:15

lajan

łza staje w oku

Odpowiedz

10 grudnia 2018 o 18:01

Anonim

Byłam z moim prawie 16 letnim 2 -kg szczęściem do samego końca ,tuliłam ją i głaskałam ,cały czas do niej mówiłam- a teraz płaczę i tęsknię.Zrobiłam to z miłości do niej, żeby dłużej nie cierpiała

Odpowiedz

02 listopada 2018 o 22:49

Anonim

Moja Dianka przed ostatnim westchnieniem ostatkim sił polizala mnie w reke ,głaskalam ja i trzymałam za lapke .Wiem ze odeszła spokojna mimo ze wiele wycierpiala przez chorobe.

Odpowiedz

21 października 2018 o 18:32

Anonim

Byłam do końca z moim pupilem i podziękowałam mu za wszystko ,tęsknię za nim!!

Odpowiedz

25 października 2018 o 15:19

Anonim

Byłam z mężem z naszą spanielką do końca, do ostatniej chwili, leżała cały proces usypiania na kolanach u męża/weterynarz wyraził zgodę/. Nie chcę już przez to przechodzić, płakaliśmy kilka miesięcy, to był wspaniały przyjaciel i towarzysz życia. Teraz mamy kota, znaleziony w parku.

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

Małe dziewczynki chciały uratować Rosie ze schroniska, w którym czekała na nią śmierć. Zobacz ich reakcję, gdy spotykają Rosie na spacerze

Jak długo zajmie dostosowanie się szczeniaka do nowego domu?

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Ogląda świat zza krat, a tak nie powinno być.

Biszkoptowy labrador do adopcji