powrót do listy

Ratownicy dzikich zwierząt ubierają się w paski, aby zostać "matką" dla osieroconej zebry

Sanktuaria dzikiej przyrody wykonują wielką, ważną pracę, dbając o dzikie zwierzęta, które nie mogą dbać o siebie. Wiele z tych zwierząt jest osieroconych , a ratownicy muszą stawić temu czoła i zostać ich zastepczą matką.

Niedawno jedno sanktuarium znalazło inspirujący sposób, aby ich biedna zebra poczuła się tak, jakby miała prawdziwą rodzinę.

Na początku tego roku w Afryce źrebię zebry i jego matka były ścigane i polowane przez lwa. Niestety lew złapał matkę, ale jej dziecko było w stanie uciec, znajdując schronienie z grupą przechodzących kóz.

Ratownicy zabrali przestraszoną, świeżo osieroconą zebrę na ranczo, dając jej jedzenie i schronienie.

Zebra została nazwana Diria, na cześć rancza, które ją uratował, a następnie oddano ją opiekę Sheldrick Wildlife Trust w Nairobi w Kenii.

Ważne było, aby zapewnić zwierzęciu troskę i uwagę, którą matka zebry poświęciłaby mu w młodym wieku. Robotnicy karmili Dirię i dotrzymywali jej towarzystwa.

Ale zastosowali też jedną fascynującą metodę, aby zdobyć zaufanie zebry i sprawić, by poczuła się jak w domu:

nosili ubranie w paski zebry!

 

Brzmi nietypowo, ale metoda ta opiera się na prawdziwym zachowaniu zebry i okazała się skuteczna w poprzednich przypadkach.

 

„Tą technikę z powodzeniem stosowaliśmy przez lata z innymi uratowanymi zebrami, które obecnie żyją już na wolności.”

Jest czterech dozorców, którzy noszą ten sam wzór w paski, co zasadniczo sprawia, że ​​zebra myśli, że wszyscy są jej jedną matką.

„Zespół opiekunów może zapewnić Dirii specjalistyczną opiekę 24/7, której potrzebuje, aby zapewnić jej najlepszą szansę na przeżycie”.

 

Plan działa: źrebak wyraźnie kocha swoich opiekunów.

„Diria jest niesamowicie przywiązana do swoich opiekunów i być może z wyjątkiem mleka, nie uwielbia nic więcej, jak wtulić się w nich, gdy ją pielęgnują”.

To niesamowite, jak rezerwaty przyrody znajdują genialne sposoby pomocy swoim zwierzętom. Mamy nadzieję, że Diria nadal otrzyma wszelką potrzebną pomoc i pewnego dnia będzie mogła powrócić na wolność!

Podziel się tą niesamowitą historią!

Komentarze

Najnowsze artykuły

Porzucony szczeniak bał się innych psów- jego przemiana jest urocza

Ten mały jelonek zbliża się do małej dziewczynki- jego reakcja jest urocza

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

7-letni, energiczny Grubcio szuka domu!

Wyrzucili szczeniaki na tory kolejowe