powrót do listy

Ten lękliwy pies nigdy nie opuścił kąta- polegał na pomocy swojego przyjaciela

Ten porzucony i po traumie pies tak bardzo się boi, że próbuje stać się niewidzialny we wszystkich zakątkach.

Jest tak przestraszony, że próbuje stać się niewidzialnym 

Adopcja psa jest przejawem miłości i życzliwości , ale jeśli zwierzę zostało wykorzystane i źle traktowane, życie z nim staje się wyzwaniem. 

Mogą być tak wycofani, że po prostu chcą trzymać się z dala od ludzi. Iris to mały pies, który spędził ponad 2 lata, broniąc się na ulicach Gruzji w Stanach Zjednoczonych i nie wiedział, jak zareagować na to uczucie . Kiedy został wyłapany przez schronisko, młody pies natychmiast rzucił się do rogu swojego boksu. Były to dowody ogromnego strachu, braku zaufania do ludziPrzybycie byłego technika weterynaryjnego miało na celu otwarcie się psa na świat i odbudowę zaufania do człowieka.

Iris  jest  straszną, przerażającą sunią . Co należy zrobić, aby zasmakować mu życia i nabrać odrobiny pewności siebie? Laurel-Ann Dooley, wolontariuszka schroniska hrabstwa Fulton,  znalazła rozwiązanie. Wyczuwając, że Iris  wkrótce może być coraz bardziej zdesperowany,  Laurel-Ann  poprosiła o pomoc  na Facebooku: "  Ten słodki szczeniak jest przerażony. Iris jest całkowicie zamknięta. Ciągle leży w kącieJeśli pozwala mi się pogłaskać,  pozostaje bez ruchu przy ścianie. Żadnym smakołykiem nie można jej skusić. Idealnie, byłoby znaleźć człowieka,  który może jej pokazać, że jest bezpieczna i że może ufać ludziom. Trudno byłoby umieścić Iris w domu, ponieważ nie wszystkie rodziny są gotowe na pracę z traumatycznym psem.

Ten pies próbował stać się niewidzialny

Na szczęście ten post z prośbą o pomoc zwrócił uwagę Lin Rockle , byłego technika weterynarii. „  Zwróciłam się do męża i poprosiłam go, żebyśmy spróbowali pomóc ” - wyjaśnia. Lin  doskonale wie jak leczyć  psa z takiej traumy, przywrócić go do normalnego życia i przywrócić mu apetyt. 

Oczywiście nic nie jest łatwe w tym procesie. Poza tym, stawiając pierwsze kroki w swoim nowym domu,  Iris skierowała  je w stronę… rogu pokoju . „  Została tam, nie ruszając się całą noc . „Z biegiem czasu Iris ” przeszła z rogu pokoju do rogu przy łóżku w sypialni  ”, mówi  Lin,  która widziała, że wszystko idzie w pozytywnym kierunku i prowadzi do otwartości psa . 

 

Uzdrowienie zajęło trochę czasu, ale Rockle ma cierpliwość i jest przekonany, że Iris osiągnie pełną normalność.

Chcesz wiedzieć więcej? Polub nas na facebooku!

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Brukselka i Felek, nakolankowe psiaki

Luna - boska, młoda, energiczna suczka!