powrót do listy

Przerażony delfin umiera po tym, jak lekkomyślni turyści rozchwytują go, by zrobić sobie z nim selfie

Życie delfina było zagrożone, podczas gdy ludzie uśmiechali się i robili sobie z nim zdjęcia.

 

Jeśli chodzi o robienie autoportretów i polubienia na portalach społecznościowych, nie ma wiele rzeczy, które ludzie nie zrobiliby, aby uzyskać idealne ujęcie okazji „raz w życiu”. Od chodzenia do celebrytów po robienie selfie podczas paralotniarstwa i wiele innych rzeczy - nie dbają o nic innego, jak tylko uzyskanie idealnego ujęcia. Czasami jednak ludzie posuwają się o wiele za daleko, co powoduje coś makabrycznego. W tym przypadku śmierć małego delfina.

Na ruchliwej hiszpańskiej plaży w Mojacar w Almeirze, morze wyrzuciło na brzeg małego delfina. Jednak zamiast natychmiast próbować wrzucić go z powrotem do wody lub powiadomić władze o jego trudnej sytuacji, turyści zaczęli robiić sobie z nim selfie. Kiedy zdjęcia zaczęły obiegać internet, osoby te zostały skrytykowane przez grupę ratującą dziką przyrodę, która powiedziała, że ​​delfin był „przerażony” tym, co się działo. Zdjęcia turystów głaszczących małego ssaka oburzyły internautów.

 

 

„Po raz kolejny dowiadujemy się, że istoty ludzkie są najbardziej irracjonalnymi gatunkami, jakie istnieją”, napisała grupa ochrony Equinac na Facebooku„Wielu nie jest w stanie odczuwać empatii dla żywej istoty samotnej, przestraszonej, głodującej, bez matki i przerażonej, ponieważ wielu z was, w swoim egoizmie, chce tylko ją sfotografować i dotknąć, nawet jeśli zwierzę cierpi i się stresuje”.

 

Jeden zaniepokojony świadek zadzwonił pod hiszpański numer alarmowy 112, aby pomóc zwierzęciu. Jednak gdy przybyli 15 minut później, delfin stracił już życie. Wiedza, że ​​można temu zapobiec, gdyby ludzie nie byli tak niewrażliwi, jest obrzydliwym faktem.

To nie pierwszy raz kiedy wydarzyło się coś takiego. Podobny przypadek miał miejsce w Argentynie, gdy plażowicze omijali małego delfina, aby zrobić sobie selfie, aż do jego śmierci.

Takie sytuacje nie powinny nigdy mieć miejsca!

Zgadzasz się? Udostępnij artykuł na swoim profilu.

 

 

Po raz kolejny to nie jedyny przypadek tak okropnego aktu. Coraz więcej ludzi zagraża życiu niewinnych zwierząt i musi się skończyć.

 

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Kobieta wyprowadza psa z balkonu- niebezpieczne zachowanie

Ratownicy dzikich zwierząt ubierają się w paski, aby zostać "matką" dla osieroconej zebry

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Lubiący psy i koty, przyjazny Fart

Młody Orion szuka domu!