powrót do listy

Piesek zostaje uratowany 5 minut przed uśpieniem

Pożegnanie się ze zwierzęciem, ponieważ cierpi i ma niewielkie szanse na wyzdrowienie to niezwykle trudny czas. Jednak w przypadkach takich jak Robin, pies, który został ranny i natychmiast umieszczony w kolejce do eutanazji, zdarzają się również cuda.

Tego małego psa znaleziono kulejącego na ulicy ze zmianą na jednej z nóg. Zabrano go do kliniki weterynaryjnej, gdzie miał zostać uśpiony wraz z z innymi, chorymi psami.

Plan był taki, że najpier podawano psom środki uspokajające a następnie wstrzykiwana miała być śmiertelna dawka, która powoduje śmierć psa. 

Biedny pies został uratowany 5 minut przed śmiertelnym zastrzykiem. Ratownicy krzyczeli, aby przerwać procedurę i poprosić o zbawienie Robina. Następnie przeniesiono go do VetRanch , gdzie po ogólnej ocenie lekarskiej ustalono, że pomimo ran pies nie miał złamanych kości i był całkowicie zdrowy.

Badania wykazały, że nie doznał on trwałej ani poważnej szkody.

 

Grupa weterynarzy powiedziała, że ​​bardzo lubią Robina, ponieważ jest on bardzo słodkim i wdzięcznym psem. 

„Trudno pomyśleć, że mieliśmy niepotrzebnie zabić istotę tak przyjazną i przytulną jak Robin” - powiedział jeden z ratowników.

Robin stał się również sławny, ponieważ składa najlepsze uściski podziękowań i miłości tym, którzy uratowali mu życie. Wydaje się mówić, jak szczęśliwy jest, że żyje. 

Miesiąc po jego uratowaniu, po całkowitym wyzdrowieniu, Robin został zabrany do nowego domu, w którym obecnie jest pod opieką i kochany przez swoją nową rodzinę.

Kiedy zwierzę jest bardzo chore lub tak bardzo ranne, że jego jakość życia już nigdy nie będzie dobra ani akceptowalna, decyzja o uśmierceniu może być najpiękniejszą i życzliwą przysługą, jaką możemy zrobić. Ale decyzja podjęta ze względu na fakt, że zwierzę jest porzucone i bezdomne, nie powinna nigdy się zdarzyć.

 

Podziel się tą historią ze znajomymi i rodziną. Ciesz się i świętuj każdy dzień ze swoim czroronożnym przyjacielem.

 

Chcesz więcej historii? Polub naszą stronę

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

Zaginiony od tygodni pies niespodziewanie odnajduje się w schronisku

Przeprowadzka- kobieta widząc zaniedbanego psa przywiązanego łańcuchem postanawia go ukraść

Najnowsze zbiórki

3

130,00 zł

Operacja dla JJ

3

115,00 zł

Operacja Ramba

Ostatnie ogłoszenia

Wyrzucili szczeniaki na tory kolejowe

Znaleziono sunie!