powrót do listy

Pies czekał w schronisku 8 lat, w końcu znalazł dom w Boże Narodzenie

W schroniskach czeka mnóstwo psów, mając nadzieję, że pewnego dnia znajdą swój stały dom.

Niestety niektórzy muszą czekać dłużej niż większość, aby zostać adoptowanym . I niestety, im dłużej pies jest w schronisku, tym mniej prawdopodobne jest znalezienie przez niego domu, ponieważ starsze psy mają mniejsze szanse na adopcje.

Tak było w przypadku jednego samotnego psa, który czekał latami w schronisku- przez osiem lat… aż pewna para wreszcie dała mu dom.

Niewiele zwierząt, którymi opiekuje się Teckels Animal Sanctuary w Anglii, przebywało tam dłużej niż pieso imieniu Roxy. Pomimo najlepszych starań schroniska, by została adoptowana, nikt nie zabrał jej do domu, ponieważ była tak niespokojna i nerwowa.

 

Minęło wiele lat, a Roxy została w schronisku, gdy inne psy znalazły domy. Ona też się starzeje: w zeszłym roku skończyła 10 lat, nadal nie mając właściciela.

Wyglądało na to, że Roxy nigdy nie znajdzie domu… chyba że wydarzy się cud.

 

Leanne Wenham, opiekun psów, usłyszał o Roxy na stronie internetowej schroniska i był zaskoczony, jak długo pies czekał na dom - aż 8 lat!

Postanowiła pójść tam ze swoim partnerem i zobaczyć psa. „Myśleliśmy, że zobaczymy, jak to będzie” - powiedziała.

Ale Roxy wciąż się denerwowała. Zaufanie zajęłoby jej dużo czasu… na szczęście ta para była gotowa podjąć pracę. Odwiedzali ją jeszcze przez sześć miesięcy.

„Na początku nas ignorowała, ale szliśmy do niej w każdy czwartek i niedzielę” - powiedziała Leanne. „Początkowo siedzieliśmy z nią w klatce, a potem w końcu mogliśmy ją przytulać”.

„Zazwyczaj pies nie musi tak długo przyzwyczajać się do kogoś, ale Roxy potrzebowała dodatkowego czasu.”

Schronisko pomogło im poznać psa. Roxy była znana jako bardzo inteligentna, więc para przynosiła jej różne zabawki, aby pomóc w zaciśnianiu więzi. Minęły miesiące, a pies zaczął wychodzić ze skorupy i w końcu zaufał parze.

„Po pewnym czasie pracownicy schroniska nie musieli nadzorować nas, gdy byliśmy u niej podczas naszych wizyt” - powiedziała Leanne. „Mogliśmy po prostu od razu do niej iść”.

Było jasne, że w końcu będzie wielkie wydarzenie: w grudniu para oficjalnie adoptowała Roxy. Po 2786 dniach pobytu w schronisku Roxy w końcu miała dom.

„Chcieliśmy ją adoptować, ponieważ żadne zwierzę nie zasługuje na to, aby spędzić całe życie bez wiedzy, jak naprawdę kocha się właściciela i ma własny dom, a ona była niesamowita od pierwszego dnia”, napisała para na Facebooku. „To było prawie tak, jakby wiedziała, że ​​kiedyś z nami zamieszka.”

 

A czas był idealny: zabrali ją do domu tuż przed świętami, co oznacza, że ​​Roxy mogła w końcu spędzić swoje pierwsze święta w prawdziwym domu .

„Mamy już dla niej świąteczny sweter i wybrane prezenty… Będziemy dawać jej zabawki i piłki tenisowe, ponieważ je uwielbia”, powiedziała Leanne.

„Roxy zdecydowanie na to zasługuje” - dodała. „Teraz wie, że jest w domu.”

 

Wspaniale jest patrzeć, jak ten samotny pies w końcu ma szczęśliwe życie, na jakie zasługuje! Dziękuję nowej rodzinie za okazanie jej miłości i cierpliwości, której potrzebowała, gdy nikt inny tego nie zrobił.

Podziel się tą ciepłą historią ze znajomymi!

 

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

14-letni chłopiec wskakuje na autostradę by ratować kota wyrzuconego z jadącego auta. Potem zostaje jego tatą na całe życie

Pies przewodnik pomógł niewidomemu i 30 osobom zejść z 78 piętra przez dym i gruz 11 września

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Niewiele czasu nim straci zupełnie wzrok

Całe życie na łańcuchu pomóż jej znaleźć dom!