powrót do listy

Rząd francuski twierdzi, że zwierzęta domowe nie są „przedmiotami”, ale żywymi istotami z uczuciami

Po petycji, członkowie francuskiego parlamentu głosowali za przyjęciem nowej ustawy. To prawo zmienia sposób postrzegania 63 milionów zwierząt.

Nowe ustawodawstwo, zmienia definicję zwierząt z „przedmiotów” na „ żywe i sentymentalne istoty ”.

Dzięki głosowaniu w parlamencie psy, koty, konie i inne zwierzęta domowe we Francji będą miały nowe prawa.

Były francuski minister edukacji i francuski filozof Luc Ferry był jedną z 700 000 osób, w tym innych naukowców, którzy podpisali francuską petycję. 

Petycja wzywała do zakończenia definicji „zwierzęcia” zastosowanej w napoleońskim kodeksie cywilnym z 1804 r. Ta definicja nie równa się zwierzętom domowym, które odczuwają podobne uczucia jak ludzie. Ferry uważa, że ​​świecka definicja nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - „to absurdalne”, mówi Daily Mail.

„ Nikt nigdy nie torturował mojego psa ” - wyjaśnia Ferry. „ Zwierzęta cierpią, mają emocje i uczucia. Nie chodzi o to, aby zwierzęta podlegały prawu, ale po prostu aby chronić je przed pewnymi formami okrucieństwa. 

Oczywisty fakt

Reha Hutin, szefowa francuskiej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, która zainicjowała petycję i zebrała 30 milionów podpisów, co oznacza „30 milionów przyjaciół”, pochwala głosowanie, mówiąc, że uchwalając ustawę parlament uznał „oczywisty fakt” : zwierzęta są istotami z uczuciami. ”

„ Śmiesznie było widzieć zwierzęta jako meble, które mogą chodzić same ”, dodaje. Redefinicja prawdopodobnie utoruje drogę dla silniejszych praw przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt.

A francuski prawnik, Franck Mejean, mówi, że głosowanie w parlamencie zakończy „legalną szarą strefę” dla kotów, psów i innych zwierząt domowych uwięzionych w pseudohodowlach.

Ale ten nowy środek nie jest pozbawiony sprzeciwu. Krytycy uważają, że nowe prawo może zakazać takich praktyk, jak polowanie, łowienie ryb czy innych sportów związanych ze zwierzętami. Inni obawiają się, że działacze na rzecz praw zwierząt mogą przyjąć nową definicję „zwierzęcia”. To może spowodować np. protesty przeciwko ubojowi i konsumpcji mięsa, ponieważ pociągają za sobą śmierć „istot z uczuciami”.

 

Chcesz więcej historii? Polub naszą stronę

Komentarze

18 września 2019 o 16:44

Joanna Toraman

Mam nadzieję że u nas stanie się to samo zwierzęta muszą być chronione codziennie czytam o bestialstwie wobec bezbronnych zwierząt czas z tym skończyć trzeba też zaostrzyć kary dla zwyrodnialcow bo te które ogłaszają sądy są śmieszne przeważnie w zawieszeniu i to wcale nie odstrasza zwyrodnialcow

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

Nauczycielka opłakuje śmierć kota, wtedy studenci ją zaskakują

9 powodów, dla których twój pies powinien być twoją Walentynką

Ostatnie ogłoszenia

Sunia w typie owczarka pilnie potrzebuje domu

Dixi ... Mała Księżniczka szuka najlepszego domu