powrót do listy

Od przyszłego tygodnia zacznie się najbardziej pracowity czas związany ze zwierzętami

W ciągu najbliższych 2-6 tygodni, wszyscy będziecie widzieć posty "jeśli nie znajdzie domu trafi do schroniska", "muszę go pilnie oddać".

Będą to pisać ludzie, którzy kupili albo dostali szczeniaka jako prezent świąteczny, którzy nagle zaczęli mieć alergie, wyjeżdżają, mają dziecko i nie mają czasu się nim zająć, nie myśleli, że będzie taki duży, bla bla bla.

Problem polega na tym, że prawie 90 % niechcianych prezentów świątecznych, którymi są zwierzęta, niestety kończy w schroniskach.


Pozwól, że Ci to wytłumaczę.

 Nie wiedziałeś, że masz alergię? To zrozumiałe. Nie pozwól, żeby zwierzak cierpiał, kup jakieś lekarstwo na alergię, jeśli kochasz swojego zwierzaka, to jest absolutnie warte tego rozwiązania.

- Wyjeżdżasz? - tak. Do jakiego miasta się przeprowadzasz? Chciałbym wiedzieć gdzie jest zakaz posiadania psów?

Jesteś odpowiedzialny za swojego żyjącego i czującego członka rodziny. Zaplanuj wyjazd czy przeprowadzkę tak, aby znaleźć dom lub mieszkanie, w którym razem z wami będzie żył wasz pies.

Nie miałeś pojęcia, że masz dziecko? - ciekawe. 

Nie masz czasu na 15 minut spaceru dla psa, który siedzi obok Ciebie, kiedy jesteś w domu? - naprawdę? Więc faktycznie lepiej mu będzie w schronisku niż czekać w twoim domu kiedy wrócisz z pracy.

Urósł za duży? Już nie jest taki słodki kiedy stał się dorosły? Nie ma takiej osobowości, jakiej się pani spodziewała? Niech Pani spojrzy w lustro i odpowie mi na pytanie: "Powinniśmy cię odesłać z powrotem? ????

 

Proszę udostępnij ten artykuł znajomym. Może dzięki temu będzie mniej niechcianych prezentów.

Pies to nie zabawka- nie kupuj psa na prezent!
 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ostatnie ogłoszenia

Nakolankowa Hania, wesoła, radosna sunia

Dalia - psi anioł cudowna suczka