powrót do listy

Uratowała 493 koni z rzeźni i uczy je by ufały ludziom

Chciała uratować setki niechcianych koni i zbudować jeden z największych rezerwatów. Teraz te konie traktowane są z troską i miłościa.

Ratuje 493 koni z rzeźni (wideo)

Są konie, które kiedyś należały do ​​ludzi, do rekreacji lub pracy, ale stały się „bezużyteczne” z powodu choroby lub starości. Zgodnie z ASPCA w USA w 2017 r. z kraju wysłano około 80 000 koni na rzeź. Kiedy ta kobieta to odkryła, zbudowała schronisko dla koni. W ten sposób kalifornijska kobieta chciała pomóc koniom w Stanach Zjednoczonych nie być wysyłanym do innych krajów, w których miały zostać ubite. Jak chciała tego uniknąć? Zbudujemy jeden z największych rezerwatów koni w kraju!

W hrabstwie San Benito panuje wolność w jednym z największych schronisk dla koni w kraju. Alicia Goetz , właścicielka schroniska, powiedziała, że ​​obecnie 493 uratowane konie żyją na ponad 16 km² ziemi i wkrótce czeka na przybycie dziesięciu kolejnych koni. Leczy ich i uczy, jak ufać ludziom, ratując ich w ten sposób przed rzeźniami. Alicia twierdzi, że podjęła taką inicjatywę po tym, gdy dowiedziała się, że dziesiątki tysięcy koni są wysyłane każdego roku na ubój. Są to konie hodowlane, konie wyścigowe lub hodowane do tego celu. Zaczęła znajdować nowych właścicieli dla uratowanych koni i wkrótce otworzyła własne schronisko, które sama finansuje.

Leczy je i uczy zaufania do ludzi

Zwierzęta mogą korzystać z ogromnych pól, na których mogą spokojnie się wypasać. Niektóre konie zebrane w tym schronisku nie przybyły tutaj w  „dobrych warunkach”. Anastasia tłumaczy to faktem, że zwierzęta te doświadczyły ogromnego stresu lub były źle traktowane przez ich byłych właścicieli . Muszą nauczyć się, jak ufać ludziom. Po fazie adaptacji konie nie są już przestraszone, są uwolnione od wszelkich form agresji obronnej i nie stanowią już żadnego zagrożenia dla innych. Obejrzyj wideo, Alicia opowiada swoją historię i wyjaśnia, jak zorganizowane jest schronisko.

Traktuje te zwierzęta z troską i miłością. Każde uratowane życie czyni świat lepszym miejscem i w pełni się z tym zgadzamy.

 

Niektóre konie były źle traktowane przez ich byłych właścicieli:

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ostatnie ogłoszenia

Nakolankowa Hania, wesoła, radosna sunia

Dalia - psi anioł cudowna suczka