powrót do listy

Niewidomy szczeniak i jego "widzący" przyjaciel wspólnie szukają domu

Wie, że jest bezpieczna, dopóki on jest w pobliżu.

Na pierwszy rzut oka Gwiazdka i Denver wyglądają jak normalne 3-miesięczne szczenięta. Rodzeństwo mieszanki dwóch terierów uwielbia wspólnie bawić się i poznawać świat; biegają po pokoju, ścigając zabawki i siebie nawzajem, dopóki nie paddną ze zmęczenia razem w łóżku. 

Jest jednak coś wyjątkowego w sposobie zabawy tych dwóch osób. Gwiazdka jest głucha i prawie całkowicie ślepa, a dzięki kochającej uwadze brata może w pełni przeżyć swoje życie. 

Centrum zwierząt Helen Woodward

 

Denver działa jako przewodnik dla Gwiazdy, stale ją sprawdzając i upewnić się, czy wszystko jest z nią w porządku .

„Kiedy Gwiazdka wydaje się zagubiona, Denver  podbiega do niej i się z nią kontaktuje” - powiedział menedżer ds. Mediów społecznościowych w  Helen Woodward Animal Center (HWAC). „Lubią się ze sobą bawić, bawić się zabawkami ze sznura i żuć wypchane zabawki”.

 

Denver jest zawsze czujny, jeśli chodzi o swoją siostrę, upewniając się, że jest w pobliżu. „Robi to, trącając ją” - powiedział Kelleher. „Gwiazda też może go powąchać, a jeśli się zgubi, będzie się przemieszczać po pokoju, aż na niego wpadnie.”

Choć szczenięta są teraz bezpieczne, wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej, gdyby nie dobre serce obcych ludzi.

 

 

Para natknęła się na Gwiazdkę i Denver, którzy zostali  porzuceni w wiejskiej części Luizjany wraz z mamą i sześciorgiem rodzeństwa. Para troszczyła się o małą rodzinę, dopóki szczeniaki nie skończyły pić mleka od mamy, a następnie zorganizowały akcję aby pomóc im znaleźć domy. 

Osiem szczeniąt przejechało prawie 2000 mil do San Diego, przybywając do HWAC na początku lutego. Od tego czasu wszyscy oprócz Gwiazdki i Denver znaleźli swoje domy.

Teraz mamy nadzieję znaleźć kogoś, najlepiej z lokalnych mieszkańców, którzy będą mogli zapewnić tym szczeniętom opiekę i uwagę, których potrzebują. Gwiazdka uwielbia swoją niezależność i przeważnie wydaje się nieświadoma swoich specjalnych potrzeb - dopóki jej brat ją chroni.

„Kiedy przenosi się w nowe miejsce, porusza się bardzo powoli, ostrożnie stawiając jedną łapę przed drugą i„ mapuje”obszar wokół siebie”, powiedział Kelleher. „Denver zawsze będzie czujny wobec jej potrzeb, nawet gdy będą w pobliżu ludzi”.

Te dwa małe szczenięta są związane na całe życie i nie mogą się doczekać, by podzielić się miłością z odpowiednią rodziną.

Jeśli mieszkasz w rejonie San Diego i jesteś zainteresowany adopcją Denver i Gwiazdki, możesz wypełnić wniosek na stronie HWAC .

Aby pomóc innym wyjątkowym zwierzętom, możesz przekazać darowiznę

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Najnowsze

Akcesoria dla zwierząt – poradnik zakupowy

10 najpopularniejszych ras psów w 2024

google.com, pub-8915492416862425, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Prosto z gangu słodziaków - Lubek szuka domu!

Roczny Rydzyk, niekonfliktowa psina do adopcji