powrót do listy

Nauczyciele prosili dzieci o pomalowanie konia, co wywołało wielką dyskusję

Wszyscy od czasu do czasu natrafiają na historię, która naprawdę nas zadziwia. One sprawiają, że pytasz głośno: „Dlaczego ktoś miałby to zrobić?”

Znaleźliśmy jeszcze jeden, tym razem z udziałem szkoły w Brazylii, w której nauczyciele zlecali uczniom malowanie konia zamiast płócien.

Incydent miał miejsce w ubiegłym roku na letnim obozie. Organizatorzy uważali to za nieszkodliwe działanie dla dzieci w wieku szkolnym. To, czego nie mogli się spodziewać, to wielka dyskusja, która zaczęła się na ten temat w internecie.

 

Według  La Vanguardia nauczyciele zaproponowali dzieciom namalowanie jednego z koni w Szkole Jeździeckiej w Brazylii.

Nie trzeba dodawać, że biedne zwierzę miało pomalowane nie tylko ciało ale całą twarz. Koń nie mógł zrozumieć, co się dzieje i dlaczego.

Incydent został wkrótce skierowany do wiadomości organizacji pozarządowej Order of Lawyers of Brazil (OAB), która udostępniła zdjęcie zwierzęcia na swoich portalach społecznościowych. Ana Paula Vasconcelos, członek organizacji pozarządowej, powiedziała:

„Mieli genialny pomysł umieszczenia konia zamiast płótna malarskiego, mówiąc, że będzie to działanie pedagogiczne. Powiedzieli, że to uratowany koń, ale to nie usprawiedliwia okrucieństwa ”

Debata się rozpoczęła.

Dyrektor ds. Komunikacji w szkole jeździeckiej Muriell Marques bronił decyzji o pozwoleniu dzieciom na pomalowanie konia, stwierdzając:

„Koń był spokojny, nie był zestresowany”.

Reakcja w mediach społecznościowych była oczywiście znacząca. Ludzie byli przerażeni oczywistym okrucieństwem, a wielu komentatorów twierdziło, że koń nie jest zabawką.

Inni nie zrozumieli skali incydentu, choć nie możemy sobie wyobrazić, jak można wytłumaczyć tak głupi ruch.

Jesteśmy po prostu wdzięczni, że koń nie został w żaden sposób skrzywdzony i mamy nadzieję, że wszelkie dyskusje na ten temat doprowadziły do ​​czegoś pozytywnego.

Udostępnij ten artykuł na Facebooku, jeśli, tak jak my, uważasz, że traktowanie jakiegokolwiek zwierzęcia jak zabawki jest całkowicie niedopuszczalne.

 

Komentarze

08 lutego 2020 o 01:10

Anonim

trzeba nie miec MOZGU aby zrobic cos takiego !!!!!,Nauczyciele opamietajcie sie . Niedzwiedz Polarny zginal po takich rysunkach idiotow. Ja mowie Nie !!!!!!Odpowiedz

06 lutego 2020 o 17:55

Ania

No cóż, to tylko nauczyciel,a to aż Koń.

Odpowiedz

Najnowsze artykuły

14-letni chłopiec wskakuje na autostradę by ratować kota wyrzuconego z jadącego auta. Potem zostaje jego tatą na całe życie

Pies przewodnik pomógł niewidomemu i 30 osobom zejść z 78 piętra przez dym i gruz 11 września

Najnowsze zbiórki

Ostatnie ogłoszenia

Bary - malamut mix, duży, kochajacy człowieka

Niewiele czasu nim straci zupełnie wzrok