powrót do listy

Ponad 170 psów uratowanych z hodowli mięsa w Korei Południowej

Te psy zostały uratowane z okropnej mięsnej farmy, gdzie jak twierdzą obrońcy zwierząt, czekało je porażenie prądem i gotowanie w zupie.

Ponad 170 istnień zostało uratowanych z ciasnych klatek. Wśród nich znalazły się golden retrievery, spaniele, beagle, charty i mastify.

Wiele z nich cierpiało na infekcje oka, choroby skórne i miały bolesne obrażenia łap po spędzaniu całych dni i nocy w ciasnych klatkach, bez opieki weterynaryjnej.

Psy te zostały skazane na porażenie prądem na lokalnych rynkach lub w rzeźniach ale dzięki temu, że udało się je uratować, zostaną przetransportowane do Kanady i Stanów Zjednoczonych w celu zapewnienia opieki i rehabilitacji w schroniskach dla zwierząt.

Szacuje się, że ponad 2,5 miliona szczeniąt rocznie jest hodowanych do spożycia przez koreańczyków.

Na szczęście młodsze pokolenie koreańczyków mniej akceptuje ten zwyczaj i wiele koreańskich grup pracuje nad tym, aby całkowicie zamknąć hodowle psów na mięso.

"Jako koreańczyk, jestem dumny z tego,  że mogę uratować te piękne psy i powstrzymać ich codzienne cierpienie"- powiedziała jedna z koreańskich działaczek w obronie zwierząt.

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Prosto z gangu słodziaków - Lubek szuka domu!

Roczny Rydzyk, niekonfliktowa psina do adopcji