powrót do listy

Owczarek niemiecki porzucony na poboczu drogi w klatce transportowej

Posiadanie psa to odpowiedzialność. Kiedy zabierasz zwierzaka do domu, musisz być gotowy, aby opiekować się nim do końca życia. Ważne jest, aby ludzie wiedzieli, w co się pakują, aby nie porzucili swoich psów.

Tak było niestety w przypadku pewnego pięknego owczarka niemieckiego, który został znaleziony na poboczu drogi , opuszczony i samotny.

 

Mężczyzna o imieniu Richard Jordan znalazł psa po zauważeniu budy na poboczu drogi w Luizjanie.

Na początku pies był „płochliwy” i nie chciał wyjść ze swojej budki transportowej. Po zadzwonieniu do lokalnych służb ds. Zwierząt Richard pracował nad zdobyciem zaufania psa.

Richard napisał o psie w lokalnej grupie na Facebooku, mając nadzieję znaleźć jakieś informacje.

Spekulował, że pies został porzucony, ale spekulowano również, że pies został pozostawiony przypadkowo, być może z klatki, która spadła z przejeżdżającej tamtędy ciężarówki.

Pies po prostu nie wyglądał na kogoś, kogo ktoś chciałby wyrzucił: Richard opisał go jako „pięknego psa na najwyższym poziomie”. Po bliższym przyjrzeniu pies miał nawet spersonalizowaną obrożę, ujawniając, że nazywa się „Borel”.

 

Kiedy przyjechali funkcjonariusze od usługi dla zwierząt, wkrótce odkryli, że Borel miał mikrochip. Chip ujawnił, że Borel pochodzi od hodowcy z Dallas .

Richard poinformował, że pies jest obecnie w trakcie przesiedlenia i że istnieje długa lista kandydatów do adopcji.

Nie jest do końca jasne, w jaki sposób i dlaczego Borel znalazł się na poboczu drogi, ale Richard podejrzewa, że ​​pies jest ofiarą pseudohodowli.

 

Borel urodził się 19 października, mniej więcej w tym samym czasie, gdy Conan pojawił się na pierwszych stronach gazet. Richard spekuluje, że ta historia zainspirowała ludzi do kupowania owczarków niemieckich i podobnych ras ale ludzie ci szybko zostali przytłoczeni i poddali się.

„Powszechnie wiadomo, że te psy wymagają dużo pracy i mogą okazać się za trudne do wychowania dla przeciętnego człowieka” - napisał Richard . „Cóż, ten przestraszony pies w lesie dzisiaj… padł ofiarą tego. To końcowy efekt modnych zakupów. ”

Na szczęście jest wielu ludzi chętnych do adopcji Borela i mam nadzieję, że będą to odpowiedzialne rodziny. Na pewno znajdziemy kogoś, kto na zawsze będzie dbał o tego niesamowitego psa.

Przypominamy o dokonaniu odpowiedzialnego wyboru przed adopcją czy zakupem psa: zawsze sprawdzaj badania psa i nie patrz na trendy. Podziel się tą historią!

 

Komentarze

Najnowsze artykuły

14-letni chłopiec wskakuje na autostradę by ratować kota wyrzuconego z jadącego auta. Potem zostaje jego tatą na całe życie

Pies przewodnik pomógł niewidomemu i 30 osobom zejść z 78 piętra przez dym i gruz 11 września

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Bary - malamut mix, duży, kochajacy człowieka

Niewiele czasu nim straci zupełnie wzrok