powrót do listy

Owady w karmie dla psa jako nowa dieta przyjazna środowisku

Aktualnie prawie co drugie gospodarstwo domowe ma czworonoga. Tak duża liczba zwierząt domowych konsumuje każdego roku miliardy ton mięsa.Tak więc biorąc pod uwagę, że coraz więcej ludzi stara się pomóc ocalić roślinność i ograniczyć spożywanie mięsa do minimum, nie jest zaskoczeniem, że karma dla zwierząt domowych stała się najnowszym sektorem, w którym rozważa się jej znaczenie dla środowiska. 

 

Najnowszym trendem w żywieniu zwierząt domowych jest karma dla psów i kotów, która spełnia wymagania dotyczące niskiego wpływu na środowisko, ponieważ jest wytwarzana z owadów. 

TOMOJO tak opisuje swoją karmę dla psów i kotów:

“W recepturze TOMOJO tradycyjne mięso zastąpiono mączką z owadów, jako źródłem białka. A owady w karmie to prawdziwy skarb! Zawierają niezwykle wartościowe białka, odpowiednio zrównoważone kwasy tłuszczowe, taurynę. Jest w nich cała lista dobrodziejstw i zdrowia dla zwierząt.”

Dodatkowo ostatnie badania wykazały, że mączka z owadów ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż mięso. 2 kg karmy TOMOJO w porównaniu z 2 kg karmy premium z wołowiną pozwala zaoszczędzić aż 145 litrów wody, 14m kw. powierzchni rolnej i 15kg CO2. To naprawdę fantastyczne wiadomości dla naszej planety!

Oczywiście pod kątem ochrony środowiska należy zwrócić uwagę również na inne aspekty, np. na to, czym są karmione owady. W hodowli owadów TOMOJO, są one karmione pozostałościami sezonowych warzyw, które pochodzą z okolicznych gospodarstw. Owady żerują więc latem na ogórkach i pomidorach a zimą na kapuście i marchwi. 

Hodowla owadów zajmuje mało przestrzeni i można ją prowadzić nawet w miastach. Larwy trzymane są w małych pojemnikach, które można układać piętrowo jeden na drugim. Tymczasem hodowla bydła wymaga znacznie większej przestrzeni, którą zazwyczaj uzyskujemy poprzez wycinanie lasów. To kolejny argument przemawiający za tym, dlaczego warto już teraz zmienić karmę dla psów na TOMOJO i przyczynić się do ochrony środowiska.

Zapewne znajdą się cynicy, którzy powiedzą, że dla dobra środowiska należy ograniczyć ilość zwierząt domowych ale nie możemy zapominać o ich pozytywnym wpływie na nasze samopoczucie. Posiadanie czworonoga zwiększa naszą aktywność i relacje społeczne. Nasi mali przyjaciele zmniejszają poziom stresu i sprawiają, że czujemy się mniej samotni. 

Tak więc, pomimo wpływu na środowisko tego, czym żywią się nasze psy i koty, pozostaje niezaprzeczalnym faktem to, że zwierzęta domowe są dla nas dobre. Być może teraz, mając większy wybór karmy dla zwierząt, właściciele będą mogli podejmować bardziej świadome i etyczne decyzje. Przemysł również może im pomóc w ten sposób, że oznaczy żywność produktem przyjaznym naszemu środowisku.  

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą karmy dla psów i kotów na bazie owadów TOMOJO. 

 

 

 

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Szorstkowłosa Szczotka szuka domu!

Rydzyk - młody, niekonfliktowy wesołek szuka domu!