powrót do listy

Ślepa sunia Lily i jej partnerka Madison musiały zostać rozdzielone

Kiedy Lily straciła wzrok, jej przyszłość wydawała się równie ciemna i ponura. Jednak nikt nie spodziewał się, że jej partnerka Madison szybko podejmie się zadania "Psa przewodnika dla niewidomego psa". Tak długo, jak Madison była u jej boku, Lily wyglądała i zachowywała się jak każdy normalny pies. 

 

Lily skończyła 6 lat w 2011 r. i straciła wzrok wskutek choroby przebytej jako szczeniak.

Madison była od niej rok starsza.

 

Menedżer w centrum adopcyjnym, Louise Campbell, skomentowała: "Mimo że Madison nigdy nie odbyła oficjalnego szkolenia, to kiedy prowadzi Lily, to tak, jakby była profesjonalnym psem przewodnikiem dla niewidomych. Madison zawsze trzyma się blisko Lily i ciągle jest z nią w kontakcie, więc wie, gdzie się udać. "Campbell kontynuował:" Mimo że Lily straciła wzrok, jej inne zmysły stały się jeszcze bardziej wyostrzone i wie, że Madison jest u jej boku, nawet gdy nie jest w stanie tego zobaczyć. "

Oba psy przebywały w ośrodku adopcyjnym zwierząt domowych, czekając na adopcję z obowiązkową umowa aopcyjną"Dwóch a nie jednego". To  zniechęcało wielu ludzi do adopcji, zwłaszcza, że były to duże psy a Lily była ślepa.

 

Psy mają nierozerwalną więź. Kiedy są na zewnątrz, Madison obserwuje każdy ruch Lily, jakby urodziły się siostrami. Madison skrupulatnie dba o Lily i działa jak jej oczy, a Lily ufa jej całym swoim życiem. Oboje rzadko opuszczali się nawzajem i mogli czuć wzajemnie swoje istnienie tak, jakby mogli komunikować się poprzez zwykły oddech. 

Mimo że Lily straciła wzrok, nikt nie zauważyłby, że jest ślepym psem, ponieważ zachowuje się jak każdy zdrowy pies. Za każdym razem, gdy wypuszczają Lily i Madison na pole, Lilly od czasu do czasu opuszcza głowę, by poczuć zapach świeżej trawy, z kolei Madison często odwraca głowę i martwi się o Lily.

 

Centrum miało nadzieję, że ta niezwykle rzadka przyjaźń może trwać wiecznie i wkrótce może zostać adoptowana w dwupaku.

 

Psy zostały adoptowane przez Anne i Len Williams z Nantwich.

Niestety w stałym domu, Lily zaatakowała Madison. Nowi opiekunowie bardzo się zaniepokoili i zgłosili to do Centrum.

"Pomimo najlepszych starań personelu i bardzo zaangażowanych nowych właścicieli, stało się oczywiste, że Lily i Maddison nie byli już zadowoleni ze wspólnego życia.

"Natura ich związku zmieniła się w nowym środowisku domowym i po starannym rozważeniu oraz wielu próbach ponownego wprowadzenia ich w nowe otoczenie, podjęto decyzję, że będą musiały żyć osobno".

 

"Agresywna reakcja Lily na Maddison w jej nowym domu jest prawie na pewno, ponieważ jest ślepa, co oznacza, że ​​zmieni się i zareaguje inaczej niż pies z pełną wizją. Lily mieszkała w Centrum przez sześć lat w środowisku, które znała i które było dla niej wygodne i do którego się przyzwyczaiła. Przeprowadzka do nowego domu z Maddison była dla Lily zbyt trudna i niezwykle stresująca. Ona walczyła o dostosowanie się do nowego otoczenia, znajdowała drogę dookoła i nawiązała nowe relacje z właścicielami, utrzymując jednocześnie przyjaźń z Maddison. Stres i niepewność, które Lily odczuła w trakcie ruchu, spowodowały jej atak na Maddison. Po tygodniach prób ponownego wprowadzenia psów do nowego środowiska okazało się, że są razem bardzo niespokojne i najszczęśliwsze, gdy są trzymane oddzielnie. 

Dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia psów Lily i Maddison zostały rozdzielone. Ludzie w nowych, osobnych domach Madison i Lily, pomogą im zastąpić psie towarzystwo i dać szczęście "

Ze względu na charakter ataku Lily na Maddison w domu, organizacja Dogs Trust była odpowiedzialna za bezpieczeństwo zarówno psów, jak i członków rodziny, którzy je adoptowali.

Ostatecznie psy zostały rozdzielone w czwartek, 17 listopada 2011 r.

Co się wtedy stało?

Nowa właścicielka Lily twierdzi, że bardzo dobrze się ułożyła. Lubi spacery, a szczególnie uwielbia bawić się zabawkami. Są pełni entuzjazmu dla swojego najnowszego członka rodziny, mówiąc, że "kochają ją z całego serca". 

Właściciele Maddison piszą, że jest bardzo szczęśliwa i cieszą się życiem ze swoim kochanym członkiem rodziny.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zarówno Lily, jak i Maddison znaleźli domy, które mogą zapewnić im uwagę, miłość i opiekę, jakiej potrzebują. 

 

Dziękujemy właścicielom psów za zaangażowanie i życzymy im wszystkiego najlepszego w przyszłości.

 

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Porzucony pies leżał na ziemi i czekał aż jego rodzina wróci

Kobieta znalazła koło rzeki roztrzęsionego psa, który miał przywiązany 13kg cieżar do szyi

Ostatnie ogłoszenia

Gnomik-mały, przyjazny piesek!

Cuki-przyjazna sunia czeka na dom 9 lat!