powrót do listy

To jest to, o czym myślą psy, kiedy patrzą w Twoje oczy- tego nigdy nie wiedziałem

Psy żyją obok ludzi od wielu lat i mamy bardzo duży wpływ na ich ewolucję. Świadczą o tym różnorodne rasy psów. Dzięki ludzkiej selekcji, kilka gatunków psów przekształciło się w czworonogi, które wyglądem różnią się od swoich przodków.

Psy stały się również bardziej "ludzkie". Są zazdrosne, tęsknią za nami i wydają się mieć znacznie głębszy zakres emocji niż to jest potrzebne do przeżycia.

Kolejnym dowodem na to, że ewolucja psa przeplata się z ewolucją człowieka jest to, jak odnoszą się one do nas. Psy potrafią odczuwać to, co czują ludzie. Kiedy uśmiechniemy się do psa, on będzie wiedział, że jesteśmy szczęśliwi.

Jak dotąd, naukowcy nie odkryli co oznacza wpatrywanie się psa w człowieka. Prawdopodobnie odczuwają to samo, co ludzie, którzy patrza na swoje dziecko. Być może one przytulają nas wzokiem?

Jakkolwiek by nie było, te słodkie istoty znalazły wspaniały sposób na zdobycie naszych serc. Psy są fantastycznymi zwierzętami domowymi i będą rozjaśniać nasze życie jeszcze przez wiele stuleci.

 

Proszę udostępnij ten artykuł rodzinie i znajomym.

Komentarze

Najnowsze artykuły

Pies płacze prawdziwymi łzami po uratowaniu szczeniąt

Pies pryka podczas snu - reakcja kota jest przezabawna

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Szczeniaczek z wadami łapek szuka domu

Skrzywdzony boi się oddać komuś swoje serce