powrót do listy

Ponad jedna trzecia osób woli swoje zwierzęta domowe niż partnerów- jak wynika z badań

Trzech na 10 dorosłych twierdzi, że ich psy i koty są zdecydowanie lepszymi słuchaczami w rozmowie, niż ich drugie połówki.

Zgodnie z szokującymi wynikami badań, ponad jedna trzecia właścicieli preferuje swoje zwierzęta domowe, zamiast swoich partnerów.

W badaniu wzięło udział ponad 2000 zakochanych właścicieli psów i kotów. Ponad połowa z nich woli spędzać czas ze swoim zwierzakiem, ponieważ nie gadają, słuchają i zawsze są w dobrym nastroju.

45% dorosłych twierdzi, że przez zwierzęta nigdy nie są oceniani ani przesłuchiwani. 

Co zaskakujące, 29% uważa, że ich czworonożny przyjaciel lepiej tuli i woli się przytulać z nim, niż ze swoją drugą połową.

Ponad 4 na 10 właścicieli zwierząt domowych przyznaje, że poświęca swojemu zwierzakowi dużo więcej uwagi, niż partnerowi. I podczas gdy partner, jest spychany przez większość nocy na drugą połowę łóżka, pies lub kot nigdy nie zostanie odepchnięty gdy tylko pojawi się, aby się przytulić.

To oczywiste, że nasze zwierzaki, oznaczają dla nas cały świat. Szokujące jest to, że aż 14% badanych twierdzi, że wolałyby spędzic resztę życia ze swoim zwierzakiem, niż ze swoim partnerem.

Większość osób przyznaje również, że szybciej i częściej brakuje im i tęsknią za swoim czworonożnym przyjacielem, niż za swoim partnerem.

Niektóre wnioski z tych badań może i są trochę zaskakujące, to w rzeczywistości świadczą o tym, że bardzo kochamy nasze zwierzęta i że są bardzo ważną częścią naszej rodziny.

Miłosć do zwierząt jest oczywista, między innymi dlatego, że 42% badanych będzie częściej całować swojego psa lub kota niż partnera, a ponad połowa z nich będzie mieć w telefonie więcej zdjęć futrzastych przyjaciół niż swoich drugich połówek.

Czy myślicie, że z okazji zbliżających się Walentynek przewaga partnerów będzie większa? Nic z tego! Ponad połowa badanych już planuje specjalny spacer ze swoim psem lub ulubione danie dla kota, podczas gdy zaledwie 1 na 20 osób zamierza obejrzeć wspólny film ze swoim partnerem lub spędzić z nim trochę czasu.

Pamiętajmy, że miłość do zwierząt nie polega na kupowaniu drogich prezentów czy serwowaniu wykwintnych kolacji.

Warto wiedzieć, że niektóre kwiaty są dla kotów trujące a psy nie mogą jeść czekoladek.

Jako właściciele zwierząt domowych powinniśmy spędzać z nimi czas przez cały rok, nie tylko na specjalne okazje i przede wszystkim powinniśmy zapewnić im bezpieczeństwo, miłość i zaspokajać ich potrzeby żywieniowe i rasowe.

 

Jeżeli spodobał ci się artykuł, udostępnij go znajomym i rodzinie.

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Brazylijski artysta tworzy legowiska dla zwierząt ze starych opon, które znajduje na ulicach

Poruszające pożegnanie z psem, którego uratowała 17 lat wcześniej

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Załamany 10 miesięczny spaniel w schronisku

Drugi raz w schronisku. Pechowy pies