powrót do listy

Pół miliarda zwierząt zabitych w Australii przez pożary

Pożary w Australii zamieniły ten kraj w przerażające piekło na ziemi, pozostawiając po sobie miliony zabitych zwierząt.

Według CBS News, co najmniej 12,35 miliona akrów zostało zrównane z ziemią przez pożary , które skłoniły tysiące mieszkańców z Nowej Południowej Walii i Wiktorii do opuszczenia domów. Całe miasta ewakuowały się z dnia na dzień. Tymczasem ochotnicy strażacy walczą z szalejącymi pożarami 24 godziny na dobę. Pożary spowodowały co najmniej 17 zgonów ludzi, ale żniwa wśród dzikich zwierząt były znacznie gorsze.

Zdjęcia i filmy przedstawiające zwęglone ciała kangurów i koali pokazują jedynie niewielką część zniszczeń. Szacuje się, że pół miliarda ssaków, ptaków i gadów zostało zmiecionych z powierzchni ziemi od czasu, gdy pożary zaczęły się pogarszać we wrześniu 2019 r. Naukowcy z University of Sydney uważają, że rzeczywista suma jest znacznie wyższa.

 

Źródło: YouTube / CityNews Toronto
Pożary w Australii zabiły prawie jedną trzecią populacji koali.

 

„Nie wszystkie zwierzęta w spalonych obszarach musiałyby zostać zabite bezpośrednio przez pożary - niektóre odleciałyby, inne zejdą pod ziemię, inne mogą znaleźć małe niespalone schronienie pod skałami” - powiedział CBS News profesor Christopher Dickman z University of Sydney. „Mimo to liczba zwierząt bezpośrednio dotkniętych pożarami jest wyraźnie ogromna, a wcześniejsze badania wskazują, że na obszarach poważnie spalonych wynikający z tego brak schronienia, brak pożywienia i wtargnięcia przez inwazyjne drapieżniki prowadzą do dalszych drastycznych, ale pośrednich redukcji liczby zwierząt."

Populacje koali spadły już w Australii z powodu utraty siedlisk. Susza, która uschła w australijskich lasach eukaliptusowych, w których mieszkają koale, znacznie zwiększyła ich ryzyko pożaru. W rezultacie około jedna trzecia światowej populacji koali zginęła w płomieniach.

 

Źródło: YouTube / CityNews Toronto
Nie jest jasne, ile gatunków zwierząt wyginęło w skutek pożarów.

 

„Do 30% ich siedlisk zostało zniszczonych”, australijski minister środowiska, Sussan Ley, powiedział Australian Broadcasting Corporation.

Zwierzęta z każdego poziomu łańcucha pokarmowego zostały zagrożone przez pożary. Wiele zwierząt migrujących, które pomagają w cyklu składników odżywczych, oraz zapylających owadów i ptaków zostało zabitych.

„Pożary były tak szybkie, że na drzewach odnotowano znaczną śmiertelność zwierząt, ale teraz jest tak duży obszar, który wciąż płonie i płonie, że prawdopodobnie nigdy nie znajdziemy wszystkich ciał”.

 

Źródło: YouTube / CityNews Toronto

 

Jeśli w końcu płomienie opadną, kontynent może doświadczyć pewnej niestabilności ekologicznej, gdy życie będzie próbowało odrodzić się na nowo. Według profesora Dietera Hochuli z University of Sydney, perspektywy wielu gatunków regionalnych nie są dobre.

„Ogień jest naturalną częścią australijskich ekosystemów i wiele naszych roślin i zwierząt jest do niego przystosowanych” - powiedział Hochuli. „Jednak zmiany częstotliwości i intensywności pożarów mogą mieć ogromny wpływ na przyrodę. Wiemy, że ryzyko wyginięcia rośnie wraz ze spadkiem ich liczby, co budzi poważne obawy o ich przyszłość. ”

Poniższy film pokazuje niszczycielskie skutki pożarów na zwierzęta w Australii. Videao zawiera drastyczne grafiki, które być może niektórzy widzowie woleliby uniknąć.

 

 

Miliony zwierząt są nadal w niebezpieczeństwie i bardzo potrzebują pomocy.

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Ta kobieta nie może się zdecydować którego psa adoptować więc kupuje całe schronisko

Ich mama zmarła na poboczu drogi. Zrobiliśmy wszystko, by uratować jej szczenięta

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Boluś płacze co noc

Bono-mały, 3-letni, delikatny pies szuka domu!