powrót do listy

Pies terapeutyczny pomaga psychicznie wyczerpanym pracownikom służby zdrowia

Nasi pracownicy z pierwszej linii mają wystarczająco stresującą pracę, ale w środku koronawirusa wszyscy znajdują się w punkcie krytycznym.

Kiedy rządy wzywają emerytowanych pracowników medycznych, ponieważ tych czynnych zawodowo już brakuje, a budynki są przeznaczane na szpitale, samo czytanie o sytuacji jest wystarczająco trudne, nie wyobrażam sobie horrorów, których doświadczają nasi heroiczni pracownicy medyczni.

 

Jeden ze szpitali w Denver wymyślił genialny sposób na chwilę wytchnienia od stresujących oddziałów.

Często widywane na lotniskach i w domach starców, psy terapeutyczne można teraz zobaczyć na oddziałach szpitalnych, aby pomóc pracownikom służby zdrowia w bardzo potrzebnej przerwie w zdrowiu psychicznym.

 

 

Wynn, roczny biszkoptowy labrador, oferuje przytulanki pracownikom służby zdrowia z izby przyjęć w lokalnym centrum medycznym i okazuje się wielkim hitem.

Według CNN Wynn jest szkolony przez Susan Ryan, lekarza ratownika w szpitalu.

Zdjęcie Wynn siedzącej obok Susan w osłonie twarzy i masce podczas krótkiej przerwy oraz terapeutycznego, uroczego psa zostało udostępnione na stronie Susan na Facebooku

 

„Oglądanie i słuchanie rzeczy, których nie można zobaczyć, ma na ciebie wpływ” - powiedziała Susan. „Właśnie tam wchodzą psy. Kiedy jesteś w obecności psa i głaskasz go, poświęcasz chwilę na ugruntowanie się w tej chwili. Zapominasz o tym co przed chwilą widziałeś”.

 

Susan zabiera Wynn, która jest z nią od ósmego tygodnia życia, do szpitala, aby zapewnić wytchnienie dla siebie i kolegów z pracy.

Mówi, że Wynn ma nawet swój własny pokój w biurze pracowników socjalnych, w którym światła są przyćmione i gra muzyka medytacyjna, dzięki czemu pracownicy mogą zrobić tak potrzebną przerwę psychiczną.

 

„Wszyscy jesteśmy w tym razem” - dodała. „Łączy nas dobroć, miłość i cztery łapy”.

 

To genialny pomysł. Potrzeba jednak więcej psów terapeutycznych w szpitalach, aby pomóc pracownikom służby zdrowia przetrwać te trudne czasy.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi i rodziną, aby podziękować wszystkim naszym niesamowitym pracownikom służby zdrowia.

Komentarze

Najnowsze artykuły

Porzucony szczeniak bał się innych psów- jego przemiana jest urocza

Ten mały jelonek zbliża się do małej dziewczynki- jego reakcja jest urocza

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

7-letni, energiczny Grubcio szuka domu!

Wyrzucili szczeniaki na tory kolejowe